İngilizce Öğrenmek İçin - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngilizce Öğrenmek İçin

Cevap: İngilizce Öğrenmek İçin

proficiency, yeterlilik demek. Yeterlilik Sınavı yani, sadece bir isim. Sınav tipi konusunda bir detay bilemeyiz.

Yıldız teknik için internette şunu diyor.

Standart proficiency tarzında bir sınav uygulamaktadır.

İlk 68 soru tipik dilbilgisi (grammar) ve kelime bilgisi (vocabulary) sorularından oluşmaktadır. Geri kalan sorular ise;

- Paragraf tamamlama

- En yakın anlamı bulma

- Metinden ana fikir çıkarma

- Metinle ilgili soruları cevaplama tarzında sorulardan oluşmaktadır.

Listening yok, reading de çok küçük. Sınav genel hatları ile KPDS veya KPSS-İngilizce Sınavı görüntüsünde. Oldukça kolay gibi. İmkanın varsa, bu sınava özel eğitim veren yerler kesin vardır. Oralara giderek geçebilirsin.

Sınavdan sonra İstanbul'a gidip, yazı orada geçirmek falan gibi işlere girebilirsin mesela.

Listening yok, reading de çok küçük. Sınav genel hatları ile KPDS veya KPSS-İngilizce Sınavı görüntüsünde. Oldukça kolay gibi. İmkanın varsa, bu sınava özel eğitim veren yerler kesin vardır. Oralara giderek geçebilirsin.

Sınavdan sonra İstanbul'a gidip, yazı orada geçirmek falan gibi işlere girebilirsin mesela.

Evet,onları deneyeceğim.Burdayken de boş durmayıp basit düzeyde dilbilgisi ve kelime haznemi geliştireyim.Çok sağol ya ilgilendiğin için.

Sana çok aptalca bir soru soracağım.:) Şarkı dinliyorum da.Because of you ne demek, ordaki of ne anlam katıyor cümleye.Yoksa bunlar bir kalıp mu Because you denmiyor,because of you mu deniyor ?

Şimdi tek başına of ne demek diye sorunca şaşırdım ama şöyle;

because you..çünkü sen... diye başlayan bir cümle olur.

because of you..senin yüzünden anlamı taşır. Of bir nevi aitlik getiriyor.

Sword of Gryfinndor mesela..sword:kılıç....Gryfindor'un Kılıcı

Tamamdır.Çok sağol.Bu başlığı canlı tutayım da İngilizce bilen arkadaşlardan yararlanayım biraz.:)

Okuluna göre degisir heralde.

Örnegin bizim Ege Üni'de cok zor bir sınav yapılmıyor, ben yine de gecemeyip okumustum 1 sene hazırlık tabi.

Reading, writing ve grammer sınavları bir arada yapılmıştı bizde. Ayrı ayrı dagıtılıyordu kagıtlar, hepsi icin 45-50'ser dakikalık süreler veriliyordu.

Grammer tamamen zamanlar üzerineydi. Writing'de verilen konuyla ilgili paragraf yazmak icin hem kelime hem de zamanlara hakim olmak lazım, reading'te de tamamen kelime bilgisi ağırlıklı bir sınav yapılıyor. Sınav örnekleri üzerinden hazırlanırsan daha rahat gecebilirsin, yine de gelecek yaz 1-2 aylık bir kursa gitmen cok faydalı olur senin icin.

Şimdi tek başına of ne demek diye sorunca şaşırdım ama şöyle;

because you..çünkü sen... diye başlayan bir cümle olur.

because of you..senin yüzünden anlamı taşır. Of bir nevi aitlik getiriyor.

Sword of Gryfinndor mesela..sword:kılıç....Gryfindor'un Kılıcı

Şurayı anlamadım.Because demek çünkü demek you demek sen demek.Nasıl "senin yüzünden" olabiliyor.Ben çok basit mi düşünüyorum bu işi yoksa.Bunlar kalıp ezberlemek zorunda mıyım.Yoksa bir kelimenin anlamı cümle içinde değişebilir mi ?:)

Gene yardımını düştüm renktaş.

Devrim sinava bu okul doneminin basinda girecek isen, moral bozmak istemem ama beginner seviyesinde olarak gecme olasiligin cok dusuk. Belki soru ezberleyerek bunu basarabilirsin, bu cok dusuk ihtimalli.

Bu dusuncemin isiginda sana nacizane tavsiyem -maddi bir sikinti yaratmayacak ise- hazirlik yilini atlamaman ve Ingilizce'yi orta seviyede de olsa ogrenmenden yana.

Sevgi ve saygilarimla.

Aga yapmayin ya..Sene 2012 hala İngilizce'den nasil kacabilirim diyen var..Hazirligi atlamak yerine okuyup o sene gerekirse disardan da destek alip İngilizce'yi sök,hayatin boyu rahat et.Bir gun illaki karsina cikacak cunku

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ezberlemekle olmaz dostum kusura bakma.

Grammar, comprehension (writing + analysis) önemlisi.

Ilk olarak grammer'i cözmen gerek.

Üst Alt