İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Güney Afrika'daki bir mağarada bulunan iki iskelet parçası, insan öncesi döneme ait bir türü temsil ediyor. Bu fosillerin insan evrimine yeni bir ışık tutabileceği umuluyor."Australopithecus sediba" adlı, yeni sınıflandırılan bir türe ait olan kemiklerin, 8-9 yaşında genç bir erkek ile 20'li veya 30'lu yaşlarında yetişkin bir dişiye ait olduğu, bu türün dik yürüdüğü, insan evriminin "Homo türleri" aşamalarının başlangıcındaki türlerle birçok ortak özelliğe sahip olduğu belirtildi.Science dergisinde yarın yayımlanacak makaleye göre, "insan öncesi" veya "insansı" olarak adlandırılan bu türe ait fosillerin 1,78 milyon ile 1,95 milyon yıl arasında değişen bir yaşa sahip olduğu sanılıyor.Güney Afrika'da Johannesburg'da bulunan Witwatersrand Üniversitesinden Lee Berger, 2008 yılı Ağustos ayında bulunan fosillerin öneminin anlaşılması üzerine, aynı yerde bulunan, ancak henüz sınıflandırılmayan başka fosillerin de önemli keşifler olması umudunda olduklarını söyledi.Bulunan fosillerin, insan evriminin "kayıp halkası" olduğu şeklinde kesin ifadeler kullanmaktan kaçınan Berger, "Ancak buluntular, Homo (insan) türünün ilk üyelerinin ortaya çıktığı dönemde neler olup bittiğini anlamamızı sağlamaya yönelik önemli katkılar sağlayacak" dedi.Berger, "Australopithecus sediba"nın insansı türlere geçişe ait çeşitli türler mozayiği içerisinde önemli bir halka olduğunu ifade etti. Bu aşamada, insansıların ağaçlara bağımlılıktan da kurtulduğu ve yerde yaşamaya başladığı tahmin ediliyor. Berger, bulunan türün, "iki ayak üzerinde yürüyebilen maymunsularla insansılar arasında bir geçiş türü olduğunu" ifade etti.Birçok uzman, insan türünün, 2 milyon yıl önce "Australopithecus" türlerinden evrilmeye başladığını düşünüyor. "Australopithecus afarensis" adı verilen sonraki bir türe ait iskelete "Lucy" adı verilmişti. Yeni bulunan fosil, Lucy'den 1 milyon yıl daha yaşlı. "Homo sapiens2 adı verilen modern insanın, biri de "Lucy" olan "Australopithecus2 sınıfı türlerden milyonlarca yıl önce ayrıldığı düşünülüyor.Bu türler uzun kollu, kısa güçlü elli, insan gibi koşabilmesine olanak sağlayan uzun bacaklı canlılar. Bulunan her iki fosilin de 1,27 metre boyunda olduğu sanılıyor. Genç olanın beyninin 450 santimetre küp olduğu tahmin edildi. Modern insan beyninin hacmi 1200-1600 santimetre küp arasında değişiyor.Mağaradaki çalışmalara katılan, Avustralya'nın James Cook Üniversitesinden Paul Dirks, bu bölgede en az 25 türe ait başka fosillerin de bulunduğunu, bunlar arasında kılıç dişli kediler, kahverengi sırtlan, vahşi köpek, at ve antilopların bulunduğunu kaydetti.

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - HabertürkBeyin hacmi 450 cm3 olduğuna göre sanırım bu Australopithecus sediba Australopithecusların da atası kabul edilecek. Zaten Australopithecus ların boyu 1.35 m civarı. bunların boyu da daha kısa. vay be evrimcilere iş çıktı. Ama hala anatomik eksikliği olan bir ara form bulamadılar. Sonuna kadar Adnan Oktar:D
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduGüney Afrika'daki bir mağarada bulunan iki iskelet parçası, insan öncesi döneme ait bir türü temsil ediyor. Bu fosillerin insan evrimine yeni bir ışık tutabileceği umuluyor."Australopithecus sediba" adlı, yeni sınıflandırılan bir türe ait olan kemiklerin, 8-9 yaşında genç bir erkek ile 20'li veya 30'lu yaşlarında yetişkin bir dişiye ait olduğu, bu türün dik yürüdüğü, insan evriminin "Homo türleri" aşamalarının başlangıcındaki türlerle birçok ortak özelliğe sahip olduğu belirtildi.Science dergisinde yarın yayımlanacak makaleye göre, "insan öncesi" veya "insansı" olarak adlandırılan bu türe ait fosillerin 1,78 milyon ile 1,95 milyon yıl arasında değişen bir yaşa sahip olduğu sanılıyor.Güney Afrika'da Johannesburg'da bulunan Witwatersrand Üniversitesinden Lee Berger, 2008 yılı Ağustos ayında bulunan fosillerin öneminin anlaşılması üzerine, aynı yerde bulunan, ancak henüz sınıflandırılmayan başka fosillerin de önemli keşifler olması umudunda olduklarını söyledi.Bulunan fosillerin, insan evriminin "kayıp halkası" olduğu şeklinde kesin ifadeler kullanmaktan kaçınan Berger, "Ancak buluntular, Homo (insan) türünün ilk üyelerinin ortaya çıktığı dönemde neler olup bittiğini anlamamızı sağlamaya yönelik önemli katkılar sağlayacak" dedi.Berger, "Australopithecus sediba"nın insansı türlere geçişe ait çeşitli türler mozayiği içerisinde önemli bir halka olduğunu ifade etti. Bu aşamada, insansıların ağaçlara bağımlılıktan da kurtulduğu ve yerde yaşamaya başladığı tahmin ediliyor. Berger, bulunan türün, "iki ayak üzerinde yürüyebilen maymunsularla insansılar arasında bir geçiş türü olduğunu" ifade etti.Birçok uzman, insan türünün, 2 milyon yıl önce "Australopithecus" türlerinden evrilmeye başladığını düşünüyor. "Australopithecus afarensis" adı verilen sonraki bir türe ait iskelete "Lucy" adı verilmişti. Yeni bulunan fosil, Lucy'den 1 milyon yıl daha yaşlı. "Homo sapiens2 adı verilen modern insanın, biri de "Lucy" olan "Australopithecus2 sınıfı türlerden milyonlarca yıl önce ayrıldığı düşünülüyor.Bu türler uzun kollu, kısa güçlü elli, insan gibi koşabilmesine olanak sağlayan uzun bacaklı canlılar. Bulunan her iki fosilin de 1,27 metre boyunda olduğu sanılıyor. Genç olanın beyninin 450 santimetre küp olduğu tahmin edildi. Modern insan beyninin hacmi 1200-1600 santimetre küp arasında değişiyor.Mağaradaki çalışmalara katılan, Avustralya'nın James Cook Üniversitesinden Paul Dirks, bu bölgede en az 25 türe ait başka fosillerin de bulunduğunu, bunlar arasında kılıç dişli kediler, kahverengi sırtlan, vahşi köpek, at ve antilopların bulunduğunu kaydetti.

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - HabertürkBeyin hacmi 450 cm3 olduğuna göre sanırım bu Australopithecus sediba Australopithecusların da atası kabul edilecek. Zaten Australopithecus ların boyu 1.35 m civarı. bunların boyu da daha kısa. vay be evrimcilere iş çıktı. Ama hala anatomik eksikliği olan bir ara form bulamadılar. Sonuna kadar Adnan Oktar:DHala Maymundan geldiklerini idda edenler var mı yahu...?
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduAslında millet yanlış biliyor. İnsan maymundan gelmiyor evrime göre. Şehir efsanesi bi yerde bu. olay şu arkadaşlar. Şempanze ile insanın atası ortak denir evrimde. Homonidae olması lazım. Buraya kadar insanın atası ile maymunun atası ortak. Burdan sonra sanırım hominin insan ırkına geçiş kabul edilir. Sonuçta maymun ve şempanzenin devamı değil aynı atadan geldiğimiz varsayımı vardır. İşte Australopithecus hem insanın hem maymunların ilk atası. Aslında evrim konusunda evrimcilerin de homo sapiens ile ilgili tıkanmışlıkları vardır. Bazı şeyleri açıklamak için teoriler üretirler. Mutasyonların yararlı olup faydalı ırkı sirküle edeceği inanışı gibi. Yararlı mutasyon yoktur bildiğim kadarıyla.

Neyse sonuç olarak evrimciler için durum aslında şöyle kabaca

İlk inorganik madde--İlk organik madde---ilk ilk tek hücreliler- fotosentez yapan tek hücreliler---ilk çok hücreliler---vs vs vs sonra burdan da yol yürüye yürüye insana kadar geliyor.
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduYav aslında konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmak ta yanlış. Evrime inanan birisiyim. Türlerin adaptasyon yoluyla bulundukları pozisyona göre uyum sağladıklarına inanıyorum

Bknz: Galapagos adası

Ama yaratılış fikrine de inanıyorum. İnsanın özel bir tür olduğunu kabul ediyorum. Maymunu da yaratan allah evrimi de yaratan allah.

Ben maymundan gelmedim demek her ne kadar masum olsa da tartışmanın merkezinde bulunmak adına en azından düşünmek gerekir diye düşünüyorum evrimi.
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduKesin olarak bilmeniz zor nerden geldiginizi bunu kabul edin gencler
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduYav aslında konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmak ta yanlış. Evrime inanan birisiyim. Türlerin adaptasyon yoluyla bulundukları pozisyona göre uyum sağladıklarına inanıyorum

Bknz: Galapagos adası

Ama yaratılış fikrine de inanıyorum. İnsanın özel bir tür olduğunu kabul ediyorum. Maymunu da yaratan allah evrimi de yaratan allah.

Ben maymundan gelmedim demek her ne kadar masum olsa da tartışmanın merkezinde bulunmak adına en azından düşünmek gerekir diye düşünüyorum evrimi.Şimdi şöylede bir şey var;Ali Kardeşim...

Hem Evrime inanıp hem yaradılışa inanıyorum dersen...

yanlış söylersin...

Çünkü Evrim Yaradılışı...

Yaradılış ise Evrim'i reddeder...;)
 
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulunduŞimdi şöylede bir şey var;Ali Kardeşim...

Hem Evrime inanıp hem yaradılışa inanıyorum dersen...

yanlış söylersin...

Çünkü Evrim Yaradılışı...

Yaradılış ise Evrim'i reddeder...;)Bu bilimden uzak kalan din adamlarının insanları karşıt görüşten uzak tutmak adına sarf ettikleri en ucuz sözdür. Kabahat sende değil. Eleştirim sana değil. Bunu böyle söyledikçe bilim insanın kafasına vura vura gerçeği sokar.

Bahsettiğim evrim bir yeniliktir. Bazı hayvanların mesela zürafaların boylarının uzun olması onların bulundukları coğrafik yapıda uzun boylu bitkilerin yapraklarını yemesi için sarf ettikleri enerjinin yıllar sonra dışa yansımasıdır. Eski zürafaların boyları bilimsel çevrelerde herkesçe malum kısadır.

Ha bunun gibi bir sürü örnek var. İşte kutup hayvanlarının bulunduğu bölgeye uyum sağlayıp beyaz, çöl hayvanlarının kahverengi olması gibi. Aslında bir nevi lamark gibi düşünüyorum bu konuda.

Evrim allahın çaresiz bıraktığı canlının kendi kendine hayatta kalması değildir. Ne var ki eline hiç bir gün biyoloji kitabı almamış din adamının çıkıp evrim mevrim yok la demesi çok abestir. Evrim vardır. Evrime inanmamak doğanın sonbaharda ölüp ilk baharda yeniden dirildiğine inanmamak gibidir. Evrim vardır ama evrimciler bugün tekrar diyorum anatomik açıdan amiyane tabirler özürlü bir ara form canlısını yıllardır bulamadığı için kabul derecesi sadece teoridir. Ama kuvvetli bir teori netekim
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt