Igor Tudor'dan Galatasaray Ayrılığı İçin Şok Açıklamalar! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor'dan Galatasaray Ayrılığı İçin Şok Açıklamalar!

Fatih Terim'in bu gelişiyle önceki gelişleri arasında ciddi bir fark var.Hoca ciddi anlamda takımın büyük maçlarda ezilmesinden,büzülmesinden rahatsızlık duymuş.Hoca kimliğini bir kenara bırakıyorum,Galatasaraylı kimliğiyle takımın başına geldi bu sefer.96'da takımın başına geçtiğindeki hevesten daha büyük bir hevesle gelmek istedi.Buna ister Tudor'u harcadı deyin,ister medyayı kullandı deyin.Kesinlikle Galatasaraylı olmanın verdiği refleksle rakiplerin camiayı alay konusu yapmalarını artık sindiremediğini düşünüyorum.Yoksa ne devre arasında ne de Dursun varken gelirdi

Fatih Terim yüzünden zaten bu stajer tüm derbi maçlarını kaybetti. Yahu 1 sezondur derbi galibiyetimiz yok hatta içerdeki fb maçı dışında beraberliğimiz bile yok hala Fatih Terim falan diyorsunuz. Fatih Hocaya kurban olun siz. Türkiye'de işte Tudor gibi, Aykut gibi çapsızlar bu ezikliklerinden başarılı olamıyor. Neymiş Bjk'nin kadrosu çok daha iyiymiş. Pehh. K.Paşa'ya düşmüş Babel, İspanya liginin sıradan bir kalecisi, PSV'nin vasat orta sahası, G.Birliği'nin sol beki, G.Antep'in forveti, Hamburg'un yedeği gelip burada yıldız olmuş ne kadrosundan bahsediyor bu çapsız. Bu oyuncuları parlatan Şenol benden kat kat iyi hoca demiyor da direk bjk'nin kadrosu daha güçlü diye bahane üretiyor. Adam olsaydı da tarihin en yüksek bütçesi eline teslim edilmişken bjk'den daha iyi bir kadro kursaydı.

Haklı olduğun yönler var Mustafa. Ama muhtemelen benim hayal meyal hatırladığım Fatih Terim'in ilk geldiği yılları hatırlamıyorsundur. Fatih Terim'in derbileri kazanamadığını biliyor muydun? İkinci sorum şu, 5 senelik bir çalışmanın ürünü olan, taa biliç dönemlerine dayanan bir proje ürünü Beşiktaş 11inden kaç oyuncuyu çıkarıp Galatasaray oyuncularını koyarsın? Yedekleri sormadım, direk 11i sordum :) Oyuncularımız kötü olduğu için demiyorum, alınan 10 oyuncuda mükemmel oyuncular. Ama daha hazır değiller, bu kadar kısa sürede de hazır olamazlar. Buna rağmen müthiş iş yapmışlardır bence.

Midemi bulandıran da bu ne yazık ki.. Bu durumda uzun vadeli başarı imkansız hale geliyor. Fatih Terim ölse, Galatasaray bitecek düşüncesinde insanlar var.
böyle romantik mi oluyor nedir olay yani yok uzun vadeli başarı vay beeeeeee

cumhuriyet tarihinde oynanan futbol sezonları içerisinde acaba hangi takım hamgi hocayla en uzun vadeli başarıyı yakalamış

aaaa dur ben söyliyim

fatih terim ve galatasaray

fatih terim ölünce düşünürsünüz bazı şeyleri hatta siz düşünmeyin onuda biz düşünürüz

bayern münih de heynckes ölünce düşünüyor mesala

söz konusu gsnin menfaatleri ve başarısı mı ?
evet

ft gelince gs başarılı oluyor mu ?
evet

heynckes gelince münih başarılı oluyor mu mesala
evet

o zaman sorun ne sevmiyorsanız gölge etmeyin yeter yaa ne bu rezillik

böyle romantik mi oluyor nedir olay yani yok uzun vadeli başarı vay beeeeeee

cumhuriyet tarihinde oynanan futbol sezonları içerisinde acaba hangi takım hamgi hocayla en uzun vadeli başarıyı yakalamış

aaaa dur ben söyliyim

fatih terim ve galatasaray

fatih terim ölünce düşünürsünüz bazı şeyleri hatta siz düşünmeyin onuda biz düşünürüz

