Igor Tudor'un Karnesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor'un Karnesi

Igor Tudor, 2 - 1 mağlup olduğumuz Kayseri maçı sonrası göreve geldi ve sezon sonuna kadar 14 lig maçında takımın başındaydı. Aldığımız sonuçlara bakalım :

[TABLE="width: 100%"]

18.02.2017

Rizespor

1 - 1

Galatasaray

27.02.2017

Galatasaray

0 - 1

Beşiktaş

06.03.2017

Antalyaspor

2 - 3

Galatasaray

11.03.2017

Galatasaray

3 - 2

Gençlerbirliği

18.03.2017

Trabzonspor

2 - 0

Galatasaray

03.04.2017

Galatasaray

4 - 0

Adanaspor

10.04.2017

Başakşehir

4 - 0

Galatasaray

23.04.2017

Galatasaray

0 - 1

Fenerbahçe

01.05.2017

Bursaspor

0 - 5

Galatasaray

06.05.2017

Galatasaray

1 - 3

Kasımpaşa

14.05.2017

Gaziantepspor

1 - 2

Galatasaray

19.05.2017

Galatasaray

2 - 0

Osmanlıspor

29.05.2017

Alanyaspor

2 - 3

Galatasaray

03.06.2017

Galatasaray

2 - 1

Konyaspor

[/TABLE]

Genel Tablo

Maç Sayısı : 14
Galibiyet : 8
Mağlubiyet : 5
Beraberlik : 1
Puan Ortalaması = 1.8

Görüldüğü üzere pek parlak bir performans değil lakin işin daha vahim tarafı var;
Tudor’un büyük maçlardaki karnesi.

GS 0 – 1 BJK
TS 2 – 0 GS
BŞ 4 – 0 GS
GS 0 – 1 FB

Büyük maçlardaki bilanço = > 4 maç, 4 mağlubiyet, 0 gol.

Bu tabloya rağmen hocanın takımda kalması ancak Tudor’un detaylı analizler sonucu göreve gelmesi ile açıklanabilir ama hepimiz biliyoruz ki Tudor taraftarı susturmak ve peşkeşe devam edebilmek için bir twiter transferiydi . (Kaynak : Levent Nazifoğlu)

2 senedir şampiyonluk yarışına dahi giremeyen Galatasaray'ın kurtuluşu doğru transferlerden önce doğru hoca tercihi ile mümkündür. Lakin biz gelecek sezonu baştan kaybetmek üzereyiz.

Son düzenleme:
Dogru hoca dogru transferden bile önemli... Tudor konusunda kuskularim var, bizde basarili olmayabilir gibi geliyor. Ama bu yönetimin bu takima uygun bir hoca bulabilecegini de düsünmüyorum. Basarisiz olsa bile, en azindan Tudor´dan istedigim gelecek sene icin takimi dissiplin edip, gelecek hoca icin hazirlamasi.

Ancak dedigim gibi, muhtemelen olacak budur. Eger yine sallanarak baslarsak sezona, ve ilk 7-8 hafta icinde liderin bayaga gerisine düsersek, direk harcanir Tudor. Sonra yine Kaos...

Hem dogru hoca önemli, hemde hoca konusunda da istikrar... Tudor kalacaksa da, artik bir iki sene daha kalmali takimin basinda.

Tudor iyi bir tercih değil doğru ancak bu saatten sonra bu yönetim doğru ismi getiremez. Abdullah avcı ve Fatih terim ancak bu takımı düzlüğe çıkarır, ikisinin de çalıştıkları yerler var ve gelmezler. Yeni bir yabancı hoca gelirse daha da geriye gideriz. Tudor en azından takımı tanıdı eksikleri anladı gidecek oyuncuları belirlemede sıkıntı yaşamaz. Kötü performansa rağmen guvenmek durumundayız

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kimi getirmeyi hayal ettiginize gore yorum yapmak isterim

Galatasaray´da basarili olabilecek bir hocayi bulmak bana göre okadar da zor degil. Türkiye´de bu konuda special hocalar belli, ve onlar ya kapilmis yada free degil ise, dogru yabanci hocalari bulmek gerekiyor.

Balkan´dan hocalar Türkiye´de genelde basarili olmustur, yada Ingilter´e... Almanya yine iyi bir tercih.

Italya, Hollanda, Ispanya, sov transferi olmak ile birlikte, buradan gelen hocalarin simdiye kadar Türkiye´de bir caciga hiyar oldugu görülmemistir... Ve buna ragmen bu ülkelerden hoca almaya devam eden varsa, harbiden hic birsey görememistir, belkide gözlerinde bir sorun vardir.

Türkiye´yi ciddiye alacak, is dissiplini cok yüksek, ve underrated hoca Galatasaray´in yapabilecegi en iyi olaydir. Eger daha önce görev yapmis hocalardan olmayacak ise, zaten su an bir tek lucescu opsiyonu var safe bet olarak. O vakit yabanci olarak hemserimiz Kurban Berdiyew´i isterdim...

