İkincilik Önemlidir! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İkincilik Önemlidir!

Son günlerde hem forumumuzda hem de sosyal medyada bazı yorumlarda şampiyonluğun kaçması sonrası ikinciliğin de önemli olmadığına dair yorumlar okuyorum. Ligin erken açılmasının kötü olacağını düşünenlerden tutun da CL'ye olası katılma durumumuzda ağır sonuçlar alacağımız endişesi taşıyanlara kadar birçok kişi ikinciliği önemsemiyor hatta istemiyor. Son zamanlarda Galatasaray'da duyduğum en acıklı durumlardan birisidir bu. Tabi bir o kadar da yanlış.

Bu takım en azından Başakşehir'i geçip 2. olabilecek kapasiteye sahip. Başakşehir çok fazla maçta takılacak göreceksiniz. Mutlaka motivasyonu diri tutup ilk 2'de yer almalıyız. İkinci olmak çok şeyi değiştirebilecek şeye sahip daha alt sıralara göre.

1. Ben ön elemede başarılı olup CL'ye gitme ihtimalimizi az görmüyorum. Bakmayın önceki dönem başka takımların yaptıklarına. Galatasaray bu konuda da ilkleri başarır.

2. Transfer döneminde herşeye rağmen CL ön elemesi oynayacak bir takım olarak oyuncularla pazarlık yapma imkanın olacak.

3. Eldeki önemli oyuncuları tutmakta avantajlı olacak.

4. CL gelirlerine gidecek %1 ihtimal dahi bizim durumumuzdaki kulüp için sonuna kadar kovalanması gereken bir ihtimaldir.

5. Tudor'un güven kazanabilmesi için önemlidir.

İşte bu sebeplerle Tudor'dan hala beklentilerimiz var. Bu takımı ikinci yapacak ve en azından Arena'da güzel bir Fener galibiyeti elde edecek. Durmak yok, çalışmaya devam.

Not: Ligi erken açma plansız takımlar için sıkıntılı olabilen tam anlamıyla bahaneler ülkesi Türkiye'ye yakışır bir uydurma. Galatasaray en başarılı dönemlerinde CL'de ön elemeler oynuyordu, Pazar, Çarşamba oynuyordu, TSYD oynuyordu, Türkiye Kupası oynuyordu ve hepsini de alabiliyordu.

2 nci olmamız şu yönden daha iyi olacaktır oyuncuların tatili az olacak sırf bunun için bile 2 nci olmalıyız tatil yapamadan CL ön elemesi için kamp erken başlar tudor hocamız oyuncuları dilleri dışarda yerlerde süründürür ayrıca transferler açısından CL ön elemesi de iyi olur ağustos 31 e kadar bekleyemezler temmuz 2 nci haftasına kadar transferleri bitirmek zorundalar :D :D

Son düzenleme:
İkincilik adamdır. Artık kritik bir galibiyet alıp seri yapmamız gerek. Evet bu sene 5.kez falan tekrarlanıyor ama zararın neresinden dönersen kar.

{taptap}

Yani katılıyorum ne yapıp edip 2. olmamız lazım

Ama düştüğümüz hale bak 2. olabilelim diye dua ediyoruz :38573:

2 nci olmamız şu yönden daha iyi olacaktır oyuncuların tatili az olacak sırf bunun için bile 2 nci olmalıyız tatil yapamadan CL ön elemesi için kamp erken başlar tudor hocamız oyuncuları dilleri dışarda yerlerde süründürür ayrıca transferler açısından CL ön elemesi de iyi olur ağustos 31 e kadar bekleyemezler temmuz 2 nci haftasına kadar transferleri bitirmek zorundalar :D :D

Yüzde 90'ı zaten hiç dönmesin tatilden.
Tatilde futbol oynayan tatilciler bile bizimkilerden daha fazla mücadele ediyor.

Ben daha şampiyon olamadık hadi 2. olalım da ŞL önelemesine gidelim diyip başardığımız bir sezon hatırlamıyorum.2013-2014'te 2. olan doğrudan gidiyordu bu sadece istisna olarak gösterilebilir.Bizim takım şampiyonluk yarışından erken kopuyorsa tamamen salıyor kendini.Son 10 senede iyice içimize işledi bu.Ben takımın 2. olmaya oynayacağını buna hem fiziksel hem mental açıdan gücü kaldığını da sanmıyorum.İlk 4 dışına çıkmazsak iyidir.

Transferler kampa yetişir diyorsun yani ?

( ... :D ... )

Ben bunu konu iclerinde vurguluyordum, bir baslik acilmasi daha iyi oldu . Oncelikle tersten soralim, 2 inciligin ne zarari var ? Sampiyon gibi basarili mi sayilacagiz sanki ? Hayir.

Herkes ikinci de olsak basarili bir sene gecirmedigimizin farkinda, fakat sampiyonlar ligi on elemesi bir sanstir, en kotu ne olabilir, ilk elemede eleniriz ,yine avrupa ligi on elemesine katiliriz, ya da ikinci turda eleniriz , direk avrupa ligi gruplarina gireriz. Ikisini de gecersek ise sampiyonlar ligine gireriz

Eger tudor bir seyler ispatlayacaksa sezon sonuna dek alacagi skorlarla 2 inciligi almak bir basari kabul edilebilir , nasil gectigimiz senelerde maksimumuz turkiye kupasi ile super kupaydi ,bunlara tutukduk , bu kez de ikincilige tutunabiliriz

Maddi acidan eger bu zorluklari asabilirsek ve devler ligine girersek besiktas kadar para kazaniriz (tff puan kazanci haric) , fakat giremezsek hem para kazanamayiz hem de ulkenin reklam payi tamamen bjk ye kalir.

Baska takim ikinci olursa bu sanslari o dener ,biz yine 0 lira ile doneriz.

Ben daha şampiyon olamadık hadi 2. olalım da ŞL önelemesine gidelim diyip başardığımız bir sezon hatırlamıyorum.2013-2014'te 2. olan doğrudan gidiyordu bu sadece istisna olarak gösterilebilir.Bizim takım şampiyonluk yarışından erken kopuyorsa tamamen salıyor kendini.Son 10 senede iyice içimize işledi bu.Ben takımın 2. olmaya oynayacağını buna hem fiziksel hem mental açıdan gücü kaldığını da sanmıyorum.İlk 4 dışına çıkmazsak iyidir.

Katilmiyorum, gecmis tablolara bakilirsa erken koptugumuz, 2 incilige oynadigimiz veya sampiyon bitirdigimiz sezon dagilimlari denk gibi. Ornegini verdigin 2013-2014 sezonu , 2002-2003 sezonu 2 inciligi , 2004-2005 sezonunda 1 puanla 3 unculukte kalmalar var ,yani 3 adet , ayrica 2006-2007 de de son 2 haftaya girene dek 2 inciligi kovaladik . son 15 sezonda 4 kez ya 2 inci olmusuz ya da son 1-2 haftada kaybetmisiz

Ayni surecte erken koptugumuz 2003-2004 , 2008-2009 , 2009-2010 , 2010-2011 ve gecen sezon ,yani 5 sezon var
Sampiyon oldugumuz ise 5 sezon var yine

Polat donemindeki 3 ust uste sene bu dusunceyi doguruyor ama uzun istatistiklerde dogru degil

Katilmiyorum, gecmis tablolara bakilirsa erken koptugumuz, 2 incilige oynadigimiz veya sampiyon bitirdigimiz sezon dagilimlari denk gibi. Ornegini verdigin 2013-2014 sezonu , 2002-2003 sezonu 2 inciligi , 2004-2005 sezonunda 1 puanla 3 unculukte kalmalar var ,yani 3 adet , ayrica 2006-2007 de de son 2 haftaya girene dek 2 inciligi kovaladik . son 15 sezonda 4 kez ya 2 inci olmusuz ya da son 1-2 haftada kaybetmisiz

Ayni surecte erken koptugumuz 2003-2004 , 2008-2009 , 2009-2010 , 2010-2011 ve gecen sezon ,yani 5 sezon var
Sampiyon oldugumuz ise 5 sezon var yine

Polat donemindeki 3 ust uste sene bu dusunceyi doguruyor ama uzun istatistiklerde dogru degil

2002-2003'te alınan ikincilik,2. olalım düşüncesiyle alınan ikincilik değildi.İki takım şampiyonluk yarışında kopup gitmişti,şampiyon olamadık 2. olduk.

