İkinci Devre Oturtamadığımız Oyun Sistemi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İkinci Devre Oturtamadığımız Oyun Sistemi

Oyun olarak hiç iyi değiliz geriye düşüp maç cevirdigimize bakmayın Bursaspor ciddiye alınacak bir rakip değil oyunu çok durağan kuruyoruz seri değiliz bazı mevkilerde kalite anlamında vasat adamlarımız var Diagne çok eleştiriliyor fakat adama doğru düzgün servis yapılmıyor ...
Türkiye'de şu an ciddiye alınacak tek bir takım yok bence. Bizde buna dahiliz.

Takımların arasında fark çok dar. Kadro kalitesinden söz etmiyorum ayrıca.
Takım olabilme veyahut takım olarak seviyeden söz ediyorum. Her takım her takıma çelme takabilir bir ortam mevcut.

Bir ibb var işte bu konuda biraz daha takım olmuş olanı ama buda uzun yılların getirdiği bir sonuç. Kaliteleri yinede yetersiz Avrupa arenasında ama Türkiye'de belki en iyileri.

Avrupa'da yarışacak seviyede tek bir takım göremiyorum açıkçası.
Yabancı sınırın da Anadolu takımlarına faydası getirdiği bir ortamda takımların arasında seviye farkı eskisi kadar büyük değil. Hele hele kendi sahasında bir çok takım ciddi şekilde direniyor artık.

Deplasman sorunu sadece bizde olmuyor açıkçası. Bu deplasman olayı özelikle yeni yabancı sınırın getirdiği bir etken ülkemizde.

Beyler buyuk resmi kacırıyorsunuz.. Oyuncuların bireysel performanslarından ziyade Turkiyenin en pahalı kadrosu (yaklasık 95m€ piyasa degeri ile) neden takım olamıyor, diye dusunmek lazım.

Bu takımda Marcao, Lyundama, Ndiaye, Onyekuru, Diagne, Metroglu, Donk, Nagatomo, Mugdat, Semih, Ö.Bayram, E.Tasdemir, E.Akbaba gibi 13 oyuncu FT zamanında, Ft nin onayı ile satın alındılar, kiralandılar yada sozlesme uzattılar..

Ve hala bu takım Avrupa nın değil, Turkiye Liglerinin duşme hattındaki en zayıf rakiplerine bile puan kaybediyor, yeniliyor, ustunluk kuramıyor. Neden diye dusunmek lazım. :cautious:

Beyler buyuk resmi kacırıyorsunuz.. Oyuncuların bireysel performanslarından ziyade Turkiyenin en pahalı kadrosu (yaklasık 95m€ piyasa degeri ile) neden takım olamıyor, diye dusunmek lazım.

Bu takımda Marcao, Lyundama, Ndiaye, Onyekuru, Diagne, Metroglu, Donk, Nagatomo, Mugdat, Semih, Ö.Bayram, E.Tasdemir, E.Akbaba gibi 13 oyuncu FT zamanında, Ft nin onayı ile satın alındılar, kiralandılar yada sozlesme uzattılar..

Ve hala bu takım Avrupa nın değil, Turkiye Liglerinin duşme hattındaki en zayıf rakiplerine bile puan kaybediyor, yeniliyor, ustunluk kuramıyor. Neden diye dusunmek lazım. :cautious:
Kadro mühendisliği eksik veya yanlış.

Özelikle orta saha ve hücum bölgesi. Yatırılan paraya göre bir kadro kalitesi ortada yok ayrıca bence.

İsimleri belki kaliteli kariyerli duruyor az çok ama kullanma tarihleri çoğunun geçmiş vaziyete.

takım beraber hareket etmiyor top rakipteyken

top bizdeyken de kimse rakibin blokları arasında topla buluşmaya yeltenip o blokların dengesini bozacak top sürme veya verkaç işlerine girişmiyor

bi tek sağ tarafta 3 kişi kümelenip bir iki pasla çizgiye inmek gibi bir özelliğimiz var o da ceza sahasına girecek adam kalmadığından top ortaya çevrilince hiçbir işe yaramıyor

duran toplar desen hakeza işlevsiz

çok düşük tempoda uzun mesafelerde pas yapmaya çalışıp kaptırdığımızda organize bir karşı pres de uygulamadığımızdan sürekli defans oyuncularımız rakip hücumcularla yüzyüze kalıyor

