İbrahimoviç mi? Rooney mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İbrahimoviç mi? Rooney mi?

Cevap: İbrahimoviç mi? Rooney mi?

Rooney

İşini daha bir ciddiyetle yapan bir havası var...Daha hırslı,istekli gibi...

İbrahimoviç teknik kapasite olarak Rooney'den yetenekli olsa da bu durum büyük futbolcu olmak için tek başına asla yeterli değildir...

Ben takımımda Rooney'i görsem, daha çok güven duyarım...İbrahimoviç'in sağı solu belli olmaz :-)

ne alakası var başlıkla bu videoların

Bodoslama atlamadan önce dönen muhabbete bir göz at.Yetenek olarak Ronaldo Messi'den iyi diyen arkadaşa cevap verdim

Sana göre Walcott ve Lennon gibi hızı dışında bir b.ka yaramayan abidik gubidik adamlar Ronaldo´dan yetenekliydi demi:)Ronaldo sırtı ile çalım atıp,bir topuk hareketi ile 3 kişiyi maç içinde saf dışı bırakabilen bir adam.Ayrıca fizik güç bir sporcu için çok önemlidir.Mesela Lebron bugun Lebron olmasının %60´ını fiziğine borçlu bence.

Ronaldo'dan daha yetenekli olduklarını söylemedim hiçbirzaman element uydurmayalım.Pek fark yok aralarında fikrim değişmedi yani ama bunun tartışmasını yapacağımız yer burası değil.

Valla Ibra'yı izlediğim zaman 90 dakika bi kaç hırboluk dışında birşey yaptığı yok.Rooney bütün takıma hükmediyor.

Mantıklı bir şeyler yazsaydın keşke, neyse bir kaç hırboluk dışında bir şey yapmadığını düşünüyorsan gerçekten izlememişsin der ve noktayı koyarım. :)

Rooney diyorum, yalniz Ibra'nin su golü harika ya:).

[video=youtube;Vz5VL3mcso4]https://www.youtube.com/watch?v=Vz5VL3mcso4&feature=related[/video]

ibrahimoviç bireysel bi futbolcu inanılmaz yetenekleri var görüldüğü gibi italyada hangi takıma gitse şampiyon yapıyor ama ispanya ingilterede yemez.. takım oyununda rooney süper gider hem teknik hemde güçlü bir futbolcu

Şu kadarını söyleyip kapatıyım kendi açımdan,bu sezon 8.olan takımı tek başına şampiyon yapabilecek tek adam İbradır heralde.Hani sıkça söylenmiştir orta sahada BAM olduğu sürece Messi gelse birşey yapamaz diye,işte İbranın arkasına BAM koy yine şampiyon yapar takımı.

Kapasite olarak bakıcaksak Quaresma'da dünyanın en iyi 5 futbolcusu içerisinde. Tamam İbra hayvandır, deler, deşer, olmadık goller atar ama hem maç içinde hem de sezon içinde Rooney'in yaptığı katkının yarısını yapamıyor.

[video=youtube;JAwy-dRCn1g]https://www.youtube.com/watch?v=JAwy-dRCn1g[/video]

Şu yetenek değil.Yaptığı hareketler sırf maymunluk,rakibini eksiltemiyor şunları yaparken.

[video=youtube;x0cVCq8rsiY]https://www.youtube.com/watch?v=x0cVCq8rsiY[/video]

Yetenek budur Okan Damgacı.

Ronaldo, senin maymunluk olarak niteleyip ortaya kanıt(!) diye sunduğun videoda ki hareketi, Manu Arsenal karşısında 2-1 öndeyken ve hatırladığım kadarı ilede son dakikalarda zaman geçirmek için yapıyordu. Zamanında Henry' de, Arsenal' de zaman geçirmek için köşe gönderinin orda topu önüne alır arkasında ki iki kişiyide kollarıyla iterken, vay be ne akıllı adam diyenler şimdi Ronaldo' nun yaptığına maymunluk der. Bir de bu kişiler videonun hemen altına Messi' nin attığı efsane gollerden birini koyar. :Z3:

Bodoslama atlamadan önce dönen muhabbete bir göz at.Yetenek olarak Ronaldo Messi'den iyi diyen arkadaşa cevap verdim

Ronaldo'dan daha yetenekli olduklarını söylemedim hiçbirzaman element uydurmayalım.Pek fark yok aralarında fikrim değişmedi yani ama bunun tartışmasını yapacağımız yer burası değil.

sana göre yetenek sadece adam geçme mi? senin futbola bakışın bu kadar dar işte

@Ekrem efsane ama tek değil en son Madrid'e attı :D

Ben tek olduğunu söylemedim, tek olacağını söylememde. Messi çok ama çok yetenekli bir oyuncudur. Ancak benim gözümde Ronaldo tepeden tırnağa tam bir sporcu ve takımı için her zaman patlayıcı bir güçtür. Benim futbolcu ve sporcu anlayışım çerçevesinde Ronaldo en iyisidir.

Rooney her zaman tam anlamıyla forvet gibi oynamıyorki Manu da, genelde orta sahadan topu sürükleyen adam gibi oynuyor. Ibra ise en ileri uçta oynayan adam. İkiside uçuk kaçık oyuncular ama karşılaştırılması saçma gibi.

Rooney her zaman tam anlamıyla forvet gibi oynamıyorki Manu da, genelde orta sahadan topu sürükleyen adam gibi oynuyor. Ibra ise en ileri uçta oynayan adam. İkiside uçuk kaçık oyuncular ama karşılaştırılması saçma gibi.

Kesinlikle doğru. Rooney "striker" dır, Ibra "forvet" tir.

sana göre yetenek sadece adam geçme mi? senin futbola bakışın bu kadar dar işte

Ronaldo'nun menajeri misin sen?Bakış açım darlığı veya genişliği seni alakadar etmez,burnunu sokmayıver bakış açıma.Yetenek adam geçmek değil,sahadayken doğru zamanda doğru işi yapmaktır,doğru pas vermektir,doğru yerde çalım atıp doğru yerde şut atmaktır.Ben bunu sadece çalım atma açısından söylemiyorum.O hareketlerin mucidi olan Ronaldo o hareketleri yaptığı vakit iki tane futbolcuyu düşürmüş olurdu oyundan,sizin bu cereyedi sırf gösteriş için yapıyor bu işleri.Hani bu açıklama sana çok ama yine de yazalım.Ronaldo iyi şut atar,sebep?Güç.Ronaldo iyi adam geçer,sebep?Hız.Ronaldo iyi kafa vurur,sebep?Fizik.Tek tek saymayayım şimdi.Bu adamın yaptığı bütün iyi işler tamamen fizik gücüyle ve kendisine kattıklarıyla ilgili.Doğal yetenek olarak gördüğüm şeyler ise bu adamda yok.Oyun zekası yok,pas yeteneği vasat,önemli maçlarda oyuna ağırlık koyma yok.Salak salak tercihler yapıyor oyunda.Gayet vasat bir adamken sürekli çalışarak müthiş hocasıyla beraber kendisini geliştirmiş,dünyanın en iyi futbolcularından birisi olmuş.Olay bundan ibaret.Bende diyorum ki salt yetenek olarak Walcott'tan fazlası yok Lennon'dan fazlası yok.Bu adamlardan çok daha iyiyse Ronaldo ki iyi bu çalışma azmi ve bununla beraber kazandığı müthiş fizik gücüdür,hızıdır.Anladın mı şimdi bakış açımı?

Şimdi diğer arkadaşlar tepki göstermesinler konu dışı konuşuyoruz diye.Arkadaşın biri Messi'den iyi dedi yetenek olarak bende cevap verdim.Sonra Ronaldo'nun fahri menajeri olan bu arkadaş bodoslama girince cevap vermek zorunda kaldım ben de.

Üst Alt