Inter, Antonio Conte'yle Yollarını Ayırdı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Inter, Antonio Conte'yle Yollarını Ayırdı

Benim anlamadığım şey yıllık 13 milyon Euro alıyor ve sadece bir yıllık sözleşmesi kalmış. 7 milyon tazminatı kabul ediyorsun. Yani “kârın” sadece 6 milyon Euro.

Getireceğin hocaya vereceğin para ile bu işten ne kâr yapacaksın anlamadım. Garip bir durum…

Benim anlamadığım şey yıllık 13 milyon Euro alıyor ve sadece bir yıllık sözleşmesi kalmış. 7 milyon tazminatı kabul ediyorsun. Yani “kârın” sadece 6 milyon Euro.

Getireceğin hocaya vereceğin para ile bu işten ne kâr yapacaksın anlamadım. Garip bir durum…
7 milyonu kabul etmeyip 13 milyonun tamamini isteseydi Conte, Inter oyle yada boyle o parayi odemek zorundaydi. Bu yeni hoca ile alakasi yok ki, zaten Conte kalmak istemedigini belirtmis. Sonucta 6 milyon euro indirim yapmis oldu.

Mevzu hocadan kar değil takımdan kar etmek. Eldeki iyi oyuncuları satış listesine koydular, bütçeyi küçültecekler. Conte de bunu kabul etmeyince yolları ayırdılar.

Mevzu hocadan kar değil takımdan kar etmek. Eldeki iyi oyuncuları satış listesine koydular, bütçeyi küçültecekler. Conte de bunu kabul etmeyince yolları ayırdılar.
O konuyu anliyorum. Sunu anlamiyorum. Conte kendisi gitmek istiyorsa, neden tazminat verilsin?
Ben parami birakmam diyorsa elimizdeki kalan oyuncular sunlar, ekibimiz bu, ekonomik gerceklerimiz bu, elinden geleni yap dersin.

Peki senin dedigin gibiyse durum daha garip. Kendisi gitmek isterken neden tazminat odensin ki?
Zaten once Inter kendisine kuculmeye gideceklerini beyan etmis sonra da Conte'ye transfer (iyi ve pahali) bekleme demis. Conte de bu sartlarda kalamam bana tazminatimi verim oyle gideyim demis. Bu durumdan ibaret, yani evet istifa edebilirdi belki ama parasini isteyince anlasma yoluna gidilmis.

Simdi gonulle kalmadiktan sonra er ya da gec kovulur yine parasini alacakti, cunku benden basari beklemeyen demis yonetime. Sen yonetici olsan kal dermisin?

O konuyu anliyorum. Sunu anlamiyorum. Conte kendisi gitmek istiyorsa, neden tazminat verilsin?
Ben parami birakmam diyorsa elimizdeki kalan oyuncular sunlar, ekibimiz bu, ekonomik gerceklerimiz bu, elinden geleni yap dersin.

Karşılıklı mutabakat olmuştur zira Conte istifa etse tazminat alamazdı, bu durumda yönetim de göndermezdi.

13 m euro vermek yerine 7 vermek ve göndermek kulübün işine gelmiştir.

Zaten once Inter kendisine kuculmeye gideceklerini beyan etmis sonra da Conte'ye transfer (iyi ve pahali) bekleme demis. Conte de bu sartlarda kalamam bana tazminatimi verim oyle gideyim demis. Bu durumdan ibaret, yani evet istifa edebilirdi belki ama parasini isteyince anlasma yoluna gidilmis.

Simdi gonulle kalmadiktan sonra er ya da gec kovulur yine parasini alacakti, cunku benden basari beklemeyen demis yonetime. Sen yonetici olsan kal dermisin?
Son paragrafin dogru olabilir.

Soruna gelince. Ben Conte ile oturur, ekonomik sartlarimiz berbat bu nedenle bu hamleleri yapma mecburiyetindeyiz, seninle de sozlesmemiz var ve bir profesyonel olarak senden yapabileceginin en iyisini bekliyorum derdim. Ama sampiyonlugun favorisi bir takim disinda takim calistirmak istemiyorsan bu dusuncene saygi duyar tazminatsiz ayrilmani beklerim derim.

Ben kendisi ayrilmak isteyen bir adama tazminati kesinlikle anlamiyorum. Inter ile Conte arasinda bir olay belki perde arkasinda farkli anlasmalar olmus olabilir...

Üst Alt