Iphone Siyah Ekran Sorunu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Iphone Siyah Ekran Sorunu

3 kez başıma geldi , telefon bir anda kapanıyor ve bir daha ulaşamıyorsunuz.Üstelik o anki uygulamar arka planda açık ancak hiçbir şekilde soft reset , hard reset işlemiyor.

Telefon şarj olmuyor.GSM hatta ulaşılamıyor.

Birçok farklı şarj cihazı denedim ama bana mısın demedi.

Bu 3 episode'tan ikisi GSC uygulaması ekranda açıkken gerçekleşti.Acaba benzer durum başına gelen olmuş mudur?

Zorlu'ya 2 kez bir kez de Troy'a götürdüm uğraştılar baktılar çözemediler , tam servis kaydı doldururken telefon ekranı geri geliyor bakıyorum %3 şarj kalmış ve arka planda son baktığım uygulamalar açık.

Telefon geri geldiğinde macbook'a usb aracılığıyla bağlıydı , acaba mac işletim sistemi bir şekilde telefonu tetikliyor mu?

Bu hata olduğunda telefonun lightning portu hiç akım almıyor dendi , donanımsal sanılarak servis raporu tutuluyordu bugün ki alet bir anda geri uyandı.

Çok random oluyor ama iki kez GSC app açıkken olunca şüphelendim.

Bazı uygulamaların ani voltaj değişikliği ile bir anda bataryaya yüklenmesi bu probleme yol açabiliyormuş.Acaba aynı sorunu yaşayan oldu mu ios kullanıcısı olarak?

Telefon elim kolum olduğundan servise vermek istemedim , zira telefon açılmıştı ve problemi anlamayacaklarından 10 gün boşuna servise gidip gelecekti.

Bir daha kapanırsa vereceğim ama kimbilir ne zaman gerçekleşir.

Ne tetikliyor tam olarak kestiremedim.Telefon bu arada güncel.

Iphone X idare eder henuz . Bu problem batarya gibi duruyor , sanirim 129 liraya bir pil degisim programi var halen

Suresi bitmedi ise orjinal batarya degisimi icin harika bir fiyat , ben olsam kacirmam

Geregi olmasa bile 1 yas ve uzeri telefonlarda , yazin dikkatsizlikten guneste kalan telefonlarda degerlendirilmesi lazim

Iphone X idare eder henuz . Bu problem batarya gibi duruyor , sanirim 129 liraya bir pil degisim programi var halen

Suresi bitmedi ise orjinal batarya degisimi icin harika bir fiyat , ben olsam kacirmam

Geregi olmasa bile 1 yas ve uzeri telefonlarda , yazin dikkatsizlikten guneste kalan telefonlarda degerlendirilmesi lazim
Sıkıntı şu bu problem anakartın pil yönetiminde olabilir de .

Benzer sorun yaşayan bir bayan vardı pil değişimi istedi telefonunun garantisi bitmişti ısrarla değiştirmediler ve ana merkeze yollamak istediler.

Eleman problemin anakartta olduğunu ve pil değişimi de olsa sorunun çözülemeyeceğini ifade etti , hatun da tırlaktı bana bunu iafede eden belge verim ben odtülüyüm bunun fiziğini anlat bana falan ortalığı karıştırdı.

Neyse çok araştırdım apple cephesinde bu problem iPhone 6 dan beri var ama bir Allah’ın kulu çıkıp açıklama yapmamış.

Bu olayı tetikleyen yazılımsal bir hata var ama donanım komponenti de var gibi görünüyor.

Büyük ihtimal hatalı üretim .gsc app i sildim bakalım başka uygulama tetikleyecek mi .

Telefon kapalıyken ve şarjı azken ses komutu ile birini aramak da bu olayı tetikliyormuş .

Ben düşük bataryada güç yönetimi ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Telefonum iCloud yedeği olup olmadığından vermedim servise , sorun tekrarlarsa vereceğim.

Şimdilik benden bu kadar.

Üst Alt