Igor Tudor - Sayfa 235 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Transferlerinin para getirmesinin en önemli sebebi arap futbol piyasası. Yoksa kimseyi hiçbir yere gönderemezdik o maaşlarla. Bonservislerden daha büyük sıkıntı o kısım.

Taraftar-basın vs bir yere kadar etkili oldu. Zira onlara gelene kadar kendi oyuncuları sahip çıkmadı adama. Problemli olduğu bir sürü oyuncu vardı. Oyuncuların sahip çıkmadığı teknik adamı ne başkan ne taraftar kurtarabilir. Bir de spesifik olarak herhangi bir grupla savaş falan da yoktu, yerli çetesi, brezilyalılar gibi. Genel bir iletişimsizlik ve sonucu olarak yüksek tansiyon. Terim'in takımlarında da tansiyon yüksektir lakin onu rakiplere karşı kanalize etmeyi başarır, düşman yaratır, sıkıntı çıkarır vs. Tudor bu kısmı halledemedi.

Bunların dışında teknik olarak: biraz takıntılı olsa da kafasında bir sistemi olan ve o sisteme uygun adamları aldırmış, bir dönem de istediği topu oynatmış bir adamdı. Takımın fizik gücü ve kondisyonu çok iyiydi. Belki sol tarafa Asamoah da alınabilseydi çok farklı bir oyun ortaya çıkacaktı. Çünkü oyuncuları seçerken 3-5-2'ye göre aldırdı. Mariano daha önce bu sistemde oynamıştı, Asamoah gibi. Orta sahada dinamik adamlar istediği için Sneijderi de direkt şutladı. Burada maicon tercihi eleştirilebilir belki. Yine de genel itibariyle ciddi bir planlama vardı. Ancak bizim takım özellikle derbilerde bitikti. "Choke" tabiri güzel oturuyor buraya bence. Seneye östersund faciasıyla başlaması da Galatasaray kariyerinin kısa sürmesinin en büyük sebeplerinden birisiydi.

Karakter olarak ve medyaya verdiği görüntüsüyle Galatasaray hocasına yakışan bir profil sergiledi. Kendisini sevgi ve saygıyla anarım.

SM-G965F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Benzerden ote, sadece Basaksehir'den beraberlik aldi, diger her sey busbutun ayni. Hatta Fener ve Besiktas puan kaybi daha rezil acikcasi, cok guc kaybetti bu iki takim. Hakemler olmasa belki Terim kaybetmeyecekti gerci, ama hakemler Fener macini da almisti Tudor'dan (HAK penaltisi)

Taraftarimiz bir yandan yoneticilik bir yandan hocaliga soyundugu muddetce ve etiketciligi bir kenara koymadikca bir yere varamayiz Terim'siz. Terim'in agirligindan oturu yapilamiyor boyle bir sey

Yazmayayim dedim gerceklikten uzak postlarin sayisi gitgide artmaya basladi.

Nasil her sey busbutun ayni yahu?Sadece Terim'in fb ile 2-2 kalmasi ve Trabzon'a 4-0 yenilmesi benzer.

Terim Kadikoy'den 2 beraberlik aldi.Her buyuk mactan once tirsip ilk 11'de garip hamleler yapan Tudor olsa Kadikoy'de neler olurdu dusunmek bile istemiyorum.

Tudor Vodafone'da Bjk'ye karsi tarihimizin en kotu oyununu sergiledi.Terim'le 1-0 yenildik.Cucu olmasa 1 ptsyi almistik.

Terim icerde Bjk'yi 2 kere yendi.Tudor icerdeki Bjk macina garip bir 3'lu ile cikip yenilmisti.

Transferlerinin para getirmesinin en önemli sebebi arap futbol piyasası. Yoksa kimseyi hiçbir yere gönderemezdik o maaşlarla. Bonservislerden daha büyük sıkıntı o kısım.

Taraftar-basın vs bir yere kadar etkili oldu. Zira onlara gelene kadar kendi oyuncuları sahip çıkmadı adama. Problemli olduğu bir sürü oyuncu vardı. Oyuncuların sahip çıkmadığı teknik adamı ne başkan ne taraftar kurtarabilir. Bir de spesifik olarak herhangi bir grupla savaş falan da yoktu, yerli çetesi, brezilyalılar gibi. Genel bir iletişimsizlik ve sonucu olarak yüksek tansiyon. Terim'in takımlarında da tansiyon yüksektir lakin onu rakiplere karşı kanalize etmeyi başarır, düşman yaratır, sıkıntı çıkarır vs. Tudor bu kısmı halledemedi.

