Igor Tudor, Juventus'un Başına mı Geçiyor? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor, Juventus'un Başına mı Geçiyor?

Tudor 'da gördüğüm 2 büyük sorun vardı 1) İletişim kurmayı bilmiyordu 2) Her büyük maç öncesi yeni bir arayış içine girip kaybediyordu

Bunları bir kenara bırakıyorum son yıllarda Anadolu takımları arasında fizik/kondisyon olarak izlediğim en sağlam takım Tudor'un Karabük takımıydı. Galatasaray'a geldi 16/17 sezonunu bir kenara bırakıyorum 17/18 sezonuyla birlikte son yıllarda ligdeki en tehlikeli en boğucu takımı oluşturmuştu

Forumdaki çoğu kişinin aksine ben Tudor'u kötü anmıyorum o gün ki şartlarda yollarımızı ayırmamız doğru olandı Fatih Terim ile üst üste 2 şampiyonluk da geldi zaten Tudor ile yollarımızı ayırdıktan sonra ama o kadronun temellerini de Tudor'a borçluyduk. Zaten en son izlediğimiz bir planı olan rakibi boğan üstün oynayan Galatasaray'da 17/18 sezonunun ilk haftalarındaki takımdı

İyi teknik direktördü filan demiyorum Fatih Terim ile kıyaslamıyorum Fatih Terim'in aldığı kupa sayısı Tudor'un bu ligde aldığı galibiyet sayısı kadar var zaten. Bunlara rağmen Tudor'un başarılı olmasını isterim kötü anacağım bir teknik adam değildi kesinlikle

Olympiacos-Piraeus-v-PAOK---Superleague-Greece-46386ea24a10892fbbad6541379d3c60.jpg

yürüyeceksin,
ümmet yürüyecek arkandan..

Fatih Terim'in adının anılmaya başlandiği anlarda sezon başı çok iyi hazırladığı takımin takımdaki Türk oyuncular tarafından sabote edilip gönderildiği gerçeğinden hareketle eğer şimdiki gibi 16 yabancı hakkı olsaydı çok rahatlıkla açık ara ligi götürürdü... Yapamadığı iş saha içinde değil saha dışında radikal kararlar alıp takım içinde aleyhine tavır alan Türk oyuncuları kadro dışı bırakamamak oldu.Bir nevi Erol Bulut kaderini yaşadı ancak Tudor'un hazırladığı takımin fizik,kondisyon, tempo ve oyun hızı olarak yanına yaklaşan takım olmadı.Birazcik bu seneki BJK diyebiliriz.Zaten onlar da sezon başı benzer papaz operasyonunu (Burak,Caner, Gökhan vb.) yapıp Tudor'un durumuna dusurmediler hocayı... Juventus'ta da büyük egolar var ama ben orada daha başarılı olacağını düşünüyorum keza orada artık tıpkı Terim gibi 'ev sahibi". Gerekli gücü arkasında hissedecektir.

Fatih Terim'in adının anılmaya başlandiği anlarda sezon başı çok iyi hazırladığı takımin takımdaki Türk oyuncular tarafından sabote edilip gönderildiği gerçeğinden hareketle eğer şimdiki gibi 16 yabancı hakkı olsaydı çok rahatlıkla açık ara ligi götürürdü... Yapamadığı iş saha içinde değil saha dışında radikal kararlar alıp takım içinde aleyhine tavır alan Türk oyuncuları kadro dışı bırakamamak oldu.Bir nevi Erol Bulut kaderini yaşadı ancak Tudor'un hazırladığı takımin fizik,kondisyon, tempo ve oyun hızı olarak yanına yaklaşan takım olmadı.Birazcik bu seneki BJK diyebiliriz.Zaten onlar da sezon başı benzer papaz operasyonunu (Burak,Caner, Gökhan vb.) yapıp Tudor'un durumuna dusurmediler hocayı... Juventus'ta da büyük egolar var ama ben orada daha başarılı olacağını düşünüyorum keza orada artık tıpkı Terim gibi 'ev sahibi". Gerekli gücü arkasında hissedecektir.

Su an bakmadan tek tek hatirlamaya calisiyorum da, tam olarak hangi Türk ilk 11 oynoyurdu Tudor zamaninda ?

Tudor 11 yabancıyla çıkıyordu maçlara

Su an bakmadan tek tek hatirlamaya calisiyorum da, tam olarak hangi Türk ilk 11 oynoyurdu Tudor zamanında
11 yabancı ile çıkıyordu ancak takımda ağırlığı olan kaptan Selçuk İnan önderliğinde diğer yedek Türk oyuncuları (Sinan Gümüş, Serdar Aziz vs.) ve eski yabancı isimleri (Muslera vs.) olumsuz etkiliyordu, doğal olarak bu da takımı etkiliyordu.

11 yabancı ile çıkıyordu ancak takımda ağırlığı olan kaptan Selçuk İnan önderliğinde diğer yedek Türk oyuncuları (Sinan Gümüş, Serdar Aziz vs.) ve eski yabancı isimleri (Muslera vs.) olumsuz etkiliyordu, doğal olarak bu da takımı etkiliyordu.

Türk kalmamis, hala 2-3 oyuncuya birseyler calma pesindesin gözüm. Burada ciddi anlamda birine birsey calaksan Besiktas macinda Muslera, ve Basaksehir macinda Maicon diyecegim, ama bu oyuncular, özellik ile de Maicon bunlari zaten sürekli yapiyor.

tudorun oyuncularla sıkıntısı yoktu muhtemelen ama yönetimin hocaya terim ve medyasının baskısına karşı sahip çıkmaması oyuncuları da etkilemiştir

oyuncular cin gibidir hoca gider diye düşünmüşlerdir son 2-3 maç

Türk kalmamis, hala 2-3 oyuncuya birseyler calma pesindesin gözüm. Burada ciddi anlamda birine birsey calaksan Besiktas macinda Muslera, ve Basaksehir macinda Maicon diyecegim, ama bu oyuncular, özellik ile de Maicon bunlari zaten sürekli yapiyor.
Takıma yeni gelmiş yabancı oyuncu bu gücü hissetmeden öyle işlere giremez dostum.Bu gün bile oynamasa bile takımın liderinin Arda Turan olduğunu, eğer takımda bir isyan girişimi olacaksa en başta onun örgütlediği ve onun çevresinde oluşacağı gerçeğini herkes biliyor olması lazım.Zaten Terim de önce kendisine bagliligindan emin olduğu isimlere sorumluluk verir.Diger Türk hocalar da öyle; maalesef Türk futbolunun gerçeği bu!Sanirmisiniz ki sezona fırtına gibi giren bir takım birden el freni çeksin, sonra değişim yaşansın ve kaldığı yerden devam etsin ve de şampiyon olsun.Bence çok masum düşünüyorsunuz dostum.Hatta örnek bir somut durum ile açıklayayım takımdaki havayı;Gary Rodriguez Hollanda'da verdiği bir röportajda Tudor döneminde çok iyi çalışıyorduk ve sezona müthiş hazırlandık dedi.Sonra çok iyi giderken bir anda performans düşüklüğü yaşadı takım ve Terim'in gelmesiyle herkes ayağa kalktı ve şampiyon olduk dedi.

Üst Alt