Igor Tudor: "Acı çekerek kazandık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor: "Acı çekerek kazandık"

214336_59c8041a7af5073028ad6a5a.jpg

Teknik direktörümüz Igor Tudor, Bursaspor galibiyeti sonrası açıklamalarda bulundu. Tudor, şu ifadeleri kullandı:

"Tek amaç kazanmaktı. Tabiri caizse acı çektik ama bu tip galibiyetler takım ruhu için çok önemli. Önemli ve güzel bir galibiyet ama bunlardan ders çıkarmanız lazım. 30 dakikada istediğimiz bir Galatasaray oyunu yoktu, baskı altında gibiydik. Fantastik bir ikinci yarı geçirdik. Genel olarak baktığımızda kazanmayı hak eden taraftık. Gol pozisyonlarımızı bulduk. Burada kazanmak çok önemli. Bursaspor çok organize olan iyi kontaatağa çıkan bir takım. Önümüzde bir Karabük maçı var. O maçta da galip gelerek mill araya girmek istiyoruz."

"FEGHOULI 11'E HAZIR"

"Onu bu tip gol atması için aldık. Geldiğinde bir sakatlığı vardı ve sezon öncesi hazırlıklarından geri kaldı. Tam olarak hazır değildi. Üst düzey ve klas bir oyuncu. Şu anda Karabükspor maçında ilk 11 başlayabilir."

"BİZ DAHA İYİYDİK"

Bursaspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Bursa'ya gelip kazanmanın hiçbir zaman kolay olmadığını söyledi. Tudor şöyle konuştu: "Özellikle Paul Le Guen, takımı iyi organize eden, iyi kontra atağa çıkaran bir hoca. Dürüst olmak gerekirse maçın başlangıcını kendi açımdan beğenmedim. İlk 30 dakika alışagelmiş bir Galatasaray yoktu sahada, umarım bundan ders çıkarırız. Kazanarak dersler çıkarmak da her zaman çok çok önemlidir. Diğer taraftan bakarsak bugün kazanamyı hak eden bir Galatasaray vardı. Maçın genelinde daha iyi olan taraf bizdik, psikolojik olarak bu tip maçlarda geriden gelip kazanmak takımın durumu için de iyidir. Şu an tek odaklandığımız şey Galatasaray maçı, bunu da kazanarak milli araya iyi girmek istiyoruz."

"BİR TAKIMIN LEHİNE HATALAR ÖN PLANA ÇIKTI"

İlk yarının kendileri için önemli bir test olduğunu belirten Igor Tudor, "Bu da galibiyetin değerini artırıyor. Diğer taraftan maça hazırlanırken bütün senaryoları düşünüyoruz. Kazandığımız, kaybettiğimiz, hepsini düşünüyoruz. Tabii ki bütün senaryolar maç başladığı zaman oyunculara odaklanıyor, o gün gününde olamayabiliyorlar" dedi. Dün oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki hakem kararlarının sorulması üzerine Igor Tudor şu ifadeleri kullandı:

"Dünkü maçı seyrettim, ama kimin kazanacağı çok önemli değildi. Tabii ki maçlarda bir taraf lehine daha fazla hatalar olabiliyor, bazen isteyerek bazen istemeyerek ama dün geceki maçı tarafsız gözle değerlendiriyorum. Türk insanlar çok tutkulu, futbola sevgi duyuyorlar. Dün bir takımın lehine hataların ön plana çıktığını düşünüyorum. Seyredenler futbola bakış açısını kaybedebiliyorlar, dünkü maç da böyleydi."

Ayrıca Igor Tudor, başına yabancı madde gelmesinden ötürü tedavisi yapılan basın mensubu için, "Bu tür olaylar beni çok üzüyor. Direk muhattabı ben değilim ama üzüldüğümü söyleyebilirim" ifadesini kullandı.

Hürriyet

GSCimbom Portal

Kumari tuttu bu macta. Bir an noluyoruz dedim iki beki bir den cikarinca. Umarim Karabuk macinda Feghouli artik ilk 11 de baslar. Illa 90 dakika oyunda kalmasina gerek yok tam hazir degilse ama soyle 60-70 dakika gorelim en azindan.

Bu arada Tolga guzel gol atmis olabilir ama oyun icinde hic bir katkisi yoktu. Cok top ezdi. Gol atti diye surekli 90 dakika oyunda tutmaz insallah.

Bence geride olan bir teknik direktör için çok cesur kumar oynadı, bunun için tebrik ediyorum. Tolganın oyunda kalması bence taktik icabıydı, Ndiayenin ileri çıkabilmesi için. Yine Rodriguezin kalmasında bile bir mantık olduğunu düşünüyorum, kontra ataklarla karşı hızını kullanmak için. Tek yadırgadığım. Yasin Mariano değişikliği oldu ama ben çok teknik direktör gördüm bazen böyle tuhaf değişiklikler yapan, başka bir efekt sağlamak için.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Deişikliği 1 0 gerideyken normal karşılanabilir.Ama mariano oyunda kalıp bu sisteme dönsek çok daha etkili olurduk.Yasin gerizekalısı bütün atakların içine sıctı.

