Igor Tudor, Juventus'un Başına mı Geçiyor? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor, Juventus'un Başına mı Geçiyor?

20210324_134705.jpg

0-0 biten fb derbisi önce puan durumu

o macla beraber tudor mala baglayip düsüs baslamisti

oraya kadar oynattigi topu en son kim gsde oynatti hatirlamiyorum

eger sansi yaver gitmis olsaydi su anda ftnin kariyeri bitmisti

o dönem tüm medya beraber olup bize salliyordu türk oynatmiyoruz, mutlaka yabanci siniri gelmeli diye

ben yaklasik 20 yildir gsyi aktif sekilde takip ederim, o dönemden daha cok, gsden korkulan baska bir dönem hatirlamiyorum

tudor önderliginde lige uzun yillar süren bir ambargo koyabilirdik

malesef olmadi ama

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Takıma yeni gelmiş yabancı oyuncu bu gücü hissetmeden öyle işlere giremez dostum.Bu gün bile oynamasa bile takımın liderinin Arda Turan olduğunu, eğer takımda bir isyan girişimi olacaksa en başta onun örgütlediği ve onun çevresinde oluşacağı gerçeğini herkes biliyor olması lazım.Zaten Terim de önce kendisine bagliligindan emin olduğu isimlere sorumluluk verir.Diger Türk hocalar da öyle; maalesef Türk futbolunun gerçeği bu!Sanirmisiniz ki sezona fırtına gibi giren bir takım birden el freni çeksin, sonra değişim yaşansın ve kaldığı yerden devam etsin ve de şampiyon olsun.Bence çok masum düşünüyorsunuz dostum.Hatta örnek bir somut durum ile açıklayayım takımdaki havayı;Gary Rodriguez Hollanda'da verdiği bir röportajda Tudor döneminde çok iyi çalışıyorduk ve sezona müthiş hazırlandık dedi.Sonra çok iyi giderken bir anda performans düşüklüğü yaşadı takım ve Terim'in gelmesiyle herkes ayağa kalktı ve şampiyon olduk dedi.

yahu kardesim kiminlen isyan cikaracaksin , verdigin örnekler sinan gümüs felan. Takim zaten tamamen yeni oyuncular üzerinden kurulu hepsi de yabanci neredeyse... Takimin pazpazlari yollanip zaten dissiplin saglanmisti. Tudor iyi basladi, sonra düsüs basladi oyun ve skor olarak. Tudor ve Yönetimin o dönem kurdugu kadro Dursun Özbek´in kasaya 20 Milyon avro koymasiyla gerceklesti. O transfer dönemi de, bir daha hic bir transfer dönemine benzemedi. Istenilen her oyuncu rakamlara BAKILMAKSIZIN alindi.
Dursun Özbek´in istifasindan sonra sicak para ihtiyacindan dolayi yeni yönetim zaten tasiyamadi kadroyu, ve Ndiaye satisi ondan sonra da Financial Fairplayden ceza geldi...

Orada saglikli temeller üzerinde kurulan bir kadro yoktu. 29 yas ortalamasi ile bir must win kadrosu vardi. Eger o iki sampiyonluk gelmeseydi, bugün Fenerbahce gibi 700 Milyon avro borcu olan bir takim olurduk. Fenerbahce´nin 15/16 transfer sezonunun bir benzeriydi.

O kadro lime lime dogranip, günler kurtulmasina ragmen, kurtarilmis bir gelecek yok zaten masada. Sadece batmadik. Ama o dönem basarisizlik olsaydi batardik.

tenor.gif

fenerden kovulan löw misali juveden yeni bir ekol yaratirsa da ne gülerim ama ha;D

Löw'ün FB'de olduğu sene neredeyse ilk 11'e yetecek kadar kaliteli oyuncusu vardı. Kadrosu çok dardı ve sezon ortası bu adamlardan yarısı sakatlanınca o zamana kadar iyi top oynatması ve iyi sonuçlar almasına rağmen patladı. Klasik Türk işi adamın sezon sonu bileti kesildi.

Sezonun ilk maçı olup da beni heyecanlandıran 2 dönem olmuştur

İlki 96 sezonu başlarkenki maç, ikincisi Tudor takımının ilk maçı

İkisinde de rakibi boğan, nefes aldırmayan, oynatmayan baskı, topu kaptığı gibi golü düşünen, hızlı paslaşan, organize atak yapabilen bir oyun görmüştüm

Tudor oynatacağı sistemi belliydi ve takım ona göre kurulmuştu

Her oyuncu oynanacak oyundaki görevine göre üst performans verecek şekilde seçilmişti

Ve o görevlerde oynatıldı

Sadece solbek alınamamıştı ve büyük maçlarda hep oradaki zaafiyetini kapatma yanlışına götürdü
Hatası buydu

Ama gidişi ayarlanmıştı, daha puan kaybı yokken Terim haberleri çıkarılmaya başlandı, sonra büyük maçlar geldiğinde korkak oynattı eleştirileri başladı (sola önlem almaya çalışırken normal sistemi değiştiriyordu)

bu kumpası da oyuncular, yerliler falan değil, rakipler organize etti

Yoksa gönderildiğinde liderin 1 puan gerisindeydik ve kötü sonuç olan büyük maçlar bitmişti