Dünya´nin en underrated hocalarindan bir tanesi. Türkmen bir hocanin da, piyasinin sartlarindan dolayi, nekadar iyi olursa olsun, kariyeri acisindan potansiyali sinirlidir.

Berdiyew tam bir futbol ustasi, her türlü dizilisi oynatmasini bilir. Kazan ile 2 sampiyonluk kazandi Rusya´da ve 2 sene önce FSK Rostov gibi pacoz bir takimi ikincilige cikardi Rus liginde. Kil payi sampiyonluk kacti...

Kurban+Berdyev+FC+Rubin+Kazan+v+PFC+CSKA+Moskva+6N7qe5nAmc9l.jpg

Ama bunun gibi adamlarin, bizim yöneticilerin aklina bile gelmez. Taraftarin bile aklina gelmiyor ki. Bu adamin Tuchel´den felan burada basarili olma sansi daha yüksek.

Tudor'un başarılı olmasını canı gönülden istiyorum ama kuşkularım var benimde

Bruma ile sorun yaşaması
4 derbi maçında da 0 gol atması 4'ünü de kaybetmemiz
Takımda kalma uğruna politik davrandım demesi yani ilerde bişi olsa bu kendi götünü kurtarma peşine düşecek.

Takım leş tamam ama bu forma bile 4 derbi maçında 0 çekmezdi.
Benim takımdan seneye de umudum olmadığı için Tudor kalmış gitmiş hiç umrumda değil.

Galatasaray´da basarili olabilecek bir hocayi bulmak bana göre okadar da zor degil. Türkiye´de bu konuda special hocalar belli, ve onlar ya kapilmis yada free degil ise, dogru yabanci hocalari bulmek gerekiyor.

Balkan´dan hocalar Türkiye´de genelde basarili olmustur, yada Ingilter´e... Almanya yine iyi bir tercih.

Italya, Hollanda, Ispanya, sov transferi olmak ile birlikte, buradan gelen hocalarin simdiye kadar Türkiye´de bir caciga hiyar oldugu görülmemistir... Ve buna ragmen bu ülkelerden hoca almaya devam eden varsa, harbiden hic birsey görememistir, belkide gözlerinde bir sorun vardir.

Türkiye´yi ciddiye alacak, is dissiplini cok yüksek, ve underrated hoca Galatasaray´in yapabilecegi en iyi olaydir. Eger daha önce görev yapmis hocalardan olmayacak ise, zaten su an bir tek lucescu opsiyonu var safe bet olarak. O vakit yabanci olarak hemserimiz Kurban Berdiyew´i isterdim...

Dünya´nin en underrated hocalarindan bir tanesi. Türkmen bir hocanin da, piyasinin sartlarindan dolayi, nekadar iyi olursa olsun, kariyeri acisindan potansiyali sinirlidir.

Berdiyew tam bir futbol ustasi, her türlü dizilisi oynatmasini bilir. Kazan ile 2 sampiyonluk kazandi Rusya´da ve 2 sene önce FSK Rostov gibi pacoz bir takimi ikincilige cikardi Rus liginde. Kil payi sampiyonluk kacti...

Ama bunun gibi adamlarin, bizim yöneticilerin aklina bile gelmez. Taraftarin bile aklina gelmiyor ki. Bu adamin Tuchel´den felan burada basarili olma sansi daha yüksek.

Aç konusunu destekleyelim sayın Çakar.

Kurban olunur böyle hocaya

Yabanci hocalar hususunda sunu belirtmek isterim, Adem m8. Cogu ulkede orada daha evvel oyuncu yahut antrenor olarak gorev yapmamis bir kisinin hemen basarili olmasi zordur. Basarili saydigimiz yabanci hocalardan orn. verecek olursam, Daum BJK kulubune 93-94 sezonunun ortasinda gelmis ve ertesi sene sampiyon yapmistir (o sezon 4.). Lucescu ilk sezonunda M. Denizli'ye sampiyonluk kaptirmistir. Buyuk Uzman Kalli ilk sezonunda sampiyon yapmis mesela rare bir ornek. Onun da ikinci gelisini hatirla Turkiye'de calismis olmanin verdigi avantajla onceki sezon batirmis takimi toparlayip sampiyon yapti. Hagi de Terim sonrasi kazanilan Sampiyonlugun zeminini hazirladi. TR tecrubesi olmaksizin bunlari basarmak zor olurdu. TR tecrubesi olmayan ve basarisiz olanlara da basarili olmasi icin sabir gosterilmiyor. Orn. Tigana, Pereira etc. Bence nasyonaliteden ote, gelen ismin farkli ulkelerde (basarili) tecrubeleri olmasi, oyuncularla iliskisi kuvvetli olmasi ve TR tecrubesi yoksa TR tecrubesi olan yardimcilar ile calismasi gerekmektedir. Gidip bizim yaptigimiz gibi Rijkaard'i getirirsen olmaz. Diye dusunuyorum

