İkinci Jenerasyon IPhone SE Geliyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İkinci Jenerasyon IPhone SE Geliyor

ikinci-jenerasyon-iPhone-SE-geliyor-Muhtemel-teknik-ozellikleri-ve-cikis-tarihi96427_0.jpg

Apple'ın 2018'in ilk yarısında tanıtacağı söylenen ikinci nesil iPhone SE ile ilgili elde tutulur bilgiler paylaşıldı. Telefonun teknik detayları, muhtemel çıkış tarihi ve fiyatı haberimizde.

İlk olarak Mart 2016'da tanıtılan iPhone SE'nin ikinci jenerasyonu olacak olan iPhone SE 2'nin çıkış tarihi ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler paylaşıldı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve Apple'ın nispeten daha düşük fiyat etiketine sahip küçük ekranlı modeli iPhone SE'nin ikinci neslinin teknik detaylarına ve muhtemel çıkış tarihine yakından bakalım.

İkinci Nesil iPhone SE Özellikleri

4.2 inç boyutunda bir ekran ile bizleri karşılaması beklenen modelin diğer iPhone modellerinde olduğu gibi LCD panel ile birlikte geleceği kuvvetle muhtemel. iPhone 7 serisinde kullanılan A10 Fusion çipinden gücünü alacak olan ikinci jenerasyon iPhone SE, 2 GB sistem belleğiyle birlikte gelecek. Kısaca A10 Fusion'un teknik detaylarına bakacak olursak, TSMC’nin 16 nm üretim mimarisine sahip olan A10 Fusion işlemcisi toplamda dört adet çekirdeğe ev sahipliği yapıyor. 2.34 Ghz frekans hızına ulaşabilen işlemciye 6 çekirdekli PowerVR Rogue mimarisine dayalı bir GPU eşlik ediyor. Depolama kısmında ise minimum 32 GB depolama kapasitesi ile geleceği söylenen modelin 128 GB seviyesine kadar farklı seçeneklerde depolama kapasitesi sunması bekleniyor. 5 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya ve 12 MP çözünürlüklü bir adet arka kameraya yer verileceği söylenen modelin 1700 mAh batarya ile birlikte geleceği öngörülüyor.

Muhtemel Lansman Tarihi ve Çıkış Fiyatı

Apple'ın Mart ayında düzenleyeceği özel bir etkinlikte tanıtması beklenen cihaz, iOS 11 sürümü ile birlikte gelecek. Bir önceki modelin 399$ fiyat etiketiyle satışa sunulduğu baz alınırsa yeni nesi iPhone SE'nin de benzer bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Telefonun, ülkemizde ise 2500 TL ile 3000 TL fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

- DonanımHaber

Resmen enayi avı. Hadi fiyatı geçtim zaten. 1700 mAh batarya nedir ulan? Artık orta seviye Android cihazlarda bile +3000 mAh bataryayı standart koyuyor adamlar. Üst seviyelerde +4000 mAh var. Artık markalar 5000 mAh filan koymaya başladı.

Yani benim 2013 yılında çıkan General Mobil Discovery'da bile 1800 mAh batarya var rezilliğe bakar mısınız. :asd22:

Gerçi Android'i hala S3 Mini döneminde filan zanneden gurühlar ''Android kasıyor ağbiiiii, Ayfon stabil bi kere tm mı'' demeye devam edeceklerinden dolayı, yine satış rekorları kıracaktır eminim.

Resmen enayi avı. Hadi fiyatı geçtim zaten. 1700 mAh batarya nedir ulan? Artık orta seviye Android cihazlarda bile +3000 mAh bataryayı standart koyuyor adamlar. Üst seviyelerde +4000 mAh var. Artık markalar 5000 mAh filan koymaya başladı.

