İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi

697647-8348685-317-238.jpg

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, başkan Polat’ın son günlerdeki durumunu “Zavallı, bitmiş bir halde. Sağlığından endişe ediyorum” sözleriyle açıkladı. “Yerinde olsam bir dakika durmam” diyen Kıraç, kongrede yönetimi ibra etmeyeceklerini söyledi.

Galatasaray’ın duayen ismi İnan Kıraç, dün katıldığı Telegol programında Adnan Polat yönetiminin görevi bırakması gerektiğini söyledi. 27 Mart’taki mali kongrede üyelerin yönetimi ibra etmeyeceklerini vurgulayan Kıraç, ‘bize gelip fikir danışsalardı durum bu noktalara gelmezdi’ dedi.

Dört yılda 24 yabancı oyuncuya 36 milyon avro harcandığına dikkat çeken İnan Kıraç, transfer politikasındaki açmazları da eleştirdi.

Kıraç, Adnan Öztürk ve Faruk Süren ile konuşarak başkanlık için yeni ismin Ünal Aysal olmasını uygun gördüğünü söyledi. Aysal’ın şirket yönetmeyi bildiğini, tecrübesinin önemli olduğunu belirten ve Ali Dürüst’ün de futbolun başına geçeceğini öne süren Kıraç, Faruk Süren’in de yeni kurulacak yönetimde görev alacağını açıkladı.

Adnan Polat’tan “Bazı sorunları çözen kişi” olarak bahseden İnan Kıraç, “Burası spor kulübü. Aldığımız neticeler ve tarz bize yakışmamıştır. Geçmişte kötü günler oldu ama hiç birbirimize düşmedik” dedi.

Hagi’nin tribünler tarafından yuhalanmasını da doğru bulmadığını ifade eden Kıraç, “Galatasaray ruhu denen bir ruh vardır. Bugün herkes kopmuş, beraberliğin bittiği bir yapı var. Bu böyle gidemez. Değiştirmek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Işın Çelebi: Yeni Amramovich’ler yaratılmamalı

İnan Kıraç’ın ardından programa bağlanan Galatasaray ikinci başkanı Işın Çelebi, “İnan Kıraç beni çok iyi tanır. Çapımı, kimliğimi çok iyi bilir. Ben de kendisini çok iyi tanırım. Galatasaray’ın yapacağı çok ciddi işler var. Dışarıdan para akıtarak halledilecek işler değil bunlar. Galatasaray’ın paraya ihtiyacı yok. Galatasaray 20 yıl öncesinin mantığıyla, kişilerle yönetilemez. Galatasaray 16 bin genel kurul üyesinin kulübüdür. Yeni Abramovich’ler yaratmakla Galatasaray’ın yönetilmeyeceğinin altını çizmek istiyorum. Gelir 200 milyon doların üstüne çıktı. Borç 400-500 milyon dolar değil. Galatasaray’ın borcu toplam gelirinin içinde 2006 yılında yüzde 110’ün üstündeyken şu anda yüzde 60’lara düştü. 35 milyon dolar Vakıfbank’a, 70 milyon dolar da Denizbank, Şekerbank ve Halkbankası konsorsiyomuna borcu car. Galatasaray birleşmeyi gerçekleştir ama bitmedi. Bu dört aşamalı süreç. Hukuki aşamasını yaptık. Galatasaray’ın para sorunu yok. Futboldaki başarısızlık nedeniyle, kurumsal yapılaşmaya mani olmak doğru değil” ifadelerini kullandı.

Son olarak telefonla bağlanan eski Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel, “Şu an Galatasaray yönetiminde olmayı düşünmüyorum. Bunu kesinlikle söyleyebilirim. Bu konuda da Adnan Polat’tan herhangi bir istek gelmedi. Biz 14 sene şampiyonluk görmedik. Bugün herkes eleştiriyor. Bence bu süreçte dozaj aşıldı. Galatasaray’a gönül verenler ‘biz nasıl düzeliriz’ bunu düşünmeliyiz” dedi.

İnan Kıraç “çekil” dedi - Spor Toto Süper Lig 2010-2011 - Futbol - Eurosport

Cevap: İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar veriyor.

Bu akşam açık mesajlar gitti Adnan Polata. Ayrıca gelecek sene için harcama yetkisi vermeyebiliriz dedi. polatın bütün çıkış yolları kapandı. Nisan ayında seçime hazır olun..

Cevap: İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar veriyor | Kanaltürk

"Galatasaray'ı hiç bu kadar dip seviyede ve dağınık görmedim."

Hep liseli tayfasına karşı olmuştum ama artık bazı geleneklere göre hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum.

25 milyonluk büyük bir camia olduğumuzu yeniden hatırlamalı ve hatırlatmalı yeni gelecek yönetim. Bu sefer arsızların değil de, hayatlarının her dönemlerinde görmüş geçirmiş, sindirmiş insanların başta olması lazım.

Özellikle yönetimde yer alacak kişilerin, kendi iş hayatlarında borcu olmayan kimseye gebe kalmayacak insanlar olması önemli.

Liseli kibri ve dayanışması bizi bu bataklıktan çıkartacak etmenler olabilir.

Bu gece çok net şunu görüyoruz ki, G.Saray sahipsiz değil. Her zaman "yokmu konuşacak kimse" "kulüp elden gidiyor, kimse neden sahip çıkmıyor" diye endişen eden milyonlarca G.Saraylı bu gece rahat bir uyku uyuyabilirler. Öyle görünüyor ki Ünal Aysal başkanlığında güçlü ve ilkeli bir yönetim geliyor. Yüzümüz gülsün artık..

Bu gece çok net şunu görüyoruz ki, G.Saray sahipsiz değil. Her zaman "yokmu konuşacak kimse" "kulüp elden gidiyor, kimse neden sahip çıkmıyor" diye endişen eden milyonlarca G.Saraylı bu gece rahat bir uyku uyuyabilirler. Öyle görünüyor ki Ünal Aysal başkanlığında güçlü ve ilkeli bir yönetim geliyor. Yüzümüz gülsün artık..

70 yaşında ki adamdan ancak dede olur. Gelen gideni aratır, olayını yaşayacağız.

70 yaşında adamlar nobel alıyor. 45-50 yaşında Adnan Polat bu kulübü ne hallere düşürdü.

ünal aysal gelirse öpüpde başımıza koyalım.en azından devlete ve her kuruma kafa tutabilecek bir şahıs.birilerine yalakalık yapıp peşinde koşacak biri değil.

70 yaşında adamlar nobel alıyor. 45-50 yaşında Adnan Polat bu kulübü ne hallere düşürdü.

Haklısın, Galatasaray'ın borcunu kapatıp, sonra zamansız şekilde faiziyle istemeyi her 70 yaşında adam yapamaz, bir nobel de benden.

ünal aysal gelirse öpüpde başımıza koyalım.en azından devlete ve her kuruma kafa tutabilecek bir şahıs.birilerine yalakalık yapıp peşinde koşacak biri değil.

Aynen öyle. Sonradan görme, küçük hesaplar peşinde koşan, kendisinie paralı taraftarlar oluşturan bir başkan olmayacağını düşünüyorum.

Vizyonu geniş, kimseye gebe olmayan bir insandır.

Sayın Işın Çelebi hala 2012 kriterleri diyor. Taraftar psikolojisinden bu kadar uzak olur bir yönetim. "2012 kriteri" lafını duyunca tüylerim diken diken oluyor.

Işın Çelbi 15 Ocak'dan itibaren çok büyük zorluklar çekiyoruz diyor. Hakemlerden şikayet ediyor.

O gün siyasilerin önünde el pençe divan durmak yerine, milyonlarca Galatasaray taraftarını arkanıza alsaydınız, bu duruma gelmezdiniz.

G.Saray Spor Kulübü II.Başkanı içinde bulunduğumuz kaos ve çöküntünün gerekçesini açıkladı; Hakemler!!! Gülermisin, ağlarmısın ya sabır...Dün gece Ali Haşhaş, bu gece Işımn Çelebi..Koca G.Saray camiasına açıkladıkları mazerete bakarmısınız; verilmeyen penaltılar...Şaka gibi..

20p geriye dusmusuz hala hakemler diyorlar yaaa

O kadar eksik varki o kadar kötüyüzki bastan assagıya hakem hatalarını en son konuscak durumdayız en son sıgınılacak bahanemiz o yaklasık 10 puanımız gitmiştir belki ama dedigim gibi o kadar kötüyüzki isyan edicek halimiz yok önce su iş bilmezlerden kurtulmak lazım

Ünal aysalı tanımam bilmem ama adnan polatın miladı doldu bundan sonra gelicek adam daha kötüsünü yapamaz. En dibi gördük şimdi sıcrama yapmamız lazım

Evet beyler Haldun Üstünel de açıkladı. Suçlu taraftar. Artık dağılabiliriz bence.

Bence Adnan Polat, Romanyadan taraftar transfer etsin. Olmuyo bu taraftarla.

Üst Alt