bayern münih de heynckes ölünce düşünüyor mesala

söz konusu gsnin menfaatleri ve başarısı mı ?
evet

ft gelince gs başarılı oluyor mu ?
evet

heynckes gelince münih başarılı oluyor mu mesala
evet

o zaman sorun ne sevmiyorsanız gölge etmeyin yeter yaa ne bu rezillik

Bayern,Heynckes olmayınca ligde şampiyon yine oluyor,ŞL'de çeyrek-yarı finale gelip tekliyor.Biz Fatih hoca yokken darma duman oluyoruz,derbi bile kazanamayan bir hale geliyoruz,4. 5. 6. hak getire hangisi denk gelirse.İkisi bir değil.Fatih hoca bu işi bıraktıktan sonra bu kulüp yıllarca zorluk yaşayacak Fb-Bjk ile rekabette.

Sabır lazım da doğru kişi olduğundan eminsen sabredilir. Emin olmak bir tarafa, Tudor hiç mi hiç ışık vermiyor, yeni kurulan kadro iyi başladığı ligde her hafta öncekinden kötü futbol oynuyor, oyuncuların bir şeylerden hoşnutsuzluğu vücut dillerine açıkça yansıyordu ve düzelecek gibi de görünmüyordu. Gönderilmesi doğru karardır. Ciddi bir TD lük kariyeri yapamayacağına dair isteyenle bahse girerim, zaman bunu hepimize gösterecek...

Tudor' un gönderilişi sürecinde Terim' in aktif bir rolü olduğuna dair en ufak bir veri yok, ne anlatıyorsunuz yahu?. Hatta Tudor gönderildikten sonra bile, kendisiyle kimsenin irtibat kurmadığı hususunda sitemkar ifadelerini, mesela Hıncal yazısında belirtmişti. Hıncal abartır, her durumda aykırı pozisyon almayı tercih eder ama böyle ciddi konularda yalan yazmaz.

Kendisi de demiş; transferlere yönetim ve scout ekibiyle birlikte karar verdiklerini. Ciddi rakamlarla yapıldı transferler. İçlerinde bir tane bile F/P harikası denebilecek transfer yok; neyine meftun oldunuz?. Şahsen, Doğu Avrupa-Balkan coğrafyasından, işimize yarayacak genç ve istikbal vaadeden birkaç oyuncuyu takımımıza kazandırmasını hep umdum, nafileymiş...

TD lükte en önemli meziyet, oyuncuların saygısını kazanmak ve onları idare edebilmektir. İstemediklerini gönderme konusunda yönetimin yeterince yardımcı olmadığını kimse iddia edemez. E kendi aldırdıklarıyla da uyuşamadı; ne olacaktı yani, bir 40 milyonluk bütçe daha mı verilecekti kendisine?...

Ezbere felsefe yapmayı bırakın lutfen!...

Haklı olduğun yönler var Mustafa. Ama muhtemelen benim hayal meyal hatırladığım Fatih Terim'in ilk geldiği yılları hatırlamıyorsundur. Fatih Terim'in derbileri kazanamadığını biliyor muydun? İkinci sorum şu, 5 senelik bir çalışmanın ürünü olan, taa biliç dönemlerine dayanan bir proje ürünü Beşiktaş 11inden kaç oyuncuyu çıkarıp Galatasaray oyuncularını koyarsın? Yedekleri sormadım, direk 11i sordum :) Oyuncularımız kötü olduğu için demiyorum, alınan 10 oyuncuda mükemmel oyuncular. Ama daha hazır değiller, bu kadar kısa sürede de hazır olamazlar. Buna rağmen müthiş iş yapmışlardır bence.

Elbette yaş sebebiyle hatırlamıyorum ama Fatih Terim'in de ilk iki yılındaki derbi karnesinin parlak olmadığı argümanını daha önce okumuştum. Mesele şu ki Fatih Terim, 6 yediği fb maçında bile ne ezildi, ne de takımı korkak oynattı. Fatih Terim Anadolu maçlarında olduğu gibi derbi maçlarında da içerde dışarda fark etmeksizin hücum futbolu oynatan bir hocaydı. Tudor ise, her derbi maçında farklı bir kurgu deneyen, korkusundan takımı kendi yarı alanında bekleten, "aman gol yemeyeyim nasıl olsa 1 tane gol sıkıştırır maçı tamamlarım" felsefesine sahip Aykut Kocaman zihniyetli vasatın tekiydi. Bırak derbi galibiyetini Tudor dönemi büyük maçlarda attığımız gol bile ortada.