Yani benim 2013 yılında çıkan General Mobil Discovery'da bile 1800 mAh batarya var rezilliğe bakar mısınız. :asd22:

Gerçi Android'i hala S3 Mini döneminde filan zanneden gurühlar ''Android kasıyor ağbiiiii, Ayfon stabil bi kere tm mı'' demeye devam edeceklerinden dolayı, yine satış rekorları kıracaktır eminim.
Vallahi Apple ve batarya ömrü konusunda SIKINTISI olmayan yoktur diye tahmin ediyorum ama günlük agir kullanimda bile her telefon 1 günü cikarmali artik. Minimum 16 saat dayanmali yani. Apple marka telefon kullanip da bataryadan memnun olan kimseyi görmedim su zamana kadar.

Android ve Apple arasinda daglar kadar fark oldugunu bilmeyen yoktur, en basitinden Itunes gibi bir sacmalikla ugrasmiyorsun. Telefonun kaldirmayacagi yeni güncellemeler getirmiyorlar.

Piyasa fiyati kabul ediyorsa onlar da elbette o fiyata satma firsatini kacirmaz. Apple 10 sene öncesine kadar takdir edilmesi gereken bir firma olmasina ragmen bugün o seviyenin altina indi diye düsünüyorum.

Apple kusacam artik. Iphone 5'imi sattim zamaninda Huawei'e gectim canavar gibi telefonlar yapiyorlar hemde ucuz. Apple alan net telefondan anlamiyordur

Vallahi Apple ve batarya ömrü konusunda SIKINTISI olmayan yoktur diye tahmin ediyorum ama günlük agir kullanimda bile her telefon 1 günü cikarmali artik. Minimum 16 saat dayanmali yani. Apple marka telefon kullanip da bataryadan memnun olan kimseyi görmedim su zamana kadar.

Android ve Apple arasinda daglar kadar fark oldugunu bilmeyen yoktur, en basitinden Itunes gibi bir sacmalikla ugrasmiyorsun. Telefonun kaldirmayacagi yeni güncellemeler getirmiyorlar.

Piyasa fiyati kabul ediyorsa onlar da elbette o fiyata satma firsatini kacirmaz. Apple 10 sene öncesine kadar takdir edilmesi gereken bir firma olmasina ragmen bugün o seviyenin altina indi diye düsünüyorum.
Hacı almasınlar. Paranla rezil olmak değil de nedir bu? Bi Allahın kulu demiyor mu kullanırken ''ulan 5000 TL para veriyorum, 500 TL'lik Android telefon kadar batarya performansı alıyorum diye? Daha iyisi, daha ucuza varken gidip ''Apple stabbillll ağgbbbiiii yaaaaa'' diye alıyorsalar müstehaktır. Apple daha çok yolar bunları.

Son dönemde eskisine göre Apple'de bocalama dönemi var bu gerçek, ama burda başarı Android'in. Güncellemelerle IOS ile Android arasındaki fark tamamen kapandı. Özellikle 5.0 güncellemesinden sonra. Hala da şu markaya para veren varsa Allah akıl fikir versin diyorum...

Iphone donmuyor diyenlere gelsin.
Aralık ayında benim bayi üzerinden 28 telefon servise yollanmış.
16 Iphone 7 Samsung bir kaç Huawei vesaire.
Iphone'ların çoğunda (68,75%) donma meydana gelmiş.
Çoğu Iphone 6 6s iki tanesi 7.

Donmasa nasıl satacaklar Iphone 8'i.

Vermeyin o paraları demekten dilimde tüy bitti.

SM-G930F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şu ana kadar yapılan yorumları hayretle okudum. Batarya gücü hakkında yorum yapılıyor ancak ekranın küçük olduğu gerçeği unutularak bu yorum yapılıyor.

Kağıt üzerinden telefon karşılaştırmalarını bir kenara bırakın. Samimi kullanıcıların deneyimlerine bakınız. iPhone SE kullanıyorum. Nisan 2016'da aldım. İkinci seneye giriyorum. Sabah evden %100 ile çıkıyorum. Sadece konuşma yapmışsam sosyal medya ve uygulama kullanmadıysam %60 ile eve dönüyorum. Sık sık ama kısa süreli konuşmalar yaptığımı belirtmek isterim. İş bakımından sakin bir gün geçirdiğimde telefon uygulamaları kullanıyorum ve eve döndüğümde şarjım yüzde 20 oluyor. powerbank almak aklımın ucundan bile geçmiyor.

