Igor Tudor'un Stres Korkusu!


tudor-1.jpg

Hırvat teknik adam derbide aşırı motivasyondan kaynaklanan stresin takımı olumsuz etkilemsinden korkuyor..


Referandum nedeniyle liglere ara verilmeden önce Başakşehir’e 4-0 yenilerek büyük üzüntü yaşayan Galatasaray’da, teknik direktör İgor Tudor hezimet sonrası oyuncularını eleştirmişti. “Sanki Nou Camp’ta oynuyoruz” sözleriyle, takımının Başakşehir’i gözünde fazla büyüttüğünü dile getiren 39 yaşındaki çalıştırıcının, Fenerbahçe derbisi öncesinde de en büyük korkusu stres…

Bir yandan takımını dev maça motive etmeye uğraşan Tudor, diğer taraftan bu yoğun motivasyonun yol açabileceği stres ve gerginliğin önüne geçmeye çabalıyor. Önceki gün akşam idmanını, oyuncuları sabah antrenmanında iyi çalıştığı için iptal eden Hırvat hoca, şimdi de ‘sabır’ parolasını ön plana çıkarıyor.

“SABIRLI OLAN ÖDE BAŞLAR”

Futbolcularıyla yaptığı son konuşmada, “Sakin ve sabırlı kalan taraf maça 1-0 önde başlar” diyen Tudor, “Evet maç bizim sahamızda, rakibimiz gücümüzü ve baskımızı hissetmeli. Ama bu sakın sizde baskıya yol açmasın” ifadesini kullandı. Fenerbahçe derbisinden ‘olmazsa olmaz’ diye bahsetm9eyen genç teknik adam, tecrübeli isimleri sahaya sürerek işini garantiye almayı planlıyor.

Fanatik
 
Sabırla derbi kazanacakmis fubol cahili herif.

Sabır sabır dedin;3 tane hedef maçında(ts,tinerciler,basak) bırak puan almayı ve pozisyona girmeyi nerdeyse kaleye şut bile çekemedik.

Korkak herif.
Hiç bir zaman büyük takım hocası olamayacaksin.
Bu gidişle seni juventusa malzemeci bile yapmazlar.

DURSUN İSTİFA!
 
aşırı motivasyondan kaynaklanan stresin takımı olumsuz etkilemesi

Bizim takımda herşey olur da şu dediğiniz yine olmaz ....
 
Korku dağları bekler Tudor.

Sabırlı oynattigin Beşiktaş , Trabzonve Başakşehir maçlarında pozisyona göremedi takım.
 
Üst Alt