2004-2005'te şampiyonluğu kovaladık 2. liği değil.

2006-2007'te de 2. liği değil şampiyonluğu kovaladık.33. haftada içerde Fener'le maçımız vardı,o maçı alacağımızı düşünerek gitmiştik hep.Zaten şampiyonluk kaçınca 2. falan da olamadık kaybettik bütün maçları Fb derbisi dahil.

Yani senin dediğin gibi bir durum yok ortada.

Son düzenleme:
Ben mukemmel bir yorumcuyum demek istemiyorum ama neden her seye bir karsilik ,bir "oyle degil boyle" deme geregi hissediyorsun ki ? 15 sezonda 2 incilik mucadelelerimiz de var , sampiyonluklarimiz da, erken kopuslarimiz da

Bazen sampiyonluk kovalarken 2 inci olursun , bazen 2 incilik o sezon degerlidir olursun , bazen kovalarsin 3 uncu olursun ... Yani iddianda hakli cikmak icin olan biteni egip bukmeye amma meraklisin

Insanlarin forumda neden benimle de seninle de cok ugrastiklarini anliyorum . Ben antipatik oldugumdan , sen ise mutlaka insanlarla karsilikli bir diyaloga girme sevdandan . Senden alinti yapip da bir fikir one suruldugunde "ama oyle degil boyle.." itirazi yapmadigini hatirlamiyorum acikcasi

Başarabileceğimize dair inancım yok.

6 puan gerideyiz ve bizi zorlayacağını düşündüğümüz her takıma mağlup olduk. Bitime 12 maç kaldı. Önümüzde Antalya, Başakşehir (halihazırda lig ikincisi), Trabzon deplasmanları ve içerde Fener gibi zor maçlarımız var. Başakşehir'in de zor maçları vardır mutlaka ama bu sene hiç bir önemli maçı kazanamamış olmamız beni umut beslemekten alıkoyuyor maalesef.

Mevcut takımımızın kadro ve oyun kalitesi itibarıyla bir hedef kovalayacak kabiliyete sahip olduğuna inanmıyorum. Puan farkı daha da artarsa şaşırmayacağım.

açıkçası 2. olmamızın çok da mühim bir konu olduğunu düşünmüyorum. hatta şöyle 4. olup avrupa ligine gitsek daha iyi. neden derseniz. elimizdeki kadro zaten kalitesiz bir kadro. başkanın da dursun olduğunu varsayarsak benim hiç umudum yok doğru düzgün adam alınacağından. ha tudor faktörü var ama hoca sunar listeyi bunlara. bunlar 3.-4. alternatifleri ya alırlar ya alamazlar. muhtemelen yapacakları transfer de ön eleme maçlarından sonra anca katılır takıma. böyle düşününce de cl ön elemesini geçebileceğimizi düşünmüyorum. hadi geçtik diyelim, cl'de bu kadro rezil olur.

hem bir umut 4. olunca belki yönetim istifa eder. eğer ki böyle bir şey olursa zaten milat olur bizim için. diğer yandan bakınca da futbolcular gene tatillerini kısa tutup sezonu erken açacaklar. bir kötü yanı cl geliri diyebiliriz ama cl gelirleri bugüne kadar ne kadar işimize yaradı? çok mu doğru kullanıldı? en sonunda gene futbolcuların borçlarını zor ödeyen ve uefa'dan men cezası alan bir Galatasaray çıktı ortaya

Üst Alt