Bjk kadrosunun abartıldığı gibi beş senelik bir dönemin sonucu oluştuğuna, bir proje takımı olduğuna da inanmıyorum. Kadroları 30+ yaş üstü oyuncuyla dolu, hatta ilk on binlerinde Cenk dışında 30 altı oyuncu yok. Bu yıl şampiyon olamazlarsa tepe taklak düşme ihtimali var bu veteran kadronun. 15/16 sezonunda şampiyon olan kadrodan sadece 5 oyuncu bulunuyor şu anda Bjk'de. Açık olayım bizim 11'e Babel, Adriano ve Pepe dışında kimseyi almam Bjk'den. Sen büyük maç performansımızı takımın yeni kurulmuş olmasına bağlıyor olabilirsin ama ben ise payın ekseriyetinin Tudor'da olduğunu düşünüyorum. 2011-2012 sezonunda da yepyeni bir kadro kurmuştuk. Ya da, bu sezonki dalga geçtiğimiz Fenerbahçe ve hocasi değişmiş tepetaklak aşağı doğru gitmiş Trabzonspor çok mu oturmuş takımdı ki o maçlarda bile galip gelemedik?

Son düzenleme:
Bayern,Heynckes olmayınca ligde şampiyon yine oluyor,ŞL'de çeyrek-yarı finale gelip tekliyor.Biz Fatih hoca yokken darma duman oluyoruz,derbi bile kazanamayan bir hale geliyoruz,4. 5. 6. hak getire hangisi denk gelirse.İkisi bir değil.Fatih hoca bu işi bıraktıktan sonra bu kulüp yıllarca zorluk yaşayacak Fb-Bjk ile rekabette.
yav bayern tabi ki şampiyon olucak adamlar heynckes braktıktan sonra dünyanın en iyi 2 tdsiyle de çalıştılar hem guardiola hemde ancelotti

sen fatih terimden sonra kimi getirdin peki ?
tek elle tutulur teknik direktörün mancini onunda başarısı ortada juveyi eledi ligde 2.yaptı kupayı aldırdı derbilerde güzel bi tablo bıraktı gitti

prandellisinden tut hamzasına riekerinkinden tudoruna kadar hiç biri bunlar gs nin seviyesinde td ler deiller ki zaten gayet normal bu facialar

halleri de ortada işte hiç biri iş bile bulamıyor şu an

yav bayern tabi ki şampiyon olucak adamlar heynckes braktıktan sonra dünyanın en iyi 2 tdsiyle de çalıştılar hem guardiola hemde ancelotti

sen fatih terimden sonra kimi getirdin peki ?
tek elle tutulur teknik direktörün mancini onunda başarısı ortada juveyi eledi ligde 2.yaptı kupayı aldırdı derbilerde güzel bi tablo bıraktı gitti

prandellisinden tut hamzasına riekerinkinden tudoruna kadar hiç biri bunlar gs nin seviyesinde td ler deiller ki zaten gayet normal bu facialar

halleri de ortada işte hiç biri iş bile bulamıyor şu an

Aga neyin ne olduğuna bu kadar kısa sürede nasıl karar vereceksin ki.Hadi onlar maldı.Rijkaard,Gerets,Skibbe de mi maldı?

Aga neyin ne olduğuna bu kadar kısa sürede nasıl karar vereceksin ki.Hadi onlar maldı.Rijkaard,Gerets,Skibbe de mi maldı?

Bu soruna içlerinde en fazla sükseyle gelen Rijkaard özelinde ben cevap vereyim. Gelişine şaşırmış ve çok sevinmiştim. Önlibero kavramının atasıdır benim gözümde, futbolculuğuna o derece hayran olduğumdan dolayıydı belki, Barca TD CV si de malum...

Ancak bizden ayrıldığı süreçte, ''Yakında Avrupa top 10 kulüplerinden birini çalıştırırken imreneceksiniz'' diyenlere cevaben ''Adam futboldan çoktan kopmuş, bir daha ciddi bir Avrupa kulübünde görev vermezler buna'' minvalinde bir söz sarfetmiştim. TM de kariyer seyrine bak bakalım ne yapmış bizden sonra?. ''Altın yere düştü diye sakıt olmaz (Değerini yitirmez)'' diye bir söz vardır. Sırf bize geldi de değerini bilemedik diye yok olup gitmedi herhalde?...

