İlk Bilgisayar ile Yapılan Mallıklar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlk Bilgisayar ile Yapılan Mallıklar

97-98 falan olması lazım ilk bilgisayarı aldık, amiga vardı hatta daha hatırlıyorum onu kutulayıp kaldırmıştım. Pentium 133 idi hiç unutmam, neyse kullanmaya başladık, geri dönüşüm kutusunu boşaltma fonksiyonunu bilmiyordum, sil diyince siliniyor sanıyordum bir süre sonra hafıza doldu ve kasayı kucaklayıp geri dönüşüm kutusunu sildirip geri dönmüştüm. :asd:

Hassas nasa cihazı muamelesi yapıyorduk yav ne günlerdi. :D

Benim değil ama ergenlik dönemlerimde bir pc cide çalışıyor idim

Dayının biri pc getirdi bunda ses çalışmıyor dedi.Bende pc yi arka tarafa servis alanımıza götürdüm baktım ki ses kablosu çıkmış :asd:

Bir dönemde internet kafelerde sıkça kullanılan akınsoft bayisinde çalışıyordum kafelere baskın yapıyorduk yasal kullanmayanları programı almaya zorluyorduk

Kürt bir abimiz ne ben seni gördüm ne de sen beni diyip rüşvet teklif etmişti parayı suratına yapıştırmıştım.Ertesi hafta mahkeme evraklarıyla geldik tip tip baktıydı bana hayatımdan endişe ettiğim anlardı

97-98 falan olması lazım ilk bilgisayarı aldık, amiga vardı hatta daha hatırlıyorum onu kutulayıp kaldırmıştım. Pentium 133 idi hiç unutmam, neyse kullanmaya başladık, geri dönüşüm kutusunu boşaltma fonksiyonunu bilmiyordum, sil diyince siliniyor sanıyordum bir süre sonra hafıza doldu ve kasayı kucaklayıp geri dönüşüm kutusunu sildirip geri dönmüştüm. :asd:
alzEZzBZ_700wa_0.gif

:asd: :asd: :asd: :asd: :asd:

Cd ci demişken ben şey yapıyordum

Oyunu yüklüyordum cracki de yapıyordum sonra cd satan yere gidip abi bu çalışmadı ya diyordum başka oyun alıyordum 1 oyun parasına 2 oyun

Hangimiz yapmadık :asd:

zar zor eve internet bağlatmışım ama bağlantı kurulamıyor. kaptım pc yi bir internet cafeci abimiz vardı ona götürdüm. elle verilen ip yi otomatiğe çekti ve çözdü problemi. 20 lira almştı benden hatta o kadar para almaz diye fazla da para almamıştım yanıma 1 tur daha yaptım eve. internet cafenin saatinin 1 lira olduğu zamanlar. yani ben o parayla 20 saat oyun oynayabilirdim. bunun acısı uzun yıllar cıkmadı sürekli aklıma geldikçe sövmüşümdür.
yıllar geçti bu battı, sonra market açtı mahalleye. söylediğine göre alkollüyken ben bundan alkol almışım ve ödememişim. bunu da 2 sene sonra falan söylüyor bana. imkanı yok böyle bişeyi yapmama ama he he dedim geçtim. eğer taktıysam (ki dediğim gibi hatırlamıyorum) o günün acısı biraz soğudu. eğer bu beni 2. kez silkme derdindeyse o zaman için avucunu yaladı diyebiliriz.

bilgisayar diyince aklıma o yavsak geliyor.

2000den sonra doğanlar bilmez, eve internet aldiginda bu telefon bağlantısı uzerinden olurdu. Interneti actigin vakit evde dışardan telefon açabilen olmazdi.
Tuhaf tuhaf sesler gelirdi karşı tarafa bize telefon açtıklarında. Ben okulda biriyle kavga etmistim ve okulun muduru eve telefon edip durumu babama soylemekle tehdit etmisti. Tabi gerisi malum. 1 hafta boyunca internetin başından ayrılmadım müdür eve telefon açamasın diye. Sonra bağımlı olduk o ayri :D

İnternet cafelerin yeni açıldığı dönemde, babamda bir tane dükkan açmıştı bende 8-9 yaşlarındayım. Babam bazen dükkanı bana bırakır işlerini halletmeye giderdi.
Bende o sırada dükkandaki müşterileri gezer, mirc nicklerini itinayla kenara yazıp. kız nickleriyle hepsini bir güzel trollerdim. tabi kötü niyetim olmadığı için konuşmanın bir bölümünde şuan kasadayım falan deyip gözlerinin içine baka baka şerefsizlik yapardım. Civarda başka internet kafe olmadığından hiç biri de ses etmezdi :crushed:

Baya ufaktım yeni eve taşındık internet daha bağlanmamıştı. Telefon girişinden farklı renk kablo denemeleriyle 146 dan çevir sesini duymayı başarmıştım. Enigma kodunu çözmüş Turing edasıyla 1 ay boyunca internette sörf yaptım. Tabii sonra eve hoş olmayan bir fatura geldi. Ama asıl sıkıntı fatura da değildi artık nerelere girip çıktıysam bilgisayar hayvan gibi virüs dolmuş. Geceleri kendi kendine falan açılıyordu alet. Babam da iş yerine götürecek oradaki elemanlara falan baktıracak ama tırsıyorum. Geçmişi temizledim lakin bilgisayardan pislik akıyor yani kurtuluşu yok. Sonunda windows dizinine girip rastgele bir şeyler silmeye başladım. Yetmedi sürekli fişten falan çekiyordum bozulsun diye:D

Neyse sonunda alet açılmaz hale geldi. Verdim babama götürdü yaptırdı.

İnternet cafelerin yeni açıldığı dönemde, babamda bir tane dükkan açmıştı bende 8-9 yaşlarındayım. Babam bazen dükkanı bana bırakır işlerini halletmeye giderdi.
Bende o sırada dükkandaki müşterileri gezer, mirc nicklerini itinayla kenara yazıp. kız nickleriyle hepsini bir güzel trollerdim. tabi kötü niyetim olmadığı için konuşmanın bir bölümünde şuan kasadayım falan deyip gözlerinin içine baka baka şerefsizlik yapardım. Civarda başka internet kafe olmadığından hiç biri de ses etmezdi :crushed:
biz bunu bi arkadasa cam acarak yapmıstık. daha fazlasını anlatamayacağım çok çirkinleşmişti olaylar.

Diskete ikon kopyalayıp evde çalıştırmayı denedim her türk genci gibi, olmadı.
Klavye durduk yere çalışmamaya başladı, evirdim çevirdim çalışmıyor. Bilgisayarı bir hafta kullanamadım. Sonra ne derdi var bunun ya diye bir çektim, kablosu çıkmış meğersem.
Bir gün yanlışlıkla geri dönüşüm kutusunu yok ettim masaüstünden. İşin içinden çıkamadım. Bilgisayara format atıldı. Halbuk kısayolu geri getiriliyormuş.
Bilgisayarın içinde disket unuttum, bilgisayarı kapattım. Sonra yeniden açmak isteyince içinde disket olduğu için kendini disketten başlatmaya çalışıyor ama başlatamıyordu. Bilgisayar bozuldu zannettim, tamirci çağrıldı; herif sadece disketi çıkartmaya bir çuval para aldı gitti.
Oyun kuracaktım, 2 gb mıydı neydi zaten bilgisayarın kapasitesi, yer olmayınca gittiğim C'ye, kafama göre dosyaları sildim. Bilgisayar şu bu eksik diye yeniden başlamadı. Tekrar yüklemeyi becerdim bu sefer.
Mouse dönmüyor diye temizlemek için topunu çıkardım, sonra elimden düşürdüm yuvarlana yuvarlana yatağın altına gitti. Oradan topu tekrar çıkartana kadar iflahım söküldü.
Windows 95 vardı bilgisayarda. Yüklemek istediğim bir oyun Windows 98 istiyordu. Windows 98 yüklerken ekran gitti, işin içinden çıkamadım. Tamirci geldi bir çuval para aldı gitti gene, eminim basit bir şey yapmıştır.
Fifa oyun CD'si almıştım bilgisayarcıdan. Crack'inde virüs mü ne varmış. Sürekli çıbıldak karıların olduğu siteler açılıyordu kendi kendine. Format atmak zorunda kalmıştım.

Üst Alt