Bunların dışında teknik olarak: biraz takıntılı olsa da kafasında bir sistemi olan ve o sisteme uygun adamları aldırmış, bir dönem de istediği topu oynatmış bir adamdı. Takımın fizik gücü ve kondisyonu çok iyiydi. Belki sol tarafa Asamoah da alınabilseydi çok farklı bir oyun ortaya çıkacaktı. Çünkü oyuncuları seçerken 3-5-2'ye göre aldırdı. Mariano daha önce bu sistemde oynamıştı, Asamoah gibi. Orta sahada dinamik adamlar istediği için Sneijderi de direkt şutladı. Burada maicon tercihi eleştirilebilir belki. Yine de genel itibariyle ciddi bir planlama vardı. Ancak bizim takım özellikle derbilerde bitikti. "Choke" tabiri güzel oturuyor buraya bence. Seneye östersund faciasıyla başlaması da Galatasaray kariyerinin kısa sürmesinin en büyük sebeplerinden birisiydi.

Karakter olarak ve medyaya verdiği görüntüsüyle Galatasaray hocasına yakışan bir profil sergiledi. Kendisini sevgi ve saygıyla anarım.

SM-G965F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kaliteli tahlilin adresi: AÖG

Yazmayayim dedim gerceklikten uzak postlarin sayisi gitgide artmaya basladi.

Nasil her sey busbutun ayni yahu?Sadece Terim'in fb ile 2-2 kalmasi ve Trabzon'a 4-0 yenilmesi benzer.

Terim Kadikoy'den 2 beraberlik aldi.Her buyuk mactan once tirsip ilk 11'de garip hamleler yapan Tudor olsa Kadikoy'de neler olurdu dusunmek bile istemiyorum.

Tudor Vodafone'da Bjk'ye karsi tarihimizin en kotu oyununu sergiledi.Terim'le 1-0 yenildik.Cucu olmasa 1 ptsyi almistik.

Terim icerde Bjk'yi 2 kere yendi.Tudor icerdeki Bjk macina garip bir 3'lu ile cikip yenilmisti.

Ben Tudor'un tamamladigi sezonu kaale almiyorum. Enkaz devralmisti.

Iceride Fener'le berabere kalip Bjk, Ts ve Medipol deplasmanlarinda nal topladi.

Terim de bu sezon iceride Fener'le berabere kalip Bjk ve Ts deplasmanlarinda nal topladi. Medipol'den de bir puan aldi.

Hakem faktorunu ben de yazdim ama Tudor iceride Fener'i yenecekti Cucu penaltimizi verse.

Onun disinda sen de yazmissin iste. Busbutun ayni iki sezon baslangic buyuk maclari Medipol macindan alinan puan haric.

Iceride Fener'le berabere kalip Bjk, Ts ve Medipol deplasmanlarinda nal topladi.

Terim de bu sezon iceride Fener'le berabere kalip Bjk ve Ts deplasmanlarinda nal topladi. Medipol'den de bir puan aldi.

Hakem faktorunu ben de yazdim ama Tudor iceride Fener'i yenecekti Cucu penaltimizi verse.

Onun disinda sen de yazmissin iste. Busbutun ayni iki sezon baslangic buyuk maclari Medipol macindan alinan puan haric.

Buna benzer birşey Hagi'ye de yapıldı.

2010 sezonun enkazı bütünüyle adamın üstüne bırakıldı.

Oysa Hagi ilk döneminde tüm maddi zorluklara rağmen kaliteli bir takım kurmuştu.

O dönem de Fenerbahçe'nin deli gibi para harcadığı dönemdi.

bjt maci izledigim en kotu performanslarimizdan biriydi harbi. 11de de bir sikinti yoktu sadece herifler agzimiza shetmisti. basak maci da garip bir 11 cikarmisti ama oyun olarak herifler ustun degildi sadece 2 ortayla 2 gol attilar. 2-1den sonra da birinin gotune carpip gol olunca mac gitmisti. tuhaf macti.

bjt maci izledigim en kotu performanslarimizdan biriydi harbi. 11de de bir sikinti yoktu sadece herifler agzimiza shetmisti. basak maci da garip bir 11 cikarmisti ama oyun olarak herifler ustun degildi sadece 2 ortayla 2 gol attilar. 2-1den sonra da birinin gotune carpip gol olunca mac gitmisti. tuhaf macti.

BJk maçının ilk yarısı 0-0 bitmişti yanlış hatırlamıyorsam ki gayet iyi bir oyun vardı ve gol kaçıran taraf bizdik.

İkinci yarıda bir anda takım dağıldı gitti.

Buna benzer birşey Hagi'ye de yapıldı.

2010 sezonun enkazı bütünüyle adamın üstüne bırakıldı.

Oysa Hagi ilk döneminde tüm maddi zorluklara rağmen kaliteli bir takım kurmuştu.

O dönem de Fenerbahçe'nin deli gibi para harcadığı dönemdi.

Kesinlikle ama birkac kelek Rumen transferi adami bitirdi. Herif takimi devre arasi kurmak zorunda kaldi, olacak is degildi.