milli arada çok çalışmak lazım

Fatih Hoca'ya haksızlık yapılıyor bazı konularda. Son zamanlarda alan savunması yapan, alanı parselleyen, kontra düşünen, skoru bulduğunda hafiften top yapıp cılız hücumlarla rakibi rahatsız ettiğinde sistemin var oluyor, taktiksel deha oluyorsun. Top yapmıyor ama pozisyon buluyor vs. vs. deniliyor. Ama senin oynattığın futbol taktiksiz bir kaos futbolu, bunu anlayamıyorum bu yakıştırmayı. Her hafta her rakibe göre bir press düzeni oluşturacaksın, atıyorum Beşiktaş'ın pas açıları ne, Benfica oyunu nereden kuruyor ? analiz ediceksin. Hafta bu noktalara nasıl press yapmalıyız vs. bunları çalıştıracaksın. Bir konsantrasyon kaybı, press düzeninin biraz bozulması, rakibin oyuncularını bağlayamamak ki örneğin Ndiaye ve Belhanda düzgün press yapmadı, ya da bir iletişimsizlik oldu press düzeni bozuldu ve çıktı rakibin, eksiksin sürekli, 1 kişi e o kişi de arkaya bir top atsa, e zaten defansın önde, Hop Rashad Mohammed gol, hop Seferovic gol Benfica ve Erzurum maçları.Bakın hepsi soldan atılıyor topların ya da soldan geliyor Erzurum,Bursa,Benfica. Çünkü Onyekuru. Top tutamıyor, kolay kaybediyor. Emre Taşdemir'in şu anki formuyla,Ndiaye'yle, Kuru maydonuzuyla bu pası yapamıyoruz,e forvet de top tutamıyor, pas yapamıyor. Bi de Belhanda ve Feg kötü olsun bitti gitti. Ali Turan'la Konya 2 kupa aldı, sadece pozisyonu kaybetmemesi, alanı daraltması yeterli. Koy Semih'i aynı işi yine yapar. Bi de Marcao'nun yerine koy Semih'i neler olur. O yüzden bizim oynamaya çalıştığımız oyun zor bir oyun. Bakın Ali Turan diyorum, kupa diyorum. Benfica'nın 19 yaşındaki stoperi de iş yapar Marcao kadar riskli oynamıyorsa, Mahmut'un stoper olduğu İbb'de de zor gol yer. Buna sabır eder, doğru oyuncuları alırsak 2000 olur, olmazsa Fatih Terim 2.gelişi gibi olur.

Ilk 15 dakika ile sinirli olsa yine iyi be abi. Macin tamamini göz önüne alinca toplamda daha uzun sürüyor bu dedigin aslinda.

27.haftaya geldik hala ne oynadigimiz belli degil. Sürpriz yumurta gibi ne cikacagi belli degil mac öncesi.

Gol yemeyene kadar kimse sorumluluk almiyor
Herkes cakili bekliyor alan acma bosa kacma opsiyon yaratma yok.
Teknik ekip de kenarda izliyor
Topun oyunda kalma suresini 50dk diye kabul edersek bunun 30dksi bizde oluyor
Bu 30dk ymarcao luyindamanin paslaşmalari yada musleranin uzun toplariyla geciyor
30dknin en fazla 5dk sinda efektif futbol izleyebiliyoruz.

Baştaki isim Fatih Terim olmasaydi kimse 1.5 yildir bu futbola sabretmezdi

Bu takımın sene başından beri bir planı yok ki sadece 2. devreyi eleştirelim. Ortasaha set oyunu oynamakta yetersiz. Fernando diye bir topçumuz var ama maldivlerde mi bahamalarda mı artık neredeyse kimse bilmiyor. Ndiaye enerjisiyle kendi çapında iyi niyetli işler yapmaya çalışıyor ama o da set oyunu için hiç uygun değil, Donk genelde 30 metrede top oynuyor ama defansif olarak en azından elimizdeki en iyi DOS, hal böyleyken oyun kurma işi genelde sadece Marcao’ya biniyor. Belhanda zaman zaman bu işe soyunsa da bolca sabıkası olduğundan bence bu iş için hiç uygun değil. E böyle bir ortasahayla kime üstünlük sağlayabilirsin ki? Veya ne tür bir oyun oynayabilirsin?