Zaten şampiyon olacaktık o sezon

tüpçü nasıl çok iyiyken terimi alıp düzeni bozduysa, aynı şekilde yine çok iyiyken geri gönderip yine düzeni bozdu

Ona rağmen o iskelet 2 yıl şampiyon oldu, kalsa birşeyler değişecek ve belki derwal sonrası gibi bir altın dönem daha yaşayacaktık

Bu yüzden hocaya hala çok kızgınımdır, ikincide gelmek istemesinden değil, herkes gelmek ister
Ama ilkindeki gidişi ve bunlara alet olmasından

Gidişi de bildiğin ayarlanmıştı çünkü
Neymiş milli takım hocasız mı kalacakmış, sanki başka hoca yok dünyada, başkana emrivaki yapmadılar mı, iki takımı birden çalıştıracakmış, ona bile tamam demişti adam, sonra durup dururken başkanla kavga, klasik davranışıdır zaten gitmek istyorsa kavga çıkarır

Neyse yine eski konulara dönmeyelim

Tudor iyi hoca, şans verirlerse seneye bomba gibi girerler sezona

Son düzenleme:
juvenin başına geçmesi için juve forumlarında kıvılcımı yakacak bir @İsmail Güldüren olması lazım

fiziken takımı çok iyi hazırlamıştı,çalışmayı sevmeyen selçuk sneijder gibileride sildi zaten hemen

büyük maçlarda yaptığı facia sistem değişiklikleri tutmadı ve sonunu hazırladı

O meşhur İlk 5-10 haftada takım muazzamdı diyemem ama en azından takım bişeyler sunuyodu bize ortada görülen bişeyler vardı,fiziğimizle dövüyoduk zaten rakipleri

karabüğün başında arenada bizle karşılaştığı maçtada nefis oynatmıştı takımını

şu bilic sendromuna yakalanmasaydında basın toplantısında sana sorulan kimseye sorulmayan soruları tek tek soranların ağzına tıksaydın

juvede geliş derbi merbi kazan,seni bir kez daha davet edeceğiz ekibimize

Ben yillar önce amatörde top oynarken bizim de bi hocamiz vardi yazin sezon öncesi haftada 4 antrenman + hafta sonu hazirlik maci yaptiriyordu bize Allahin manyagi.

Ama hakkini vereyim hepimiz zimba gibi olmustuk, herkes süzülmüstü fazla kilolarini vermisti. Herif eski askerdi muhtemelen oradan geliyordu bu disiplin meraki, bir de Bremen'in ikinci takiminda mi ne oynamis askerlik yaparken. Her neyse hepimiz zimba gibiydik ama teknik taktik hic bir halt yaptirmadigi icin ilk 5 haftada 5 yenilgi almistik bizi haydi aslanlarim diyerek sahaya sürdügü icin.

Aklima bu herif geldi nedense yine bu Hirvat hiyarinin konusunu görünce.

Sezonun ilk maçı olup da beni heyecanlandıran 2 dönem olmuştur

İlki 96 sezonu başlarkenki maç, ikincisi Tudor takımının ilk maçı

İkisinde de rakibi boğan, nefes aldırmayan, oynatmayan baskı, topu kaptığı gibi golü düşünen, hızlı paslaşan, organize atak yapabilen bir oyun görmüştüm

Tudor oynatacağı sistemi belliydi ve takım ona göre kurulmuştu

Her oyuncu oynanacak oyundaki görevine göre üst performans verecek şekilde seçilmişti

Ve o görevlerde oynatıldı

Sadece solbek alınamamıştı ve büyük maçlarda hep oradaki zaafiyetini kapatma yanlışına götürdü
Hatası buydu

Ama gidişi ayarlanmıştı, daha puan kaybı yokken Terim haberleri çıkarılmaya başlandı, sonra büyük maçlar geldiğinde korkak oynattı eleştirileri başladı (sola önlem almaya çalışırken normal sistemi değiştiriyordu)

bu kumpası da oyuncular, yerliler falan değil, rakipler organize etti

Yoksa gönderildiğinde liderin 1 puan gerisindeydik ve kötü sonuç olan büyük maçlar bitmişti

Zaten şampiyon olacaktık o sezon

tüpçü nasıl çok iyiyken terimi alıp düzeni bozduysa, aynı şekilde yine çok iyiyken geri gönderip yine düzeni bozdu

Ona rağmen o iskelet 2 yıl şampiyon oldu, kalsa birşeyler değişecek ve belki derwal sonrası gibi bir altın dönem daha yaşayacaktık

Bu yüzden hocaya hala çok kızgınımdır, ikincide gelmek istemesinden değil, herkes gelmek ister
Ama ilkindeki gidişi ve bunlara alet olmasından

Gidişi de bildiğin ayarlanmıştı çünkü
Neymiş milli takım hocasız mı kalacakmış, sanki başka hoca yok dünyada, başkana emrivaki yapmadılar mı, iki takımı birden çalıştıracakmış, ona bile tamam demişti adam, sonra durup dururken başkanla kavga, klasik davranışıdır zaten gitmek istyorsa kavga çıkarır

Neyse yine eski konulara dönmeyelim

Tudor iyi hoca, şans verirlerse seneye bomba gibi girerler sezona
musleranın yedigi komık golleri hatırlıyorum

Üst Alt