Bu camianin o donem Hagi'ye yaptiklari cidden cok ayipti. Zaten simdi Viitorul'da basardigi isleri goruyoruz.

Benim hayalimde 3-5 sene sonra imparator hocaliktan yoneticilige yumusak gecis yapiyor ve hoca olarak takimin basina Hagi geliyor.

Gecen sene baslanan altyapi yapilanmasinin meyvelerini en iyi sekilde toplamaya basliyoruz.

Isin tek kotu yani Hagi'nin de artik yasini basini almis olmasi.

fatih hocaylada ts deplasmanı performansı farketmedi ama tudorun ts deplasmanıda felaketti. cavandayı stoper oynattı o maça kadar herif kadro dısıydı alakayı halen kuramam sanki biri gitti biz bu adamı trabzondan aldık oynatta nasıl bi babayiğiti kaybettiler görsünler demiş gibiydi

dursundan beklerim bunu gerçi

BJk maçının ilk yarısı 0-0 bitmişti yanlış hatırlamıyorsam ki gayet iyi bir oyun vardı ve gol kaçıran taraf bizdik.

İkinci yarıda bir anda takım dağıldı gitti.

ben tirttik diye hatirliyorum anca 1-2 kontra yakalayabilmistik top surekli heriflerdeydi. mesela bu sene cok daha iyi oynadik orda ama topikliye kurban gittik. tudorlu macta hatta imparator f. aydinus heriflerin net penaltisini vermeyerek bize kiyak yapmisti ilkyarida. ama 2 .yarida muslera yumurtlayinca mac gitmisti. her halukarda imparatudor icin iyi bir musabaka olmadi yani

Enkaz devraldi tamam da enkazin daha da icine ettigi bir gercek.Enkaz devraldi diye Bjk,Fb,Basak ve Ts'ye yenilmesini mazur goremem.

Cucu Hasan'in elini vermedi ama Denayer'in kirmizisi gibi lehimize hatasi da oldu.Cucu'nun Vodafone'da agzimiza zicmasiyla kiyaslanamaz.

Terim'le derbi performansi ayni deyip gecistirmek de dogru bir yorum degil.Bjk'ye rezil olup 3-0 yenilmekle hakemle 1-0 yenilmek ayni sey degil.Basak'a 5-1 yenilmekle 1 puan almak arasinda da buyuk bir fark var.

Tudor'un onde oldugu tek sey Trabzon deplasmaninda kendisi 2-0 ve 2-1'le yenildi.Terim 4-0'la yenildi.

Hadi eskimis kadroyu degistirmesini ovmenizi,basin karsisindaki tavrini ovmenizi bir nebze anliyorum ama buyuk mac konusunda Terim'le karsilastirip yanlisa dusmeyin.

Gidin buyuk maclardan 1 hafta onceki cikardigi kadrolara ve buyuk maclarda cikardigi korkak 11'lere bakin.Baktiktan sonra birazcik futboldan anliyorsaniz Tudor'la Terim'in derbi performansini bir daha karsilastirmazsiniz.

Tudor Sneijder meselisini Fatih Hoca gelmeden önce hallettiği için bile övgü hakediyor.
Bu şekilde hocanin dönüşü kusursuz bir şekilde işlendi.
Biraktiği kadroda hem tarzi ile Fatih Hoca'ya yarayan bir kadroydu hemde satişlari ile bizi sirtladi.

Başarili olamazdi belki ama ilerisi için iyi bir zemin hazirladiği ortadaydi. FFP sorunsali ile çok daha rahat geçeceğimiz bir serüveni biraz krampli geçirdik sadece.

Fatih Hoca'da bunu çok iyi değerlendirdi. Bu yaşadiğimiz sorunlar ile iki büyük kupa kazanacak başka hoca olamazdı.

Udinese'yi 17.sırada alıp 12.sırada bitirdi. Geçen sene de tuttu ligde ama yollandı. Bu sene artık çok daha güçlü konumda. Muhtemelen kalır takımda. Kalmasa bile daha iyi takıma gider.

Artık vites yükseltme zamanı hocam için.

dediğim oldu. Hoca takımda kaldı. Yönetim geçen seneki hataya düşmedi. Burada ve sosyal medyada bazıları "Udinese'den bile kovuldu hahaha" diye geçiyordu ama İtalya'da herkes ne kadar yanlış karar verdiklerini söylüyordu. Tıpkı Göztepe-Tamer Tuna olayı gibi oldu.

Hatalarını anlayıp geri döndüler ve 10 haftada 18 puan alıp ligde bıraktı. Yazın yapacağı kamp ile beraber seneye SerieA'da neler yapacak, açıkçası çok merak ediyorum.

Seneye takımı ilk 8'e sokabilir ve pozitif futbol oynatırsa, eminim dev kulüpler peşine girecektir.

Üst Alt