İngilizce Öğrenmek İçin | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngilizce Öğrenmek İçin

Bu sene okulu bırakıp baştan üniversite sınavlarına girmek istiyorum ve mümkünse gelecek sene de hazırlık atlamalıyım.Ve ingilizce'ye dair hiçbir bilgim yok sayılır.Beginner seviyedeyim yani.:) Bu hazırlık atlama sınavlarındaki çıkan kelimeleri ezberlesem geçmem için yeterli olabilir mi ? Yada ezberlemek için bir öneri biliyor musunuz ? Kısacası yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: İngilizce Öğrenmek İçin

Hazırlık atlama sınavları okuluna göre değişsede genelde çok kolay olur, ben tarzanca ingilizcemle 2 farklı okulda geçmiştim sınavı. Zamanları iyi halledersen sıkıntı olmuyor :yenieek:

Hangi üniversite bilmiyorum ama kelime ezberleyerek pek bir şey yapamazsın. Bunun grammer'i var reading'i var listening'i var writing'i var.

Üniversitedeki ingilizce sınavını geçmek istiyorsan o sınava özel hazırlayan kurslara başvurmanı öneririm. Örneğin biz Bilkent'te COPE sınavına girmiştik. Makale falan yazdırıyorlardı, yani dili bilsen de yazım kurallarını bilmezsen olmuyor.

Direk olarak sınavı geçmeye odaklı eğitim veren yerler varmış. Sonradan öğrendim.

Ben üniversiteye başlamadan önceki hazırlık atlama sınavından bahsediyorum.:)

Dil bilgisini kendim nasıl halledebilirim üstün körü ? Öyle öğreten bir program var mı ?

Hazırlık atlama sınavları okuluna göre değişsede genelde çok kolay olur, ben tarzanca ingilizcemle 2 farklı okulda geçmiştim sınavı. Zamanları iyi halledersen sıkıntı olmuyor :yenieek:

Ben dil bilgisi falan hiç bilmiyorum,zaman kiplerini falan da bilmiyorum.Onları nasıl öğrenebilirim.

Oh well, first of all you have to learn some information about 'how a human being speaks?'

Many parts of our body go into the making of the sounds which we utter and the words which we say to one another. Speech starts when the diaphram squeezes air out of our lungs and into the windpipe. At the top end of the windpipe is the larynx, or ‘Adam’s apple’-that is the hard bit you can feel at the front of your neck. Inside the larynx are the vocal cords, two bands of elastic tissue like a strings of a violin. As the air passes over these cords, they vibrate to produce sound.

Sound is turned into words when it reaches the mouth, by movments of the tongue and lips.

well now, you've learned how to speak. Good luck to you to learning to speak English:ka21:

Ben dil bilgisi falan hiç bilmiyorum,zaman kiplerini falan da bilmiyorum.Onları nasıl öğrenebilirim.

Hmm ben her iki seferdede internette Türkçe şekilde anlatan siteler buldum oralardan çalıştım. Gerçi Türkçe-İngilizce zamanlar pek birbirini karşılamıyor ama yinede yararlı oluyor. Ama benim çok iyi olmasada az buçuk vardı öncedende bildiklerim yani sen hiç bilmiyorum diyosun, internetten o şekilde olur mu bilmiyorum.

Ama Özgür abinin dediği şey Ankara'da falan çok yaygın onlar çok daha yardımcı olur. Sırf o hazırlık atlama için veriyorlar kursu, tek amaç o. Onlar çok daha yararlı olur. Ama o da olmaz diyorsan benim aklıma sadece internetten Türkçe olarak anlatan siteler geliyor. Ayrıca önce altyazı ile daha sonra altyazısız diziler falan beklemediğin kadar yararlı oluyor bu konuda. Hani writing ve listening sınavları için. Ben şahsen lisede öğrenemediklerimi hep oyunlardan, dizilerden, filmlerden öğrendim. :)

Görünüşe göre benim ya yıldız teknik yada kocaeli olacak ? Orda giren oldu mu hiç aranızda ?

Üniversitedeki ingilizce sınavını geçmek istiyorsan o sınava özel hazırlayan kurslara başvurmanı öneririm. Örneğin biz Bilkent'te COPE sınavına girmiştik. Makale falan yazdırıyorlardı, yani dili bilsen de yazım kurallarını bilmezsen olmuyor.

Direk olarak sınavı geçmeye odaklı eğitim veren yerler varmış. Sonradan öğrendim.

Hazırlık atlama sınavından bahsediyorum.Reading listening falan orda yoktur heralde.Ya da var mı ?:)

İyi de kaç bin öğrenci giriyor o sınava onlara nasıl birşey dinletiyorlar ? :)

Ben de onlardan bahsettim en üstteki mesajda.

Listening olayı şöyle oluyor sınıfta bir kaset/cd dinletiyorlar 2 kere..oradaki adam bir şeyler anlatıyor onunla ilgili sorular cevaplıyorsun.

Sınav part part oluyor (COPE öyleydi en azından 9 saat sürüyordu zaten :D) şimdi makale sınavı, şimdi listening sınavı şeklinde.

Tabii dediğim gibi bu Bilkent'te böyle.

Zaten türkçe müzik dinlemeyi kestim ingilizce müzik dinliyorum artık.İnternetten şarkı sözlerini bulup kendim Türkçe'ye çevirmeye çalışıyorum.Belki geçemem ama genede işime yarar.:)

Ben o zaman ilk olarak Türkçe olarak İngilizce öğretmeye çalışan videolar bulayım.

Üst Alt