İngilizceyi Çok İyi Düzeyde Öğrenmek ve Konuşmak İçin Neler Yapılmalıdır? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İngilizceyi Çok İyi Düzeyde Öğrenmek ve Konuşmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İngiltere’ye gidip Türk arkadaş olmadan 4-5 ay kalmak. Kör cahil de olsanız bir şeyler öğrenirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Düzgün ve akıcı şekilde konuşmanın pratik yapmaktan başka bi yolu yok diye düşünüyorum. O yüzden film izle veya izleme kelime ezberle veya ezberleme biraz bu tarz öneriler havada kalıyor gibi geliyor. Sizce konuşma pratiği yapmak dışında bizim konuşmamızı geliştirebilecek başka bi yol var mı?

Zaten yaklaşık 12 sene kadar dil eğitimi kör topalda olsa alıyoruz. Bu öğrendiklerimizi ya da duyduklarımızı hiç kullanmıyoruz. Ya da kullanma fırsatı bulamıyoruz. Ayrıca, güven eksikliği bizim en büyük sıkıntımız. Film veyahut dizi izleyin denme sebebi, ne kadar input(girdi) olursa ve bu bilgi ne kadar doğal olursa o kadar faydalıdır. Pratik olmazsa olmazlardan zaten. Bu bisikletin her aksamını bilip, neyin neyden yapıldığını bilmene rağmen hiç kullanmazsan asla bisiklet kullanmayı öğrenemezsin. O 12 senede öğrendiğimizi kullanmamız lazım bir şekilde.

Bizim diğer sıkıntımız, düzgün ve akıcı konuşma. Kime göre düzgün, neye göre düzgün? eğer karşı tarafa problemini aktarabiliyorsan, bence çok büyük bir sıkıntı yok. Bazı kelimeler yanlış telaffuz edilebilir, dil bilgisi hataları yapabiliriz. Bu önemli değil. Zamanla düzelecek şeyler bunlar. Yeterki bu süreçte gerekli ve sağlıklı girdileri alalım. Bunda kitap okumaktan tutunda, ted konuşmaları dinlemeye kadar amacınıza uygun olanı seçin. İlk hedef dil öğrenme amacınız nedir? Mesela ben inşaat terimlerini Türkçede bilmem. Gerek yok çünkü. Ama işiniz inşaatsa İngilizce o terimleri bilmelisiniz. O minvalde girdi almanız gerekiyor. Sağlıklı girdi derken bunu kastediyorum.

Pratik yapmak için bir sürü site mevcut. Speaky.com'dan interpal'e kadar. Ama kimse yoksa, kendi kendinizle konuşun yatmadan önce o günü zihninizde ingilizce özetlemeye, yolda giderken karşınızdaki olayları ve kişileri kendinize ingilizce anlatmaya kadar birçok metod var. Kendi sesinizide kaydedebilirsiniz. Englishcentral.com a girip video uygulamalarıda yapabilirsiniz. Ama en güzeli, o ülkeye gitmek. Onun bir altı, yabancı bir arkadaşla veya yabancı dili olan bir arkadaşla konuşmak. Onun bir altıda kendiniz gibi öğrenmeye çalışan birisiyle hiç türkçe konuşmamayı denemek. ben bu son şekilde öğrenmiştim.

Düzgün ve akıcı şekilde konuşmanın pratik yapmaktan başka bi yolu yok diye düşünüyorum. O yüzden film izle veya izleme kelime ezberle veya ezberleme biraz bu tarz öneriler havada kalıyor gibi geliyor. Sizce konuşma pratiği yapmak dışında bizim konuşmamızı geliştirebilecek başka bi yol var mı?

Zaten yaklaşık 12 sene kadar dil eğitimi kör topalda olsa alıyoruz. Bu öğrendiklerimizi ya da duyduklarımızı hiç kullanmıyoruz. Ya da kullanma fırsatı bulamıyoruz. Ayrıca, güven eksikliği bizim en büyük sıkıntımız. Film veyahut dizi izleyin denme sebebi, ne kadar input(girdi) olursa ve bu bilgi ne kadar doğal olursa o kadar faydalıdır. Pratik olmazsa olmazlardan zaten. Bu bisikletin her aksamını bilip, neyin neyden yapıldığını bilmene rağmen hiç kullanmazsan asla bisiklet kullanmayı öğrenemezsin. O 12 senede öğrendiğimizi kullanmamız lazım bir şekilde.

