Igor Tudor - Sayfa 224 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
yas ve oyuncu grubuynan da ilgisi var haciefendi
39 yas biraz erken herifin kariyerinde buna ragmen iyi idare etti
mesela interde oyuncularin dilledigi morinho manuda herkesi bezdirdi
ft da bu iste uzman olmasina ragmen bilhassa 2011 13 arasi son yillarda milli takimda ve simdi de ekibimizde cesitli sorunlar yasamaktadir
Aynı yaşlarda olup çok başarılı olmuş hocalar mevcuttur yalnız.

Futbolu belki iyi biliyor olabilir ama insan ilişkilerini idare edemiyor isen iyi hoca olman çok zor. Yaşı ile değil de sanki daha çok kendi karakter yapısı ile alakalı bir durum mevcut. Ilerde belki bu konuda gelişip iyi hoca olma ihtimali doğa bilir ama bence de iyisini geçtim baya vasat hocalık seviyesi futbolu iyi bilsede.

Niye celiskili olsun? Iyi hoca her seyi iyi yapan hoca demek degil ki. Bunun antrenorluk ayagi var, adam yonetimi ayagi var, transfer becerisi ayagi var, oyuncu gelistirme meziyeti ayagi var, taktiksel istidat ayagi var, motivasyon/ruh ayagi var... Bunlarin hepsini iyi yapmasina gerek yok iyi bir antrenorun. Tudor genc bir hoca, bu konuda kendisini gelistirebilir.

Kaldi ki bir hocanin oyunculardan kosulsuz sartsiz disiplin ve baglilik beklemesi cok abes bir sey de degil. Oyuncu kazanmaya yonelik hareketler yapmasi her zaman yegdir hocalarin ama bazilari da o disiplin etrafinda basariya ulastirir takimi. Lippi'den oyle gormus olacak ki Conte de boyle mesela.
Pedagojik ve insanlar ile ilişkisi kötü ise iyi hoca olunmaz. Yardımcı antrenör olur ancak o saydığın özelliklere sahip ise.

skibbenin bize yasatmis oldugu peak alayindan iyi idi

Evet ama sonrasi husrandi, bir de o donem okulda gotu kalkik Fenerlilerlen cok kavga ederdik 2006 ve 2008 sonrasi ben asiri ozguvenle o sezon o baslangictan sonra da sampiyon olacagimiza emindim sonrasinda kahrolmustum, Sivas macini hic unutamam 2-0 yenildigimiz. Ha kovulmasi sacma sapan premature bir olaydi.

Simdi dusunuyorum da sanki Adnan Polat cok da kotu baskan degilmis o olanaksizliklara ragmen iyi hocalar, iyi topcular getirilmis hep takima.

tek solbek vardi heis onu da top ayagina gelince islikliyodu tweetciler
hani dogru karar miydi 3lu degildi lakin bi yerde zorunluluktandi ve imparator da yer yer basvuruyor bu dizilise.
Kritik fb maçı öncesi radikal bir şekilde 3'lü savunma ile sahaya çıkılmasını psikopatça buluyorum sevgili Cund. Sakatlıklar vs sebebiyle zorunluluk olsa bittabi olabilir lakin yuhlanıyor diye kritik maç öncesi takımla o kadar oynanmaz.

Tudor mudor hikaye de Bülent Korkmaz'ın başarılı olmasını çok istemiştim be hacılar, yüreğimde yaradır yazayım dedim.

Oluyor iste Antalya' da show yapiyor resmen kume dusmesi kesin gibi olan ekibi getirdigi yerlere bak

Transfer yapamiyorlar, maas odeyemiyorlar, takimin cogu kacip gitti ama Antalya Avrupa'ya gitmeye oynuyor

Bir hocaya bir sezon verip basarili olamadi demek cok yanlis. Adil bir degerlendirme adina 3 sezon hak ediyor hocalar

Kritik fb maçı öncesi radikal bir şekilde 3'lü savunma ile sahaya çıkılmasını psikopatça buluyorum sevgili Cund. Sakatlıklar vs sebebiyle zorunluluk olsa bittabi olabilir lakin yuhlanıyor diye kritik maç öncesi takımla o kadar oynanmaz.

o maca 3luyle cikti da serdar sakatlaninca 4luye gectik ve daha iyi oynamadik ama heis. ilk 20 dk falan 3luyle oynadik
derbilerle ve buyuk maclarla ilgili bir sikinti vardi ama o dogru, fazla temkinliydi. oyunculara da tesir ediyordu bu ruh haliyeti

Oluyor iste Antalya' da show yapiyor resmen kume dusmesi kesin gibi olan ekibi getirdigi yerlere bak

Transfer yapamiyorlar, maas odeyemiyorlar, takimin cogu kacip gitti ama Antalya Avrupa'ya gitmeye oynuyor

Bir hocaya bir sezon verip basarili olamadi demek cok yanlis. Adil bir degerlendirme adina 3 sezon hak ediyor hocalar
Bambaşka bir konu bu. Antalya'da şov yapması beni ilgilendirmiyor GS'de kalıcı olamadı realite bu, az şans verilmesi vs ayrı konular.

Bambaşka bir konu bu. Antalya'da şov yapması beni ilgilendirmiyor GS'de kalıcı olamadı realite bu, az şans verilmesi vs ayrı konular.

Nasil ayri konu yaw? Sans versek belki de basarili olacakti iste? Gerci kendisi daha cok orta sira takimlarinda basarili olabilecek hoca goruntusu veriyor. Takimlari cok iyi kapanip kompakt oynayip kontraya super cikabiliyor.

Galatasaray'da Fatih Terim bile kalici olmadi dorduncu kez geliyor, o nasil olsun? Ulkemiz boyle maalesef SAF muadilimizle arabesk bir on/off ask hikayesi yasiyoruz.

o maca 3luyle cikti da serdar sakatlaninca 4luye gectik ve daha iyi oynamadik ama heis. ilk 20 dk falan 3luyle oynadik
derbilerle ve buyuk maclarla ilgili bir sikinti vardi ama o dogru, fazla temkinliydi. oyunculara da tesir ediyordu bu ruh haliyeti
25. dakikada falan 4'lüye dönmüştük doğru lakin be adam niye işleyen sistemi bozuyorsun ne gerek var yani maceraya. Son cümlende yazdığın şeyi diyorum bende farklı bir şey söylemiyorum aslında. Psikolojik sıkıntı dediğim şizofreni falan değil elbet :D

Nasil ayri konu yaw? Sans versek belki de basarili olacakti iste? Gerci kendisi daha cok orta sira takimlarinda basarili olabilecek hoca goruntusu veriyor. Takimlari cok iyi kapanip kompakt oynayip kontraya super cikabiliyor.

Galatasaray'da Fatih Terim bile kalici olmadi dorduncu kez geliyor, o nasil olsun? Ulkemiz boyle maalesef SAF muadilimizle arabesk bir on/off ask hikayesi yasiyoruz.
GS'de kalıcı olabildi mi ? Hayır. Üzülüyorum diyorum işte keşke kalıcı olsaydı/başarılı olsaydı. Sabretseydik başarılı olurdu, Türkiyede kolay hoca harcanıyor vs ayrı konu. Neye muhalefet ettiğini anlamadım.

O donemin sicakligini gecip sakin kafayla bakarsak F.Terim'in bosta olmasi hem kadroyu hem de Tudor'u olumsuz etkilemisti.Buyuk maclar mezvusuna gelince uzun zamandir kotuyuz zaten.Ozelikle deplasmanlarda direk sifir puan yazacak duruma geldik.Fener'i iceride bile yenemiyoruz.Ayrica Tudor doneminin buyuk maclarin aynisini bu sene yine yasadik.

Kurdugu kadro maliyetliydi ama oyuncularin bonservisi veya maasini kendi vermedi sonucta.

Kadroyu kisitlayip 12-13 oyuncuyla mucadele etti.Donk,Selcuk,Ahmet Calik gibi oyunculari bastan kesti.Belki o gun oyunculardan yararlanmadi diye dusunduk ama bugun bu adamlar elde kazik gibi duruyor.

Kisaca soyle bakinca arti ve eksileriyle oyle abartildigi kadar kotu iz birakmadi.En buyuk sansizligi Dursun'un baskanligi ve F.Terim'in bosta olmasiydi.

Tudor kendi ayağına sıkmıştır.B.k vardı da derbide işleyen sisteme çomak soktu.Aynı sistem devam etse,şu an belki de hâlâ takımın başındaydı.Kendi kendini yaktı.

Üst Alt