İnan: "Sistem diye birşey yok" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnan: "Sistem diye birşey yok"

Cevap: İnan: "Sistem diye birşey yok"

Ben gerçekleri söylüyorum ama bazı duygusal davranan 'futbol profesörleri' fanatizmle gerçekleri görmezlikten görüyor geldiğinde Fatih terim'den umutluydum hatalarından ders çıkarır diye umuyordum ancak Fatih terim aynı fatih terim malesefki.Ben hep muhalefetmişimya ben Rijkaard takımınbaşındayken rijkaard'ın sonuna kadar arkasındaydım çünkü adama mustafa sarp,barış,servet,zan,balta,serdar özkan,ayhan'la şampiyon ol dediler adama transfer yaparken doğru düzgün sormadılar bile,Şimdi tam adam gibi yönetim geldi herşey düzelecek yeni yönetimdeki eski kafalar takımı dandun oynatan bir fatih terim'i getirttiler zorla Ünal aysal'a.Fatih terim'i niye sevmem milli takımdada aynıydı şimdide aynı ne yaptığı belli olmayan dandun oynayan 'sistemsiz' bir takım sadece hadi aslanım hadi kaplanım diye motive edilen b planı olmayan bir takım ve ben bu adamın neyini destekliyim.Şikeci fb'de ligde cirit atıyo ligdende düşürülmüyo saçma sapan bir lig sistemi play off sistemi ligin anasını ağlatmışlar ülkede şikeyi fiilen serbest bıraktılar yarın bjk yapsa küme düşürülmeyecek fb tekrar yapsa gene düşürülmeyecek bu ligde rekabet ruhu kalmamış sonucu belli bir lig Süper Lig ve malesef bizim yöneticilerimizde klüpler birliğinde bu şikeyi serbest bırakmak isteyen adi insanlarla malesefki kol kola giriyor dik duruşuna devam edip bu pislik düzeni bozmalıydı Türk futbolu bitmiştir ve ben bu rekabet duygusu bitirilmiş bir ligde takımımı hangi duygularla destekliyeyim ? biz Galatasaray taraftarları olarak bu pislik düzenin karşısında olmalıyız ama malesefki gene uyutuyolar hepimizi Türk futbolu bazılarının menfaatleri yüzünden yok olmasına izin vermemeliyiz bunuda yapacak tek takım Galatasaray ve onun şerefli taraftarları olacaktır daha doğrusu olmalıdır.

Ben gerçekleri söylüyorum ama bazı duygusal davranan 'futbol profesörleri' fanatizmle gerçekleri görmezlikten görüyor geldiğinde Fatih terim'den umutluydum hatalarından ders çıkarır diye umuyordum ancak Fatih terim aynı fatih terim malesefki.Ben hep muhalefetmişimya ben Rijkaard takımınbaşındayken rijkaard'ın sonuna kadar arkasındaydım çünkü adama mustafa sarp,barış,servet,zan,balta,serdar özkan,ayhan'la şampiyon ol dediler adama transfer yaparken doğru düzgün sormadılar bile,Şimdi tam adam gibi yönetim geldi herşey düzelecek yeni yönetimdeki eski kafalar takımı dandun oynatan bir fatih terim'i getirttiler zorla Ünal aysal'a.Fatih terim'i niye sevmem milli takımdada aynıydı şimdide aynı ne yaptığı belli olmayan dandun oynayan 'sistemsiz' bir takım sadece hadi aslanım hadi kaplanım diye motive edilen b planı olmayan bir takım ve ben bu adamın neyini destekliyim.Şikeci fb'de ligde cirit atıyo ligdende düşürülmüyo saçma sapan bir lig sistemi play off sistemi ligin anasını ağlatmışlar ülkede şikeyi fiilen serbest bıraktılar yarın bjk yapsa küme düşürülmeyecek fb tekrar yapsa gene düşürülmeyecek bu ligde rekabet ruhu kalmamış sonucu belli bir lig Süper Lig ve malesef bizim yöneticilerimizde klüpler birliğinde bu şikeyi serbest bırakmak isteyen adi insanlarla malesefki kol kola giriyor dik duruşuna devam edip bu pislik düzeni bozmalıydı Türk futbolu bitmiştir ve ben bu rekabet duygusu bitirilmiş bir ligde takımımı hangi duygularla destekliyeyim ? biz Galatasaray taraftarları olarak bu pislik düzenin karşısında olmalıyız ama malesefki gene uyutuyolar hepimizi Türk futbolu bazılarının menfaatleri yüzünden yok olmasına izin vermemeliyiz bunuda yapacak tek takım Galatasaray ve onun şerefli taraftarları olacaktır daha doğrusu olmalıdır.

Sen git FM oyna hocam orda çok şahane sistemler var kendini tatmin edersin orda bırak Fatih Hoca da bize kalsın! :)

Selçuk burada başka bir şey demiş, arkadaşlığı,mücadeleyi,çok çalışmaları gerektiğini anlatmaya çalışmış, iyi kaliteli futbolculardan bahsetmiş.Zaten bu bahsetdikleri olmadan istediğin sistmei getir bir işe yaramıyor.

FT nin bir sistemi var, bu kendini daha yeni yeni belli ediyor.

yine bazı çok bilmiş sistemciler türemiş.

Sistemler maç kazandırmaz. Oyun anlayışı ve felsefesi maç kazandırır.

bu söz sizlere günde on kez okutulmalı ki anca anlayasınız.

Fatih Terimin oyun anlayışı ve felsefisini anlatmaya gerek yok burada. Çünkü her taraftarın sahada görmek istediği hayalidir oynamk istediği oyun.

Videoyu izledim, işine gelen gelmeyen bi yerlere çekiyorlar. Gerçekten yazık bu kadar çaresizler mi ya ..

Ben burdaki yoruma bakarak böyle bir yorum yapmadım bunu acı bir itiraf gördüğüm doğrudur ama sadece selçuk'un dediğinegöre böyle bir eleştiri yapmam.Biz Türkler malesefki balık hafızalı olduğumuz için 2010 yılındaki dünya kupasına niye gidemediğimizi unutmuşuz belliki,Fatih Terim'in yaptığı saçma sapan hatalar oynanan her maçta ne yaptığını daha doğrusu ne yapmayaçalıştığını bile bilmediği bir futbol anlayışında olan bir milli takım fatih terim'in çekilmeyen ısrarları ve kaprisleri istifaya çağrılan Fatih Terim ıslıklanan bir Terim Deplasmandaki ispanya maçında ibrahim üzülmezi çağırıp oynatan bir terim bosna maçındaki kritik hataları kritik belçika maçında ceyhun eriş ve ayhan akman'ı banko 11 başlatan bir terim batuhan karadeniz ısrarı milli takımda fatih terim'i başta şişleyen ve en çok eleştiren galatasaray'lılar değilmiydi şimdi bu adam td olarak başa geçti diye dokunulmazmı oldu fatih terim'i en ağır şekilde eleştirenler şimdi niye fatih terimin yardakçılığını yapar oldu

Ne geliyorsa bu laftan başımıza iş geliyor.

Arkadaşım 2000 ruhu vardı ama ruhtan çok yetenek vardı o takımda. Hagi-Popescu-Hakan-Ergün-Davala-Şaş-Emre-Taffi gibi 1. sınıf topçular vardı.

Şuan senin takımında 1. sınıf topçu yok kimse kusura bakmasın. Melo-Elmander-Selçuk-Tomas-Eboue gibi oldukça iyi ama 2. sınıf futbolcular var. Kaldı ki yerli oyuncuların 7 ve 8. sınıf topçular. İlk başta Hakan+Servet+Aydın Bank Asya'da zor takım bulabilecek oyuncular. Şuan ki takıma 2000 ruhunu android ile atma şansın olsun, at yükle bu takım o ruhu rezil eder Play-Off'a ancak girer.

Geçin bu amatör anlayışları artık. Başkanınız bas bas bağırıyordu ''Profesyonelleşeceğiz, Profesyonelleşeceğiz'' diye. Ruh fln ne demek? Profesyonelleşeceğiz adı altında ki büyük bir amatörlük değil mi bu?

Yeter artık canımızı sıkmayın topunuzu oynayın.

Güzel kızdım. :=)

Hakan,Ergün,Davala,Şaş,Emre 1. sınıf? Hangisi Avrupa'ya gitmiş başarılı olmuş? Melo ve Muslera bu oyunculardan sınıf olarak daha üstteler.

Sen git FM oyna hocam orda çok şahane sistemler var kendini tatmin edersin orda bırak Fatih Hoca da bize kalsın! :)

2-3 hafta sonra merak etme sende burdaki çoğu kişi gibi sıkmaya başlarsın bu forumda sabah birini övüp akşam sövenleri çok gördüm ben anya diyorum sen konya diyosun bilader futbolda sistemin önemini bilmemek sistemi küçümsemek kusura bakma ama aptallıktır sistemin önemine kanıt istiyorsan barcelonaya bakman yeterli benim fm oynamama gerek yok ben sistem derken sadece saha içindeki sistemden bahsetmiyorum ve bunu kanıtlarmısın dersen sana fatih terim'in italya maceralarını hatırlatırım başarısız bir Terim kapı önüne koyulan bir Terim ve sen bunu anlayamıyacak kadar malesefki vasatsın ayağına top deymemiş adam bana laf sokmaya çalışıyor.

Ben burdaki yoruma bakarak böyle bir yorum yapmadım bunu acı bir itiraf gördüğüm doğrudur ama sadece selçuk'un dediğinegöre böyle bir eleştiri yapmam.Biz Türkler malesefki balık hafızalı olduğumuz için 2010 yılındaki dünya kupasına niye gidemediğimizi unutmuşuz belliki,Fatih Terim'in yaptığı saçma sapan hatalar oynanan her maçta ne yaptığını daha doğrusu ne yapmayaçalıştığını bile bilmediği bir futbol anlayışında olan bir milli takım fatih terim'in çekilmeyen ısrarları ve kaprisleri istifaya çağrılan Fatih Terim ıslıklanan bir Terim Deplasmandaki ispanya maçında ibrahim üzülmezi çağırıp oynatan bir terim bosna maçındaki kritik hataları kritik belçika maçında ceyhun eriş ve ayhan akman'ı banko 11 başlatan bir terim batuhan karadeniz ısrarı milli takımda fatih terim'i başta şişleyen ve en çok eleştiren galatasaray'lılar değilmiydi şimdi bu adam td olarak başa geçti diye dokunulmazmı oldu fatih terim'i en ağır şekilde eleştirenler şimdi niye fatih terimin yardakçılığını yapar oldu

al işte dünyanın kabul gördüğü sistemli hiddink ve milli takım ortada.

sen sistemi direk a takımdan ordan buran derlediğin adamlarla oluşturamazsın dostum.

Sistem emek ister yıllar ister ısrar ister. Oluşturulan Barcelona bir günde oluşturulmadı. İspanya yine öyle.

Şimdi Fatih Hoca ne yapsın yani bu ülkede ki futbol gazla motivasyonla kaos futboluyla ilerliyorsa.

Bizim kızdığımız nokta sorunun kaynağı sanki FATİH HOCAYMIŞ gibi göstermeniz.

Kimse Fatih Terim'in yardakçılığını yapmıyor.. belki sende olmayabilir ama Galatasaray taraftarının çoğu vefalıdır. Klübüne hizmet etmiş, büyük başarılar sağlamış futbolcularını ve teknik adamlarını daima korur ve kollar. Mesela ben Hakan Şükürün siyasi düşüncelerinden haz etmem hatta nefret ederim ama Hakan Şükür benim kalbimin 1 numarasıdır. Çünkü o belki de bir daha hiç yaşamayacağım sevinçleri bana yaşamama katkıda bulunan ender sporculardan biridir. Şimdi sana soruyorum neden Fatih Terimi kötü yönleriyle anıyorsun burda? Üstelik kötü yönlerinin daha az olduğunu bildiğin halde.. 96-00 yıllarında yaptıkları neden aklına gelmez? Sistem yok diyorsun o takımın gayet güzel sistemi vardı. Rahat rahat maç seyrederdik.. Biraz daha sabırlı olsan belki bu seneki takım da böyle olabilir.. Olmasa ne yazar sözkonusu Galatasaraydır burda.. Sonuç olarak taraftarız biz..

Türk futbolcusunda sisteme uyarak oynayacak zeka yok. Varsa da 3-5 tane geri kalanının zeka seviyesi son derece altlarda.

Sistem mi dediniz? Her maça birbirinden şık sistemlerle çıkıyoruz: Camalgori, Corneliani, Dockers, Dolce & Gabbana, Tommy Hilfiger, Etro, Lacoste...

@Tahir Mahir Koç bu sen misin üstad?

Iste maalesef bu mantaliteden dolayi futbolumuz her sene geriye gidiyor, ben artik makina düzeninde calisan bir takim görmek istiyorum sahada, bunun bedeli ne olursa olsun, ister 2 sene ister 5 sene, yillardir zaten havlu atiyoruz erkenden, yanarim o bosa giden zamana...

Insallah sahada bir gün sistem diye birsey görürüz de her mac ölüp ölüp dirilmeyiz, biktim artik kaos futbolundan.

Zaten Fatih Terim'e karsi cikmam bundan dolayiydi, ama yapacak bisey yok, o artik bizim hocamiz ve her ne kadar Sistem hocasi olmasa da insallah o belli bir sistem oturtur bu takima yoksa bir arpa boyu yol alamayiz önümüzdeki yillarda...

Üst Alt