Kanatlara gelince Onyekuru saldım çayıra mevlam kayıra. Abimiz sadece kendine oynama derdinde, rakibi karşılamada yok pas vermek yok oyunu genişleteyim diye bir düşüncesi yok. Giriyor içeri kendini hep kaleye yakın yerde tutma sevdasına tutuluyor. Feghouli desen o da içeri atıp kendini oyunu iyice sıkıştırıyor. Rakip defansların işlerini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sadece bekler oyunu genişletmeye çalışıyor ama onlarda kanatta tek kaldıkları için onlara giden top ya geri pas ya da top kaybı olarak geri dönüyor. Bursanın attığı ilk gol sırf bu oyun düzeni yüzünden geldi. Bizim acilen sene 2 tane İÇERİ KATETME SEVDASI OLMAYAN kanat gibi kanatlar almamız. Ortasahayı komple yenileyip iyi bir pasör ve kesici 6 numara ve oyun kurma kabiliyeti olan 8 numara almamız lazım. Pek 10 numara sevdalısı değilim, belhandayı satamazsak o bile gayet iş görür böyle bir kadro içinde. Ama olmazsa olmazımız saydığım bu 4 futbolcu. Bu 4 futbolcu gelmeden ben hiçbir şekilde planlı bir oyun göreveğimize inanmıyorum. Aynı kaos futbolu devam eder gider

Onyekuru yu kesip 4 2 3 1 sistemine dönmemiz şart.Donk,badu yada fernando,badu orta sahasının önüne emre, belhanda ve feghouli ile çıkmalıyız.Emre akbabayı 4 3 3 ün ortasına koyunca afallıyor.Forvete yakın oynarsa hem asist ve gole çok katkısı olur.Diagnede belki 1 tık daha ii olabilir bu sayede.

Gol yemeyene kadar kimse sorumluluk almiyor
Herkes cakili bekliyor alan acma bosa kacma opsiyon yaratma yok.
Teknik ekip de kenarda izliyor
Topun oyunda kalma suresini 50dk diye kabul edersek bunun 30dksi bizde oluyor
Bu 30dk ymarcao luyindamanin paslaşmalari yada musleranin uzun toplariyla geciyor
30dknin en fazla 5dk sinda efektif futbol izleyebiliyoruz.

Baştaki isim Fatih Terim olmasaydi kimse 1.5 yildir bu futbola sabretmezdi

Şunları dile getirince Terim gitmeli diye algılayıp tavır alıyorlar burada.

Şu oynadığımız futbol ile şampiyon olmayı başarsak bile yazın kesinlikle radikal hamleler yapılmalı gerek oyuncu tercihlerinde gerek hocanın oyun planında. Hamza dönemindeki gibi herşeyi tozpembe görmezler inşallah başarı gelince.

Yazın tabiri caizse köpek gibi çalışmalı takım hem fiziksel hem de taktiskel anlamda. Bu sezon artık pek birşey değişmez, şampiyonluk için dua edeceğiz artık şans mans yanımızda olmalı rakip takımlar bizden daha kötü oynamalı başka çare yok, zira bu saatten sonra ne takım ne de hoca şıp diye herhalde oyunda düzelme gösteremez 27.haftaya geldik artık.

Şu Milli arada sıkı sıkı çalışsalar bari.

sent via GSC

Şunları dile getirince Terim gitmeli diye algılayıp tavır alıyorlar burada.

Şu oynadığımız futbol ile şampiyon olmayı başarsak bile yazın kesinlikle radikal hamleler yapılmalı gerek oyuncu tercihlerinde gerek hocanın oyun planında. Hamza dönemindeki gibi herşeyi tozpembe görmezler inşallah başarı gelince.

Yazın tabiri caizse köpek gibi çalışmalı takım hem fiziksel hem de taktiskel anlamda. Bu sezon artık pek birşey değişmez, şampiyonluk için dua edeceğiz artık şans mans yanımızda olmalı rakip takımlar bizden daha kötü oynamalı başka çare yok, zira bu saatten sonra ne takım ne de hoca şıp diye herhalde oyunda düzelme gösteremez 27.haftaya geldik artık.

Şu Milli arada sıkı sıkı çalışsalar bari.

sent via GSC

Teknigi taktigi gectim yazin artik saglam bir kadro planlamasi lazim ben 11 12 kisilik kadrolarla sampiyonluk kovalamaktan sıkıldim

isimsel olarak baktığımda takımın %90ından memnunum ben. tamamen oyun sitilimiz yüzünden bu haldeyiz. kalite sorunumuz yok kalitemizi değerlendirememe, kalitemizden verim alamama problemimiz var.

takımın geniş alanda top oynaması kesilmiş tavuk görüntüsüne girmemize yol açıyor. top rakipteyken de çok geniş oynadığımız için top rakipteyken koca koca gedikler veriyoruz.