Bu soruna içlerinde en fazla sükseyle gelen Rijkaard özelinde ben cevap vereyim. Gelişine şaşırmış ve çok sevinmiştim. Önlibero kavramının atasıdır benim gözümde, futbolculuğuna o derece hayran olduğumdan dolayıydı belki, Barca TD CV si de malum...

Ancak bizden ayrıldığı süreçte, ''Yakında Avrupa top 10 kulüplerinden birini çalıştırırken imreneceksiniz'' diyenlere cevaben ''Adam futboldan çoktan kopmuş, bir daha ciddi bir Avrupa kulübünde görev vermezler buna'' minvalinde bir söz sarfetmiştim. TM de kariyer seyrine bak bakalım ne yapmış bizden sonra?. ''Altın yere düştü diye sakıt olmaz (Değerini yitirmez)'' diye bir söz vardır. Sırf bize geldi de değerini bilemedik diye yok olup gitmedi herhalde?...

Olay aslında Rijkaard'ın ne yaptığı da değil.Olay taraftarın genelgeçer bakış açısı.

DQW_DwTW0AIG6VH.jpg

Umarım bu görsel,ne anlatmak istediğimi daha net ortaya koyar.

Sabır lazım da doğru kişi olduğundan eminsen sabredilir. Emin olmak bir tarafa, Tudor hiç mi hiç ışık vermiyor, yeni kurulan kadro iyi başladığı ligde her hafta öncekinden kötü futbol oynuyor, oyuncuların bir şeylerden hoşnutsuzluğu vücut dillerine açıkça yansıyordu ve düzelecek gibi de görünmüyordu. Gönderilmesi doğru karardır. Ciddi bir TD lük kariyeri yapamayacağına dair isteyenle bahse girerim, zaman bunu hepimize gösterecek...

Tudor' un gönderilişi sürecinde Terim' in aktif bir rolü olduğuna dair en ufak bir veri yok, ne anlatıyorsunuz yahu?. Hatta Tudor gönderildikten sonra bile, kendisiyle kimsenin irtibat kurmadığı hususunda sitemkar ifadelerini, mesela Hıncal yazısında belirtmişti. Hıncal abartır, her durumda aykırı pozisyon almayı tercih eder ama böyle ciddi konularda yalan yazmaz.

Kendisi de demiş; transferlere yönetim ve scout ekibiyle birlikte karar verdiklerini. Ciddi rakamlarla yapıldı transferler. İçlerinde bir tane bile F/P harikası denebilecek transfer yok; neyine meftun oldunuz?. Şahsen, Doğu Avrupa-Balkan coğrafyasından, işimize yarayacak genç ve istikbal vaadeden birkaç oyuncuyu takımımıza kazandırmasını hep umdum, nafileymiş...

TD lükte en önemli meziyet, oyuncuların saygısını kazanmak ve onları idare edebilmektir. İstemediklerini gönderme konusunda yönetimin yeterince yardımcı olmadığını kimse iddia edemez. E kendi aldırdıklarıyla da uyuşamadı; ne olacaktı yani, bir 40 milyonluk bütçe daha mı verilecekti kendisine?...

:005::005::005:

Fatality olmuş resmen :)

+

Bir madde ekleyelim. Tudor maç okumasını bilmiyordu kenarda maalesef.

Ayrıca fatih terim ilk senesinde derbi kazandı.
Sadece fener derbilerini kaybetmişti o sezon üstelik. Kaybedebilirsin de tüm derbileri. Futbol bu olabilir ama tudor yönetiminde olduğu gibi ezilmemek önemli ki fenere kaybettiğimiz 6-0 da bile futbol olarak ezilmedik oyun olarak

Son düzenleme:
Aslında Tudor destekçileri bu yazıyı iyi okumaları lazım :D Desteklediğini adam bu... Malatya maçı önemli değil, beşiktaş lige konsantre olmadığı için geride... Başakşehir 5 kez gelmiş gol olmuş. Sen kaç kere gittin? Ulan Tabzonspor ve Fenerbahçeyi bile sen dirilttin, dünyadan haberin yok :D

Görüldüğü üzere vizyonsuz ve vasıfsız bir adam. Bahanelere sığınıp, Trabzonspor çok iyi takım demiş bir de utanmadan.

Trabzon mağlubiyeti sonrası yollayıp Terim'i getirsek şuan liderdik. Yediğimiz gol sayısı da 12'yi geçmezdi.

Üst Alt