İntihara Sürükleyen Oyun | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İntihara Sürükleyen Oyun

Mavi balina (Blue whale) diye bir oyun var birkaç gündür gündemde, daha öncede duymuştum adını yeniden hortladı.Gençleri intihara sürüklüyormuş,onlara görev veriyormuş falan.İnternet üzerinden davetiye yolluyorlarmış ve tıklayan kişinin bilgileri karşı tarafa geçiyormuş.Bu sayede oynayan kişiyi tehdit edebiliyorlar.Yapımcısı tutuklanmış ve suçunu itiraf etmiş.Türkiye'dende oyunu oynayıp yaşamına son verenler var.

end-my-existence-pls-meirl-3074951.png

''Philipp Budeikin, a former psychology student who was expelled from his university, claimed that he invented the game. Budeikin stated that his purpose was to "clean" the society by pushing to suicide those he deemed as having no value.''

Garddamn

Beyin harika bisey korkunc bisey ayni anda. Bu mal Phillip 13-14 yasindaki cocuklari intihara sürükleyerek kendini bi bok mu sanmis ne sanmis ise. Toplumu boyle mi temizleyeceksin ya. Bazen insan sasiriyor cidden boyle bir insana media-time veren insanlarin ta bilmem neyine.
Ha cidden beyini harika bir manipulasyon yönetimi bulsaymis cok daha enteresan bulurdum ama bu sadece mal.

Biraz bakındımda oyun değilmiş,diyalog tarzı birşeymiş. Aslında bu kadar yayılması hayra alamet değil. Merak edip katılmak isteyen çok vardır.Bu şeyde bunun üzerine kurulu zaten.Merak ediyorsun,katılmak istiyorsun falan. Mesela ben araştırdım falan beni bile etkiledi, 13-14 yaşındaki çocuklar nasıl etkilenmesin.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Biraz bakındımda oyun değilmiş,diyalog tarzı birşeymiş. Aslında bu kadar yayılması hayra alamet değil. Merak edip oynamak isteyen çok vardır.Bu şeyde bunun üzerine kurulu zaten.Merak ediyorsun,katılmak istiyorsun falan. Mesela ben araştırdım falan beni bile etkiledi, 13-14 yaşındaki çocuklar nasıl etkilenmesin.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Beni hic merak ettirmedi, neye merak duydun ben merak ettim simdi

Bu adamlar salak yeminle salak ya adam neden canina zarar verir boyle bir oyun mu olur. Buna oyun mu diyorlar?

Bu oyun filan degil bu bir cinayettir. Oyun diye canina kiyan veya zarar veren salaktir, cahildir.

oyunu yarim birakmak isteyince tehditlerden korkup isi kendim bitireyim diye degilde verilen gorevlerin psikolojik bi etkisi var heralde ergenlerde

Üst Alt