kaldı ki ilk yarıdaki fener maçı şnssızlığı olmasa bu takım lider olurdu ve kimse bu oyunu konuşmazdı. 3 ay maç kazanamadığımız halde hala şampiyonluk yarışındayız. bu 3 ay içinde bizi bjk bile geçemedi. takımın kalitesine inancım tam.

bursa çöp möp anlamam ben, karşısında galatasaray var ve full çekmiş bi stadyum. adamlar için şampiyonlar ligi maçı gibi bir şey, rtı düşmemeye oynuyorlar ve 2-0 öne geçmişler. burdan 3 gol atıp geri dönmek kolay bi iş değil.

bu demek değildir ki ftorun oynattığı oyundan memnunuz, tabiki hayır. hatta bu kalitedeki bi takımın hala rakipsiz ligde lider olamama ve oyun oynayamama sebebi bizzat ftor hocamdır

Oyuncular bireysel olarak, her biri bölgesinde üst düzey oyuncular. Hatta birlikte bakalım;

Muslera = Tartışmasız hala 1 numara.
Mariano = Herhangi bir sıralamaya koyamıyorum ancak ilk 5 te olduğu net.
Luyindama = Kendisi net ilk 3'te. Marcao ve Skertel ile birlikte. Epureanu bireysel olarak iyi değil. Sistemden dolayı öyle gözüküyor.
Marcao = İlk 3'te. Üstte yazdım zaten.
Nagatomo = 1 aydır göremiyoruz ancak oynadığı zaman ligin en iyi sol beki.
Ndiaye= Bireysel olarak çok yetenekli değil ancak ligimiz için gayet yeterli bir '' box to box '' oyuncusu.
Donk = Net bir 6 numara. Atiba bu konuda hala lider. Şahsi olarak en iyi ikinci 6 numara diyebilirim.
Belhanda = Ljajic-Kagawa-Belhanda bu ligin en iyi 10 numaraları.
Feghouli = İç oyuncusuda değil kanatta değil. Ancak sağ kanat olarak baktığımızda skora katkı olarak Quaresma ile birlikte en iyisi.
Henry = Benim için hala tamamen soru işareti. Sıralamaya koyamıyorum. Ancak skor katkısı yeterli düzeyde.
Diagne = Kim ne derse desin Burak Yılmaz ile birlikte ligin en iyisi.

Sorun doğru sistemi bulamayaşımız. Bunu hoca bulucak tabii ki. 4-2-3-1 de yine birşeyler ortaya koyabiliyoruz. Ancak bu takımın 4-4-2'yi nasıl oynayacağını çok merak ediyorum ve çok iyi olabileceğini düşünüyorum.

İsim bazlı bakmak sağlıklı değil ama bana göre ligin en efektif kadrosu Başakşehirde.

Top tekniği kötü tek bir oyuncuları yok.

1.Kalecisinin ayağı düzgün
2. Stoperleri kazma değil
3. Bekler teknik ve pasör
4. Orta saha pasör ve adam eksiltebiliyor
5. Kanatlar pır pır ve golcü ve pasör
6. Forvet de mobil

Robinho
Adebayor
Demba Ba

Bugün aynı anda bir büyük kulüpte oynayacak deseler yaşlarına rağmen nasıl olacak o kadar para mı var denir?

Performans olarak da

Epureanu
Mert
Visca
İrfan

Mevkilerinin en iyisi olacak şekilde oynuyor.

Caicara da hep standardı olan biri.

Bizim takımın maksimumu bu değil ama çok dalgalı.

Mariano büyük oyuncu ama mesela bir hafta çok iyi, 1 hafta yok, 1 hafta kötü, 1 hafta idare eder.

Muslera çok iyi ama ayağı kötü, ligin ilk yarısında konsantre değil

Fernando büyük kariyer ama sakatlıklardan oynayamıyor. Her sakatlık dönüşü 15-20 gün formsuz ve senede 3-4 defa sakatlanıyor. Verimsiz

Nagatomo enerjisi düşünce çekilmiyor. Ve düştü sakatlık sonrası.

Ndiaye enerjik ama pas oyununda handikaplı.

Belhanda çok teknik ama kontrolsüz ve oyundan çok çabuk kopuyor.

Luyindama ve Donk çok güçlü ama ağır ve hataya meyilli isimler.

Ben bakıyorum Feghouli ve Linnes dışında takımda belirli standartlı olan adam yok. Biraz da Marcao yenilerden öyle denebilir.

İsim bazlı bakmak sağlıklı değil ama bana göre ligin en efektif kadrosu Başakşehirde.

6. Forvet de mobil

Robinho
Adebayor
Demba Ba

Bugün aynı anda bir büyük kulüpte oynayacak deseler yaşlarına rağmen nasıl olacak o kadar para mı var denir?

Performans olarak da

Epureanu
Mert
Visca
İrfan

Mariano büyük oyuncu ama mesela bir hafta çok iyi, 1 hafta yok, 1 hafta kötü, 1 hafta idare eder.

Fernando büyük kariyer ama sakatlıklardan oynayamıyor. Her sakatlık dönüşü 15-20 gün formsuz ve senede 3-4 defa sakatlanıyor. Verimsiz

Ben bakıyorum Feghouli ve Linnes dışında takımda belirli standartlı olan adam yok. Biraz da Marcao yenilerden öyle denebilir.

Mevkilerinin en iyisi kısmına katılmıyorum. Örnek olarak Visca. Al bizim takıma koy Feghouli kadar bile katkı verir mi şüpheli bence. Bireysel olarak çok yetenekli olduğunu düşünmüyorum. Tersine Feghouli'yi bir sistemin içine koyarsan süperyıldız olur. Başakşehir sistemiyle geldi bugünlere.

6. Forvet de mobil

Robinho
Adebayor
Demba Ba

Performans olarak da

Epureanu
Mert
Visca
İrfan

Sana Basak kadrosu ile Galatasaray kadrosu komple yer değiştirsin deseler, kabul eder misin? Ben etmem..

Bizim kadromuz bireysel anlamda daha kaliteli, daha pahalı, daha genç.. Transfermrkt verilerine gore Basak bizim yarımız kadar bir degerde.. Seyirci destegi dersen hiç yok gibi birsey ve bizden 6 puan önde, sampiyonluğun en buyuk adayı..

Bunun sırrı nedir sence?? Ben cevap vereyim; A. Avcı kadrodan , o ucuz ve yaşlı oyunculardan maksimum verim alabiliyor., Bizim TD hep bahane uretiyor..

Sana Basak kadrosu ile Galatasaray kadrosu komple yer değiştirsin deseler, kabul eder misin? Ben etmem..

Bizim kadromuz bireysel anlamda daha kaliteli, daha pahalı, daha genç.. Transfermrkt verilerine gore Basak bizim yarımız kadar bir degerde.. Seyirci destegi dersen hiç yok gibi birsey ve bizden 6 puan önde, sampiyonluğun en buyuk adayı..

Bunun sırrı nedir sence?? Ben cevap vereyim; A. Avcı kadrodan , o ucuz ve yaşlı oyunculardan maksimum verim alabiliyor., Bizim TD hep bahane uretiyor..

Başakşehir’e sor onlarda bizden Feghouli, Muslera ve Linnes dışında kimseyi almaz belki.

Her hafta izliyorum iki takımı da. 38 yaşında Emre kadar orta sahamız yok. İrfan kadar çabuk ve hızlı oynayan bir 8 de yok.

Topu alan ayağında geveliyor bizde.

Adamların kadrosu çok daha alternatifli bir çok açıdan.

Visca-Arda oynamazsa Elia ve Napoleoni var.

Bizde yedekten ceza vs olunca Ömer giriyor adamlarda as seviye de 4 bek var. Stoperde bizde sakatlık ceza olunca Ahmet ve Semih ile maç kazanamazsın. Adamlarda Serdar var hiç yoksa Attamah falan bile bunlardan bir tık daha iyi.

Belki 11’i tercih etmem ama oyuncu grubu olarak çok daha alternatifli ve geniş kadro.

Bizim kadronun ciddi ciddi Başakşehir den iyi olduğunu sanan varsa analiz falan yapmasın boşa çünkü 4 işlem bilmeyen birinin matematik çözmesine benziyor..
Adamların rotasyon isimleri bile muazzam oynuyor yahu bu kadar kör olmayın clichynin yerine oynayan eleman bizde olsa el üstünde tutardık..
Biz kendi topçularımızı fazla abartıyoruz şunu bir kabul edelim önce.. En sağlam dediğimiz paha biçemediğimiz stoperlerimiz sırayla her hafta gol yediriyor.. Ben başak stoperlerinin uzun süredir ilk kez hata yaptığını fener maçında gördüm o da attamah yani orta saha orijinli bir isim..

Bu yarışa tutunuyorsak hala tek sebebi Galatasaray formasının winnerlığıdır

Üst Alt