İlkay: "Ben Alman'ım!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlkay: "Ben Alman'ım!"

İlkay: Ben Alman'ım!

ALMAN Milli Takımı’nı tercih etmesi olay olan Dortmund’ın Türk asıllı yıldızı İlkay Gündoğan, Bild’e yaptığı açıklamada seçiminden dolayı pişman olmadığını belirtti:

“Ben Gelsenkirchen’de doğdum. Almanca’yı Türkçe’den daha düzgün konuşuyorum. Almanya mı yoksa Türkiye mi için oynamam gerektiğini düşündüğümde Almanya’yı seçtim. Çünkü; Almanyalıyım. Her zaman burada futbol oynadım ve burada büyüdüm.”

Milliyet - İlkay: Ben Alman'ım!

Dipnot: Milliyet gazetesi "Almanyalıyım" diye çevirmiş ancak tam çeviri "Ben Alman'ım" şeklinde.

BILD: Und warum haben Sie sich für Deutschland entschieden?

Gündogan: "Das war eigentlich ganz einfach: Ich bin Deutscher und habe immer für den DFB gespielt..."

Ich bin Deutscher = Ben Almanim.

Cevap: İlkay: "Ben Alman'ım!"

serdar taşçı gibi bunuda 1 maç oynatırlar garantiye alırlar sonra milli takıma bile çağırmazlar

serdar taşçı gibi bunuda 1 maç oynatırlar garantiye alırlar sonra milli takıma bile çağırmazlar

insallah renktas!

Benim anlamadigim nokta: bunlar biz almaniz dedikce bizden bunlari daha da sahiplenenler var. görüyorsunuz iste adam kendisi diyor ben almanim diye. Sonra özellikle medyamiz cikip durmadan milleti dolduruyor yok mesut'umuz serdar'imiz ilkay'imiz... birakin ne halleri varsa görsünler giden gider kalan sağlar bizim. bunlarin pesinden yas tutmanin bir anlami yok.

Konuyu açan arkadaş , hadi milliyet gazetesi densizlik edip başlığı değiştirip tahrik edici bir şey yapmış ama sen içeriği okumadan mı açtın bu konuyu. Çocuk Almanım dememiş ki. "Almanya'lıyım" diyor. Bence gayet doğal ve normal.

Konuyu açan arkadaş , hadi milliyet gazetesi densizlik edip başlığı değiştirip tahrik edici bir şey yapmış ama sen içeriği okumadan mı açtın bu konuyu. Çocuk Almanım dememiş ki. "Almanya'lıyım" diyor. Bence gayet doğal ve normal.

almanya da verdikleri demecler hep ayni renktas: "biz kendimizi alman gördügümüz/ hissettigimiz icin almanya yi sectik" diyor arkadaslar!

Gündogan: „Das war eigentlich ganz einfach: Ich bin Deutscher und habe immer für den DFB gespielt...“ (https://www.bild.de/sport/fussball/...-zum-integrations-spieltag-26145180.bild.html)

"Ben almanim ve hep DFB (alman futbol federasyonu) icin oynadim" !!!!

bizimkilerin cevirim hatasi, almanyaliyim demiyor almanim diyor

almanya da verdikleri demecler hep ayni renktas: "biz kendimizi alman gördügümüz/ hissettigimiz icin almanya yi sectik" diyor arkadaslar!

Gündogan: „Das war eigentlich ganz einfach: Ich bin Deutscher und habe immer für den DFB gespielt...“ (Gündogan und Hummels: Doppel-Interview zum Integrations-Spieltag - Fussball - Bild.de)

"Ben almanim ve hep DFB (alman futbol federasyonu) icin oynadim" !!!!

bizimkilerin cevirim hatasi, almanyaliyim demiyor almanim diyor

İsterse Alman'ım desin yani inan çokta önemli değil. Bu Almanlar 2-3 milyon Türk'ten böyle adamlar çıkarıyorlar ama biz 75 milyon'dan 1 tane solbek çıkartamıyoruz. Sonrada bu olayları kullanıp kendi ayıbımızı almanlara atıyoruz. Ben Almanya yada başka ülkede yetişen hiç Türk'ün bizim milli takımı seçmesini istemiyorum.

burda TFF yada Turkiye sapkasini cikarip onune koymasi lazim ben neyi yanlis yapiyorum?

durmadan Almanyadan, Fransadan, Hollandadan cikan topculara sulaniyoruz.. eyvallah bunlar turkte.. niye Turkiyeden bu kalitede topcu cikmiyor diye kendine soran yok..

ben Hollanda'da kaliyorum.. inanmiyorumki bu ilkay'in kendini Alman hissetigini.. kariyeri icin boyle konusuyor.. ben olsam bende belki oyle konusurdum.. kusura bakmayin.. profesyonellikte duygusalliga yer yok..

Nuri Sahin duygusal davrandida neoldu? Milli Takim'da dogru duzgun mac oyniyamiyor.. belki suanda Mesut Ozil'den basarili olurdu Almanya'yi secseydi..

ha Nuri Sahin'e helal olsun ama Nuri'de her yedek oldugunda pisman oluyordur.. heleki Dortmuntta sampiyon olurken bile yedekti bu cocuk gerisini siz dusunun.. sanki elimizde Nuri Sahinden daha kaliteli topcu var.. ama kullanmasini bilmiyoruz..

AvmKX5cCQAAK5Az.jpg:large

Almanyalı değilsin salak, teknik olarak mümkün değil, kendimi alman gibi hissediyorum dersin anlarım.

Üst Alt