Ben Tudoru Bilic ile kıyaslayacağım

Tudor bi teşhis koymuş 1 sene daha bekleyelim yeni gelen hocayla vakit kaybedemeyiz

Son düzenleme:
Yabanci hocalar hususunda sunu belirtmek isterim, Adem m8. Cogu ulkede orada daha evvel oyuncu yahut antrenor olarak gorev yapmamis bir kisinin hemen basarili olmasi zordur. Basarili saydigimiz yabanci hocalardan orn. verecek olursam, Daum BJK kulubune 93-94 sezonunun ortasinda gelmis ve ertesi sene sampiyon yapmistir (o sezon 4.). Lucescu ilk sezonunda M. Denizli'ye sampiyonluk kaptirmistir. Buyuk Uzman Kalli ilk sezonunda sampiyon yapmis mesela rare bir ornek. Onun da ikinci gelisini hatirla Turkiye'de calismis olmanin verdigi avantajla onceki sezon batirmis takimi toparlayip sampiyon yapti. Hagi de Terim sonrasi kazanilan Sampiyonlugun zeminini hazirladi. TR tecrubesi olmaksizin bunlari basarmak zor olurdu. TR tecrubesi olmayan ve basarisiz olanlara da basarili olmasi icin sabir gosterilmiyor. Orn. Tigana, Pereira etc. Bence nasyonaliteden ote, gelen ismin farkli ulkelerde (basarili) tecrubeleri olmasi, oyuncularla iliskisi kuvvetli olmasi ve TR tecrubesi yoksa TR tecrubesi olan yardimcilar ile calismasi gerekmektedir. Gidip bizim yaptigimiz gibi Rijkaard'i getirirsen olmaz. Diye dusunuyorum

Illaki that´s a point...

Bunlar sonuc olarak kaliba göre cizilmis, net olan konular degil, sadece teorik acidan birseyler kurabiliyoruz. Bana kalirsa, bir calisma sitemin olmasi gerekiyor. Bende gecmise bakarak gelecegi yönelik planlar cizmenin taraftariyim.

Ne basarili oldu, ne basarisiz oldu diyerek, ona göre hareket etmeyi tercih ederim.

Roma´ya dogru bir cok yol gidiyor, ama bana göre bu en uygunudur.
Bana göre Türkiye´ye nazaran fayda getiren, ve fayda getiremeyen futbol modelleri de var.
Cünkü bizim rakiplerimiz 90% cok zayif bize nazaran. Bana göre fazla suvunmayi düsünen bir oyun, long runda bu rakiplere avantaj saglar. Cünkü istedikleri bu, iyi mücadele ediyorlar, ve genelde az pozisyon verip, tesadüfe bir gol atip, üstüne yatmayi hedefliyorlar. Baski altina girdiklerinde ise ne hücum ne defans yapabiliyorlar.

Hücum futbolu + ileride Pres...

Bu varioasyonun disinda bir oyun ile de basarili olabiliriz, ama bana göre en iyi yapilacak olay budur. Takimin kalitesine göre de, inanilmaz iyi sonuclar alinabilir.

Bana göre bahsettigim ligden gelen hocalar bunu cözemiyorlar, cünkü cok fazla ögrendikleri oyuna fokus oluyorlar. Bir kac sene gerekiyor bunu cözebilmeleri icin, ama bu sabiri bizim yöneticiler göstermiyor.

Italyan´lar defansa, Hollanda´lilar pas endeksli hücum oyununa... Bu da isine geliyor anadolu kulüplerinin...

Ve futbol filozifisinden asla taviz vermeyen hocalar da var.

Taraftarlar da, yöntimlerde hic bir cizgi yok... Karambole oluyor hersey... Herkes dursun diye sulandiriyor, ama bu temel sorun tüm yöneticilerde var, tüm baskanlarda gördük. Taraftar baskisina dayanamiyorlar, ve en ufak sallantida populist hamleler ile takimin teknik anlamda istikrarini bozuyorlar. Bu da basarisizlik dönemleri ile kendini gösteriyor...

14/15 sezonu mucize sampiyonlugu olmasa, bu takim 12/13´den beri basarisiz olurdu. Mucize diyorum cünkü, bukadar degisiklik ve kaos icinde, bu sampiyonluk mantikli degil. Yoksa fener 4. yildizi takacakti o sezon.

---------------------------

Senin dedigin de dogru, elbette ki zaman gerekiyor TD´ler icin. Ama bizde bu destegi ne taraftar ne de yöneticiler veriyor. Özellik ile Süren sonrasinda tüm baskanlari clpe at neredeyse, cünkü hepsinin teknik direktör politikasi kulübe zararli oldu. Hoca degistirme rekoru kirdik resmen. Özellik ile de Polat´dan sonra...

Eskiden hocalara cok daha fazla sans veriliyordu.

Son düzenleme:
Kisaca demek istedigim, basarili olamiyorsan, basarisiz olmayi dogru sekilde bilmen gerekiyor ki, gelecek sezonlarda yine basari sansin olsun.

Üst Alt