Infinity O Ekranlı Samsung Modeli Ortaya Çıktı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Infinity O Ekranlı Samsung Modeli Ortaya Çıktı!

İphone 8 ve X ten bahsediyorum. Önceki modeller zaten yenisi çıktığında sürekli düşüyor. Bu çoğu firma için geçerli. Bazı firmaların modelleri daha az düşüyor. Satışa göre değişiyor bu tabi.

Ayrıca bazı kullanmayı bilmeyenler android i çöplüğe döndürdüyse ben ne yapabilirim ? O kadar uygulama yüklemesinler çöplük olmasın. Bilgisayar mı bu herşeyi atıyorsun yada sürekli yeni uygulama yüklüyorsun ? Bilgisayar bile bir süre sonra şişiyor fazla uygulama yada dosya çöplüğüne dönüşüyor.

Gereksiz gördüğüm şeyleri ne bilgisayarımda ne de telefonumda tutmam. Benim için performans ve işlerimi halledebilmem önemli. Bunları da 3 gb ram ile Huawei P9 lite 2017 de rahatlıkla yapabiliyorum. Emui arayüzünde de hiç takılma donma yaşamadım.

Telefon için 128 yada 256 gb lık bir hafıza kartı alır kullanırsın. Düzgün kullandıktan sonra telefon çöplük olmaz. Kullanmayı bilmeyenler de beni ilgilendirmez :ka:

Insanlar nasil hafiza sorunu yasiyor ben anlamiyorum, benim telefonun kendi hafizasi 16GB. Ek olarak da 32GB hafiza karti taktim, hic bir sorun yasamadim bugüne kadar. Hafiza kartini takmasam bile yetiyor aslinda bana ama zamaninda telefonum bozulmustu bütün resimler falan gitmisti o yüzden kart takip resimleri direkt orada kayit ediyorum kafam rahat olsun diye cloud olayini pek sevmedigim icin.

Bir de yilda tas catlasa 1-2 defa kullandigin uygulamalari telefonda barindirmanin da mantigi yok. Bazen denk geliyorum tesadüfen baskalarinin telefonuna göz atinca falan resmen uygulama cöplügü yapiyorlar telefonlari 60-70 tane uygulama var. Ne gerek var yahu yarisini kullanmiyorlar bile.

Hafıza kartı takma özelliğini matah bir şey gibi sunuyorlar ama aslında değil. En hızlı hafıza kartları bile dahili hafızanın yanında okuma/yazma hızı olarak yavaş kalıyor.

Düşük dahili hafızalı telefon alayım, hafıza kartı takarım diyorsun. Hafıza kartı takip içini doldurmaya başlayınca yukarda yazdığım sebepten ötürü telefon iyice yavaşlıyor, uygulama geçişlerinde falan donmalar yaşanıyor.

Bu devirde dahili hafızası 32 gb altı olan hiçbir telefon alınmaz. Eğer multimedya uygulamaları yoğun bir şekilde kullanılacaksa da 64 GB bakılmalı.

iOs'un hız ve akıcılık olarak birçok android telefonun önünde olduğunu kabullenmek lazım. Androidler çok güçlü donanımlarla gelmelerine karşın performans konusunda hep iOs'un gerisinde kaldılar. Özellikle zaman içerisinde de ios 1 yavaşlıyorsa android 10 yavaşlıyor, çekilmez bir alıyor.

2020-21 gibi yeni bir telefon almayı planlıyorum ve bu kesinlikle Android olmayacak.

Insanlar nasil hafiza sorunu yasiyor ben anlamiyorum, benim telefonun kendi hafizasi 16GB. Ek olarak da 32GB hafiza karti taktim, hic bir sorun yasamadim bugüne kadar. Hafiza kartini takmasam bile yetiyor aslinda bana ama zamaninda telefonum bozulmustu bütün resimler falan gitmisti o yüzden kart takip resimleri direkt orada kayit ediyorum kafam rahat olsun diye cloud olayini pek sevmedigim icin.

Bir de yilda tas catlasa 1-2 defa kullandigin uygulamalari telefonda barindirmanin da mantigi yok. Bazen denk geliyorum tesadüfen baskalarinin telefonuna göz atinca falan resmen uygulama cöplügü yapiyorlar telefonlari 60-70 tane uygulama var. Ne gerek var yahu yarisini kullanmiyorlar bile.

Çünkü çoğu kullanıcı telefonu bilgisayar gibi kullanmaya çalışıyor hocam.

Her önüne gelen dosyayı atıp sürekli gereksiz uygulamaları telefona yüklersen çöplük olur resmen. Ne hafıza da boş yer kalır ne de telefondan performans alabilirsin.

Bende de 16 gb depolama + 16 gb hafıza kartı mevcut. Hiç sıkıntı çekmedim bu zamana kadar. Ayrıca 6 gb boş yer var depolama da.

Üst Alt