Bizim diğer sıkıntımız, düzgün ve akıcı konuşma. Kime göre düzgün, neye göre düzgün? eğer karşı tarafa problemini aktarabiliyorsan, bence çok büyük bir sıkıntı yok. Bazı kelimeler yanlış telaffuz edilebilir, dil bilgisi hataları yapabiliriz. Bu önemli değil. Zamanla düzelecek şeyler bunlar. Yeterki bu süreçte gerekli ve sağlıklı girdileri alalım. Bunda kitap okumaktan tutunda, ted konuşmaları dinlemeye kadar amacınıza uygun olanı seçin. İlk hedef dil öğrenme amacınız nedir? Mesela ben inşaat terimlerini Türkçede bilmem. Gerek yok çünkü. Ama işiniz inşaatsa İngilizce o terimleri bilmelisiniz. O minvalde girdi almanız gerekiyor. Sağlıklı girdi derken bunu kastediyorum.

Pratik yapmak için bir sürü site mevcut. Speaky.com'dan interpal'e kadar. Ama kimse yoksa, kendi kendinizle konuşun yatmadan önce o günü zihninizde ingilizce özetlemeye, yolda giderken karşınızdaki olayları ve kişileri kendinize ingilizce anlatmaya kadar birçok metod var. Kendi sesinizide kaydedebilirsiniz. Englishcentral.com a girip video uygulamalarıda yapabilirsiniz. Ama en güzeli, o ülkeye gitmek. Onun bir altı, yabancı bir arkadaşla veya yabancı dili olan bir arkadaşla konuşmak. Onun bir altıda kendiniz gibi öğrenmeye çalışan birisiyle hiç türkçe konuşmamayı denemek. ben bu son şekilde öğrenmiştim.
Çok teşekkür ederim önerileriniz için. Ben de benim gibi ingilizce öğrenmeye çalışan bi arkadaşımla ara sıra konuşmaya çalışıyorum ama ikimiz de bi seviyeye kadar bildiğimiz için ileriye gidemiyoruz gibi geliyor hep basit iki üç kelimeden oluşan cümleler. Dediğiniz sitelere bi bakacağım. Ayrıca rastgele inşaat terimlerinden örnek vermeniz benim de inşaat mühendisliği okuyor olmam garip olmuş :D

Tinder dan konumunu degistirip yabanci kizlari ayarlamaya calis. Google translate kullanarak bile ogrenirsin. Bizim zamanimizda oyle google translate falan yoktu.. Moonstar ingilizce sozluk vardi. Bir cok kisi isvecli norvecli vs bulup oralara gitti.. Para basiyor suan hepsi :D

Malesef internetle filan o işler olmuyor , Dilin duygusunu anca o bölgede yaşayarak öğrenirsiniz çünkü diller duygudur , ben kurs'a gittim olmadı nettten bir ton kitap aldım aylarca uğraştım olmadı grameri öğreniyorsunuz o ayrı. Ha cocukluğumdan beri dizi film izlerim onlada olmuyo bu işler çünkü türkçe düşünüyorsunuz gün içerisinde ingilizce değil. Ya ben gerizekalıyım yada bu iş olmuyor.

2.ci bi konu ise dilin yaşandığı bölgede öğrenilmiyor ise internet başından öğrenmenizdeki en zor faktör. İLk önce kendi dilinizi biliceksiniz bana bunu bi abimiz söylerdi pek takmazdım ama zamir edat bağlac türkçeyi baştan aşağı iyi derecede bilmeyen bi adam internetten filan ingilizce öğrenemez. Bilmyorum ya ben çok düşük bi zeka seviyesine sahibim yada farklı birşey var. Sadece gün boyu 6 7 saat elimde not defteri ile 3 4 ay bile calışarak bi yere varamadım.

binlerce kelime ezberledim ama gramerde hep sıkıntı yaşıyorum nedense.
En büyük katkıyı dizileri ingilizce altyazıyla izleyince gördüm.

Hicbirseyi Turkce dusunme. kendini bir magarada uyanmis bir neandertal gibi hisset. suyun bile ismini bilmiyorsun.
herseyi yeniden ogreniyormussun gibi bak dile. Ingilizceyi Turkce uzerinden ogrenme.

dilin konuşulduğu ülkeye gideceksin.ben burada ingilizce kursuna gittim grammar falan öğreniyorsun ama iş konuşmaya gelince olmuyor.amerikada community collage a gittim konuşma bakımından gerçekten fark ediyor çünkü günlük hayatta sürekli ingilizce konuşmak zorundasın.imkanı olan yurt dışında yabancı dil eğitimi alsın.olmayanlar için cambly gibi uygulamalar var.telefondan canlı yurtdışındaki yabancı hocalarla konuşma pratiği yapıyorsun.

ilginizi ceken güzel bir oyun bulun
hikaye agirlikli olsun ve bir sözlük ile oynayin
okuyup sözlükten baka baka güzel bir gelisim sagliyorsunuz
bunu birkac kere yapsaniz ingilizceyi orta düzeyde sökersiniz

ilginizi ceken güzel bir oyun bulun
hikaye agirlikli olsun ve bir sözlük ile oynayin
okuyup sözlükten baka baka güzel bir gelisim sagliyorsunuz
bunu birkac kere yapsaniz ingilizceyi orta düzeyde sökersiniz
Ben bunu lise döneminde GTA san Andreas ile yapmaya başladım. Şu an 4 yılı okutmanlık olmak üzere 6 yıllık İngilizce öğretmeniyim, tavsiye ederim

Yasa gore degisir . Cocugun icin soruyorsan mesela erken baslatmak , ogrenilmesi istenen dilin konusuldugu yerlerde bulunmak , mumkunse hazirlik sinifi seviyesinde 1 sene dil egitimi kusursuz bir temel olacaktir

10-20 yas araliginda ise gidilmek istenen okulda sene kaybetmeyim diye ingilizce sinifi atlatmaya calismamak , bilakis katilmak onerilir

Ingilizcenin temeli kelime ve idiomlardir , cunku amaciniz konusma ingilizcesi ogrenmek ve konusmak , terim odakli iseniz (orn saglik , bilgisayar) is degisir

Evde yapilabilecek en dogru 3 sey

-filmleri ingilizce fakat altyazisiz izlemek , altyazi illa olmasi gerekiyorsa ingilizce alt yazili izlemek

-bolca idiomdan zengin sarki dinlemek . Cunku sarkilar muzik sebebiyle akilda kaliciliga yatkindir

-surekli bir sekilde yeni kelime ogrenmek, ingilizceden ingilizceye sozlukler buna fayda saglar

İngiltere’ye gidip Türk arkadaş olmadan 4-5 ay kalmak. Kör cahil de olsanız bir şeyler öğrenirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunu yapan arkadaşım var. Aynı zamanda Bulgar vatandaşı olduğu için rahat bir şekilde çantasını alıp bastı gitti İngiltere'ye. Pansiyon ayarlamış bir şekilde orada kaldı. Üniversite mezunu eleman Türk lokantalarında 12 saat bulaşıkçılık yaparak tabiri caizse sürünerek yaşadı aylarca. 12 saat çalışma, kötü koşullar, az para. Hala da yaşıyor. Türklerle çalıştığı için ve de pek dışarı çıkmadığı - inanması güç ama kapalı bir insandır- dilini pek geliştiremedi. Dil gelişmeyince iyi bir işte bulamıyor. Bu sarmal içinde yaşıyor.

Ha, adamın cesaretine özeniyorum orası ayrı.

7JNdF7twWgxXSaxbpP8hlcDCFb9AFZTwAprWC5-GZQ8.jpg

Üst Alt