İnan: "Sistem diye birşey yok"


Galatasaraylı Selçuk İnan'dan ilginç açıklama...inan_sistem_diye_birsey_yok.jpg
G.Saraylı Selçuk İnan, "Aslında sistem diye bir şey yok. Çıkıp oynuyoruz" dedi.Selçuk İnan şöyle konuştu:"Karabük sınavının zor olacağını biliyoruz. Rakip geçen yılki performansıyla ne kadar iyi bir takım olduğunu gösterdi. Bu konuda yabancı arkadaşları da uyardık. Özellikle Anadolu'daki deplasmanlar bizim için zor geçiyor. Ama kazanmak için geldik. Futbolcular olarak 3 günde bir oynamaya alışık değiliz ama bu kaliteye sahibiz ve üstesinden geleceğiz. Takımdaki arkadaşlık ise üst düzeyde. Bu bir tesadüf değil. Çünkü iyi futbolcu olurken, iyi insan da olunması gerekir. Buraya gelen isimler de çok kalitesi isimler. Hedefimiz yeniden 2000 ruhunu yakalamak. Sistem konusu bizim dışımızda. Aslında sistem diye birşey yok. Biz Samsun önünde ilk yarıda da çok adamla rakip kaleye gidiyorduk."kralspor.ensonhaber
 
Cevap: İnan: Sistem diye birşey yokSistem senelerdir yok... ama sistemsiz de her maca cikilmaz... neye güvenerek sistemsiz oynuyorlar?
 
Cevap: İnan: Sistem diye birşey yokiste ne diyorum ben. ben deyince kimse ft'ye toz kondurmak istemiyor, kus ilan ediliyoruz! düzen, organizasyon, sistem hic birisi yok!cikip kaos futbolu oynuyorlar. kimse ne yapacagini, nerede duracagini bilmiyor. ft taktik ve sistem acisindan kötü bir td. motivasyon ve soft skills acisindan üst düzey...ben artik rezil rüsfa oyun izlemek istemiyorum! oyunu rakip sahaya yayan, rakibi bogan bir oyun anlayisi izlemek istiyorum!
 
Cevap: İnan: Sistem diye birşey yokSelçuk geldiğinden beri en doğru lafını söylemiş ortada sistem filan yok!!!
 
Cevap: İnan: Sistem diye birşey yokSelçuk hocasını eleştirdi gibi algılanıyor başlıktan.Galatasaray 'ın en sistemi olacak? Rakipteyken "daralt", kendiydeyken "yarat" yeter de artar bize. :)
 
Cevap: İnan: Sistem diye birşey yokBu konuşmayı canlı olarak dinledim kendisinden. Kulaklarımla duydum söylemek istediği kesinlikle bu değildi. Aslında belirtmek istediği başıyı belirleyenin rakamlar değil oyuncuların performası olduğuydu. Oysa burada yazılan yazıya istinaden Fatih Terim'e karşı olan arkadaşlar hemen fırsat bilip sallamaya başlamışlar sağolsunlar.Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki; yazılarını manşetlerini ve başlıklarını beğenmediğiniz her gazeteye salvo yapıyor buradaki insanlar ama maaşallah kendilerinin de o başlıkları atan gazetelerden bir farkı yok. Saçma sapan bir internet sitesinden saçma sapan bir başlık bulmuşlar hiç sorgulamadan olduğu gibi aktarmışlar buraya. Selçuk bu açıklamaları dün Lig Tv'de yaptı bizzat dinledim bir daha söyleyeyim ki kesinlikle bu anlama gelen bir açıklama yapmadı.Demek ki dikkat çekmek adına takım aleyhine manşet atmak için illaki Fener medyası olmaya gerek yokmuş.Ayrıca burada zaten belliydi Fatih Hoca zaten sistemi olmayan bir adam ve saire yorumlarda bulunan arkadaşlar. Sizin bu salladığınız adam elinde kalite seviyesi normalin üzerinde olan her oyuncu grubuna doğru taktiğive sistemi uygulatacak kadar akıllı bir adamdır ve sizin hafzalanızın alamayacağı şeyler düşünür. Sizin oyunu rakip kaleye yayan ve rakibi boğan oyun anlayışını da bize de Türkiye'ye de öğreten bizzat kendisidir, sizin yaşınız yetmeyebilir bunu bilmek için belki ama elinize aldığınız FM oyunlarından yola çıkarak Fatih Terim'e sallarken dikkatli olacaksınız.Sakın haaaaa o zamanki oyuncular kimin elinde olsa bunu oynatırdı safsatasını ortaya atmayın; zira Fatih Terim bu takımın başına geldiğinde onun oyun anlayışı içerisinde muhteşem oynayan,oyunun temel taşlarından olan ve hala gururla andığınız başarıları sizlere yaşatan takımın temel direklerinden olan Okan Buruk, Ergün Pembe, Suat Kaya gibi oyuncular Galatasaray'dan gönderilmek üzere olan adamlar olduğu gibi yine Hakan Ünsal ve Ümit Davala'da ortada dururken onları ikinci lig oyuncusu olarak gören diğer takımlar transfer etmemiş onlardaki potansiyeli bilen hoca transfer etmişti. Yine Hakan Şükür bizim taraftar grubu içerisinde dahi Fenerbahçelilerden daha fazla dalga konusu olurken onu Avrupa kupalarında ve Türkiye liginde en fazla gol atan adam haline getiren de Fatih Hocaydı.Gelelim bu sezona ve dünkü maça; Takımın onbirinde oynayan 11 oyuncunun en az 7 oyuncusu yeni yani takım bir arada oynama alışkanlığı kazanmamış oyuncu grubundan oluşmakta. Hocanın oyunculardan belirli beklentileri var bu beklentilerin gerçekleşmediğini dördükten sonra aynı oyun yapısında ısrar etmeyeceğini de yaptığı değişikliklerle göstermiştir. Dünkü maçta hakemin çok ağır bir kararı ve kalecinin büyük yanlışı sonucunda 10 kişi kalmamız ve oyuncu grubunun birbirlerini daha tam tanımaması nedeniyle kötü bir maç geçirdik.

Daha önümüzde oynanaca 37 maç var eğer şimdiden sallamaya başlarsak gelecek yıl da bu oyuncu grubu ve hocayı göndeririz ve silbşatan yaparız oysa ki kalıcı başarıyı getiren istikrardır ve takımımıza destek olmamız lazım.
 
Cevap: İnan: "Sistem diye birşey yok"İşte Fatih hoca farkı hadi koçum hadi deyip gaz verir sistemsiz dandun oynarız selçuk acı bir gerçeği açıklamış türkiyede zaten sistemsizlik sistem olmuş sisteme ne gerek varki ?
 
Cevap: İnan: "Sistem diye birşey yok"Bu konuşmayı canlı olarak dinledim kendisinden. Kulaklarımla duydum söylemek istediği kesinlikle bu değildi. Aslında belirtmek istediği başıyı belirleyenin rakamlar değil oyuncuların performası olduğuydu. Oysa burada yazılan yazıya istinaden Fatih Terim'e karşı olan arkadaşlar hemen fırsat bilip sallamaya başlamışlar sağolsunlar.Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki; yazılarını manşetlerini ve başlıklarını beğenmediğiniz her gazeteye salvo yapıyor buradaki insanlar ama maaşallah kendilerinin de o başlıkları atan gazetelerden bir farkı yok. Saçma sapan bir internet sitesinden saçma sapan bir başlık bulmuşlar hiç sorgulamadan olduğu gibi aktarmışlar buraya. Selçuk bu açıklamaları dün Lig Tv'de yaptı bizzat dinledim bir daha söyleyeyim ki kesinlikle bu anlama gelen bir açıklama yapmadı.
Demek ki dikkat çekmek adına takım aleyhine manşet atmak için illaki Fener medyası olmaya gerek yokmuş.Ayrıca burada zaten belliydi Fatih Hoca zaten sistemi olmayan bir adam ve saire yorumlarda bulunan arkadaşlar. Sizin bu salladığınız adam elinde kalite seviyesi normalin üzerinde olan her oyuncu grubuna doğru taktiğive sistemi uygulatacak kadar akıllı bir adamdır ve sizin hafzalanızın alamayacağı şeyler düşünür. Sizin oyunu rakip kaleye yayan ve rakibi boğan oyun anlayışını da bize de Türkiye'ye de öğreten bizzat kendisidir, sizin yaşınız yetmeyebilir bunu bilmek için belki ama elinize aldığınız FM oyunlarından yola çıkarak Fatih Terim'e sallarken dikkatli olacaksınız.Sakın haaaaa o zamanki oyuncular kimin elinde olsa bunu oynatırdı safsatasını ortaya atmayın; zira Fatih Terim bu takımın başına geldiğinde onun oyun anlayışı içerisinde muhteşem oynayan,oyunun temel taşlarından olan ve hala gururla andığınız başarıları sizlere yaşatan takımın temel direklerinden olan Okan Buruk, Ergün Pembe, Suat Kaya gibi oyuncular Galatasaray'dan gönderilmek üzere olan adamlar olduğu gibi yine Hakan Ünsal ve Ümit Davala'da ortada dururken onları ikinci lig oyuncusu olarak gören diğer takımlar transfer etmemiş onlardaki potansiyeli bilen hoca transfer etmişti. Yine Hakan Şükür bizim taraftar grubu içerisinde dahi Fenerbahçelilerden daha fazla dalga konusu olurken onu Avrupa kupalarında ve Türkiye liginde en fazla gol atan adam haline getiren de Fatih Hocaydı.Gelelim bu sezona ve dünkü maça; Takımın onbirinde oynayan 11 oyuncunun en az 7 oyuncusu yeni yani takım bir arada oynama alışkanlığı kazanmamış oyuncu grubundan oluşmakta. Hocanın oyunculardan belirli beklentileri var bu beklentilerin gerçekleşmediğini dördükten sonra aynı oyun yapısında ısrar etmeyeceğini de yaptığı değişikliklerle göstermiştir. Dünkü maçta hakemin çok ağır bir kararı ve kalecinin büyük yanlışı sonucunda 10 kişi kalmamız ve oyuncu grubunun birbirlerini daha tam tanımaması nedeniyle kötü bir maç geçirdik.

Daha önümüzde oynanaca 37 maç var eğer şimdiden sallamaya başlarsak gelecek yıl da bu oyuncu grubu ve hocayı göndeririz ve silbşatan yaparız oysa ki kalıcı başarıyı getiren istikrardır ve takımımıza destek olmamız lazım.İşte Fatih hoca farkı hadi koçum hadi deyip gaz verir sistemsiz dandun oynarız selçuk acı bir gerçeği açıklamış türkiyede zaten sistemsizlik sistem olmuş sisteme ne gerek varki ?

:b5:
 
Cevap: İnan: "Sistem diye birşey yok"büyük takımlarda sabit bir sistem olmaz . birbirlerini tanıyan yetenekli a class oyuncular hangi sistemde olursa olsun , çıkıp oynarlar .oyuncuların rolleri bellidir .96-00 GS , günümüzün Barca'sı gibi ..fekat selçuk'un bahsettiği şey bu değil tabiiki ... eleştiriyor ... haklı da .
 
Cevap: İnan: "Sistem diye birşey yok"Hedefimiz yeniden 2000 ruhunu yakalamak.Ne geliyorsa bu laftan başımıza iş geliyor.Arkadaşım 2000 ruhu vardı ama ruhtan çok yetenek vardı o takımda. Hagi-Popescu-Hakan-Ergün-Davala-Şaş-Emre-Taffi gibi 1. sınıf topçular vardı.Şuan senin takımında 1. sınıf topçu yok kimse kusura bakmasın. Melo-Elmander-Selçuk-Tomas-Eboue gibi oldukça iyi ama 2. sınıf futbolcular var. Kaldı ki yerli oyuncuların 7 ve 8. sınıf topçular. İlk başta Hakan+Servet+Aydın Bank Asya'da zor takım bulabilecek oyuncular. Şuan ki takıma 2000 ruhunu android ile atma şansın olsun, at yükle bu takım o ruhu rezil eder Play-Off'a ancak girer.Geçin bu amatör anlayışları artık. Başkanınız bas bas bağırıyordu ''Profesyonelleşeceğiz, Profesyonelleşeceğiz'' diye. Ruh fln ne demek? Profesyonelleşeceğiz adı altında ki büyük bir amatörlük değil mi bu?Yeter artık canımızı sıkmayın topunuzu oynayın.Güzel kızdım. :=)
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt