İnsanlık Tarihini Değiştirecek Keşif | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsanlık Tarihini Değiştirecek Keşif

dgfds-640x360.jpg
1849046078927.jpg

Çin'in Şensi eyaletinde yapılan kazı çalışmalarında bulunan 260 bin yıllık kafatası, bilim adamlarını şaşkına çevirdi. Kafatasının insanlığın sadece Afrika'dan geldiği yönündeki tezleri yıkarak, insanlığın Asya'dan da geldiğini ortaya koyduğu aktarıldı.

Söz konusu 260 bin yıllık kafatasının, insanlık tarihini değiştirebileceği düşünülüyor.

Çoğu antropolog fosil kayıtlarına dayanarak, türümüzün yaklaşık 200 bin yıl önce Afrika'da ortaya çıktığına inanıyordu. Ancak yeni buluş insanlığın sadece Afrika'dan geldiğini tezini yıkacak nitelikte.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, yeni bulgular insanlığın 200 bin yıl önce Afrika'da değil 260 bin yıl önce Asya'da yaşamaya başladığını ortaya koydu.

Çin'de bulunan söz konusu kafatasının Fas'ta bulunan insanlığın en eski kafatası örnekleriyle benzerlik gösterdiği ifade edildi.

Mynet

İyi de daha birkaç ay önce insanlık tarihi daha eskiymiş diye milyon yıllık iskeletler bulmuşlardı zaten.

O bahsettiğin iskelet değil diş fosili diye hatırlıyorum. Ek olarak o fosillerin homo sapiens'in atalarına ait olup olmadığı belli değildi, o fosil avrupada bulunmuştu tartışmalı bir konu yani o.

Burada bahsi geçen kafatasının insanın atasına ait olduğu kesin.

İlginç, çok yakın zaman diliminde iki farklı veriye ulaşıldı tesadüf olarak yorumlamak mı gerek yoksa bu konu ile ilgili bugüne kadar uygulanmayan bir yöntem bulundu da onun sonuçları mı acaba bana giderek artacak gibi geliyor bu süreç, yakında tarihimiz tekrar değişebilir.

Bu arada bu süreç Çin'de nasıl yorumlandı acaba onların bizlerden farklı olduğu iddiasını kendileri adına güçlendirecek bir delil olarak görmüş olma ihtimalleri yüksek geldi bana.

Son düzenleme:
O bahsettiğin iskelet değil diş fosili diye hatırlıyorum. Ek olarak o fosillerin homo sapiens'in atalarına ait olup olmadığı belli değildi, o fosil avrupada bulunmuştu tartışmalı bir konu yani o.

Burada bahsi geçen kafatasının insanın atasına ait olduğu kesin.

Çene kemiği diyorlar galiba iskelet dememek gerek doğru. 3.2 milyon yıllıkmış o parça ama herhalde insan olup olmadığından emin değillermiş.

Ama bu köken meselesinde her zaman daha da geriye gidilecek kalıntılar bulunuyor o da var.

Çene kemiği diyorlar galiba iskelet dememek gerek doğru. 3.2 milyon yıllıkmış o parça ama herhalde insan olup olmadığından emin değillermiş.

Ama bu köken meselesinde her zaman daha da geriye gidilecek kalıntılar bulunuyor o da var.

Aynı şeyden mi bahsediyoruz acaba şimdi sen öyle yazınca tam emin olamadım.

9,7 milyon yıllık primat dişi fosili ‘İnsanlık Tarihini Yeniden Yazabilir’ – Sozcu Gazetesi

İlginç, çok yakın zaman diliminde iki farklı veriye ulaşıldı tesadüf olarak yorumlamak mı gerek yoksa bu konu ile ilgili bugüne kadar uygulanmayan bir yöntem bulundu da onun sonuçları mı acaba bana giderek artacak gibi geliyor bu süreç, yakında tarihimiz tekrar değişebilir.

Bu arada bu süreç Çin'de nasıl yorumlandı acaba onların bizlerden farklı olduğu iddiasını kendileri adına güçlendirecek bir delil olarak görmüş olma ihtimalleri yüksek geldi bana.

Senin adam ölmüş.

Üst Alt