İngilizce Öğrenmek İçin - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngilizce Öğrenmek İçin

Cevap: İngilizce Öğrenmek İçin

Evden öğrenme olayı yalan olur haklılar. Ben okulda başlangıç seviye İtalyanca öğrenmiştim. Hesapta evde ilerletecektim, bildiğimi de unuttum. Tek tük.

Dil okulları & kursları tek çare.

Yani kıcaca evde kendin öğrenerek atlamam imkansız.Birde Bolu'da yaşıyorum umarım kurs bulabilirim.:)

Bu arada hazırlık okumak zevklidir :yenieek: Ama 1 yılım kaybolmasın diyosan saygı duyarım :)

Ben de onlardan bahsettim en üstteki mesajda.

Listening olayı şöyle oluyor sınıfta bir kaset/cd dinletiyorlar 2 kere..oradaki adam bir şeyler anlatıyor onunla ilgili sorular cevaplıyorsun.

Sınav part part oluyor (COPE öyleydi en azından 9 saat sürüyordu zaten :D) şimdi makale sınavı, şimdi listening sınavı şeklinde.

Tabii dediğim gibi bu Bilkent'te böyle.

abartmışsın yahu COPE 6 saat falan sürüyordu en fazla :)

Yok ya hepsi duruyordu ben 2006 da girdiğimde. Öğlen 1 saatlik arayla beraber en fazla 6 saat sürmüştü.

Ben 2003'te girdim de öyle hatırlıyorum valla hala ısrarla ama yalan olmasın malum çok zaman geçmiş belki de senin dediğin gibi :)

Bu arada çok ince laf oyunu olmuş Cund :yenieek:

Bu arada ingilizce işi birikim işidir, kitaptan ha çalışayım diyince olmaz. En mantıklı yol arkadaşların da önerdiği gibi düzenli olarak kursa gidip evde ayrıca çalışmaktır bence.

İnternette basit düzeyde Türkçe anlatan siteler buldum,onlar işe yarar heralde temel açısından yani ?

Bolu'da kurs yoktu bildiğim vardı kapandı diye biliyorum şimdi ne durumda bilemem tabi.

kelime bilgisi kadar gramerde çok önemli konuşma felan onun için kurs şart ben çoğu söylenene anlarım mesela konuşmaya gelince sıkıntı olabiliyor

Kocaeli veya Yıldız Teknik olacak büyük ihtimal ? Araştırmaya buradan başlayayım.Bu iki yerde nasıl sınavlar ? :)

Yıldızda proficiency denilen bir sınav tipi oluyormuş.Buraya reding,listening dalan girmiyor heralde .

Üst Alt