Bence geride olan bir teknik direktör için çok cesur kumar oynadı, bunun için tebrik ediyorum. Tolganın oyunda kalması bence taktik icabıydı, Ndiayenin ileri çıkabilmesi için. Yine Rodriguezin kalmasında bile bir mantık olduğunu düşünüyorum, kontra ataklarla karşı hızını kullanmak için. Tek yadırgadığım. Yasin Mariano değişikliği oldu ama ben çok teknik direktör gördüm bazen böyle tuhaf değişiklikler yapan, başka bir efekt sağlamak için.

ne zaman Şanlı İgor saflarımıza dahil olacaksın sn Ünal?

ne zaman Şanlı İgor saflarımıza dahil olacaksın sn Ünal?
Ben herzaman bu takım için bişeyler yapmaya çalışanlara saygı duyarım, Hamza dışında, oda yaptığı hadsizlikler yüzünden. Tudora kızgındım, özellikle Östersunds maçları yüzünden ama yapacak bir şey yok artık geride kaldı. Yalan yok Sneijder konusundada kızdım ama bir yerden sonra o defteri de kapadım, artık rafa kalkmış kitaplar hakkında bir noktadan sonra konuşmanın bir anlamı olmadığını düşünürüm herzaman. Antalya maçı iyi değildi, hatalar yaptı ama artık oda geride kaldı. Bugün Tudor, bu çizgisini bozmaz ise Galatasaray takımının Teknik direktörü olabileceğini gösterdi. Bu takımı rakip fark etmeksizin böyle oynatsın, gerideyken kumar olsa dahi oynasın herzaman ayakta alkışlarım. Kendisini canı gönülden tebrik ediyorum, gerçekten yılmadı ve didine didine bu noktaya geldi.

Ben herzaman bu takım için bişeyler yapmaya çalışanlara saygı duyarım, Hamza dışında, oda yaptığı hadsizlikler yüzünden. Tudora kızgındım, özellikle Östersunds maçları yüzünden ama yapacak bir şey yok artık geride kaldı. Yalan yok Sneijder konusundada kızdım ama bir yerden sonra o defteri de kapadım, artık rafa kalkmış kitaplar hakkında bir noktadan sonra konuşmanın bir anlamı olmadığını düşünürüm herzaman. Antalya maçı iyi değildi, hatalar yaptı ama artık oda geride kaldı. Bugün Tudor, bu çizgisini bozmaz ise Galatasaray takımının Teknik direktörü olabileceğini gösterdi. Bu takımı rakip fark etmeksizin böyle oynatsın, gerideyken kumar olsa dahi oynasın herzaman ayakta alkışlarım. Kendisini canı gönülden tebrik ediyorum, gerçekten yılmadı ve didine didine bu noktaya geldi.

işte gerçek bir CİMBOMLU!!!1

Peki, oynadigimiz oyun sablonu, ve sneijderin oyuncu profili, + fiziki durumunu göz önünde bulundurarak, Tudor bey hakliydi be, diyebilmiyormusun Ünal kardesim ?

Peki, oynadigimiz oyun sablonu, ve sneijderin oyuncu profili, + fiziki durumunu göz önünde bulundurarak, Tudor bey hakliydi be, diyebilmiyormusun Ünal kardesim ?
Fiziki açıdan öyle olacaktı diye düşünüyorum, kamp dönemi geçirseydi biraz toparlarmıydı, hiç bir zaman bilemeyeceğiz ama zor maçlarda katkı açısından bunu hiç bir zaman bilemeyeceğiz diye düşünüyorum. Dün mesela fizik olarak hazır değil denen bir Feghouli bile kalitesi ile maçı aldı. Oyun şablonu ile bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, maçların büyük bölümünü baskı yaparak rakip sahada oynuyoruz. Dün mesela orta sahada pas kalitesinin düşük olduğunu gördük, buna olumlu anlamda katkı verirmiydi, kalitesi evet fizik durumu hayır diyor. Tabi şu var, Belhanda kadar ikili mücadele ve top kazanırmıydı, bunu da sanmıyorum doğrusu. O pozisyonda oynayan oyuncu bu kadar defansif katkı vermeli mi, tartışılır, güzel bir ekstra diyorum kendi adıma. Bu ekstra olmasa bile takımın fizik gücü çok yüksek, bunu taşıyabilecek durumda olduğunu düşünüyorum. Birde şöyle bişey var, fizik olarak Feghouli toplayacaktır, her ne kadar sakatlıktan çıkalı bir ay olmasına rağmen toparlayamaması ilginç olsa bile, Sneijder yapabilirmiydi, şu an ki görüntüsü hayır diyor. Ama bu defter artık kapandı, bitmiş işlerin arkasından konuşmamın bir anlamı yok. Sneijder olayında şu açıdan tebrik ediyorum, beklediğimin aksine Selcuğu pek oynatmadı, bundan sonra artık pek oynatacağa da benzemiyor. Takımdan gönderseydi daha iyi olacaktı ama transfer sezonu artık kapandığı için ve fesih düşünülmediğine göre ne yazık ki şimdilik bu konuda kapandı.

Son düzenleme:
Üst Alt