Telefonların boyut olarak büyüdüğünü gördükçe canım sıkılıyordu. iPhone 5 bozulmasın diye dua ettiğim günlerde SE hızır gibi yetişti. SE benim gözümde "iPhone 6 Mini" hem de efsanevi kasasıyla. iPhone SE 2 de anladığım kadarıyla "iPhone 7 Mini" olarak piyasaya çıkıyor. Bravo apple. Her kullanıcıya hitap eden telefonlar üretebiliyor.

Iphone donmuyor diyenlere gelsin.
Aralık ayında benim bayi üzerinden 28 telefon servise yollanmış.
16 Iphone 7 Samsung bir kaç Huawei vesaire.
Iphone'ların çoğunda (68,75%) donma meydana gelmiş.
Çoğu Iphone 6 6s iki tanesi 7.

Donmasa nasıl satacaklar Iphone 8'i.

Vermeyin o paraları demekten dilimde tüy bitti.

iPhone bozabilen insanlar olduğunu çok duydum. O insanlar tanışmayı çok isterim. Büyük bir başarıya imza attıklarını söyleyebilirim.

Şu ana kadar yapılan yorumları hayretle okudum. Batarya gücü hakkında yorum yapılıyor ancak ekranın küçük olduğu gerçeği unutularak bu yorum yapılıyor.

Kağıt üzerinden telefon karşılaştırmalarını bir kenara bırakın. Samimi kullanıcıların deneyimlerine bakınız. iPhone SE kullanıyorum. Nisan 2016'da aldım. İkinci seneye giriyorum. Sabah evden %100 ile çıkıyorum. Sadece konuşma yapmışsam sosyal medya ve uygulama kullanmadıysam %60 ile eve dönüyorum. Sık sık ama kısa süreli konuşmalar yaptığımı belirtmek isterim. İş bakımından sakin bir gün geçirdiğimde telefon uygulamaları kullanıyorum ve eve döndüğümde şarjım yüzde 20 oluyor. powerbank almak aklımın ucundan bile geçmiyor.

Telefonların boyut olarak büyüdüğünü gördükçe canım sıkılıyordu. iPhone 5 bozulmasın diye dua ettiğim günlerde SE hızır gibi yetişti. SE benim gözümde "iPhone 6 Mini" hem de efsanevi kasasıyla. iPhone SE 2 de anladığım kadarıyla "iPhone 7 Mini" olarak piyasaya çıkıyor. Bravo apple. Her kullanıcıya hitap eden telefonlar üretebiliyor.

Abi bende İphone SE Kullanıyorum, güzel cihaz :)

Son 2 ayda donma çoğaldı.
Ios 11 bilhassa Iphone 6/6s'e iyi gelmiyor.

iPhone için şu tavsiyeyi verebilirim. Güncelleme yayınlandığında şöyle haberler görürüz. "iPhone (bilmem kaç) için son güncelleme." Eğer telefonunuz için son güncelleme geldiyse o yüklemeyi yapmayınız. Ben de iOS 11 yüklediğimde şarj konusunda sıkıntı yaşadım. iOS 11.1 ile o sıkıntı çözüldü. Yıllardır iPhone kullanıyorum. Donduğunu görmedim.

Bence de. iPhone SE konusunda devam ederse başka seri kullanmam. Büyük ekran telefon kullanamıyorum.

İphone SE'den önce Z1C kullanıyordum oda ufaktı boyut olarak, bende büyük ekranlı telefon kullanamıyorum. SE gerçekten hoşuma gitti benim ama Sony'e karşı bir ilgim var belki Sony'e geçebilirim, Sony'de güzel telefonlar yapıyor.

Üst Alt