Iosif Rotariu, Galatasaray Stadyum Müzesi’ni Ziyaret Etti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Iosif Rotariu, Galatasaray Stadyum Müzesi’ni Ziyaret Etti

23941830aeac4644a97eec60f0159421.jpeg

Galatasaray formasını 1990-1992 yılları arasında terleten Iosif Rotariu, Galatasaray Stadyum Müzesi’ni ziyaret etti.

Saha içinden, tribünlere; kupalardan, soyunma odalarına kadar çok kapsamlı bir tur yapan eski futbolcumuz ziyaret sonunda Galatasaray Televizyonu’ndan Abdullah Şanlı’nın sorularını yanıtladı.

Pazar günü oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili görüşlerini belirten Rotariu, “Beşiktaş’a karşı oynamışlığım var. Hatta onlara karşı iki kez şampiyonluk kaybetmiştim. Umarım bu sefer şanslı gelirim ve rövanşı alıp biz şampiyon oluruz. Galatasaray’daki son sezonumda kaptanlık da yaptım. Çok güzel anılarım oldu. Burada oynamak için şu anda benim bile içim içimi yiyor. Ama Pazar günü forma giyecek oyuncular galibiyet için bu formanın hakkını verecektir” dedi.

Türk Telekom Stadyumu’na ilk kez geldiğini ve Avrupa’da gördüğü nadir güzellikte statlardan olduğunu vurgulayan Iosif Rotariu, 1991-1992 sezonu Kupa Galipleri Kupası’nda Werder Bremen’a karşı oynanan çeyrek final rövanş mücadelesindeki kaçırdığı golün kariyerinin dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Rotariu, o pozisyon ile ilgili olarak “Hayatımda iki tane kariyer dönüm noktası var. Biri 1990 Dünya Kupası’nda Maradona’yı durdurduğum an… İkincisi ise Werder Bremen maçında kaçırdığım gol pozisyonuydu. Bu golü atsam Galatasaray belki daha ileri gidip kupayı alacaktı. Orada topa vuramadım. Bu pozisyon benim hayatımın en büyük pişmanlığıdır. O gol olsaydı, belki şu anda burada antrenör olurdum, belki yönetici olurdum. O gol olsaydı başka bir tarih yazılmış olacaktı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: galatasaray.org

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt