iPhone X | iPhone 8 | iPhone 8 Plus | 20.00 | 12 Eylül


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iphone-8-edition-940x470.jpg


Apple’ın iPhone sızıntıları bitmek bilmiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da piyasaya çıkacak olan iPhone modeli ile ilgili sızıntılar çıktı. iDrop News’in haberine göre Foxconn çalışanıyla görüşen bir kişi bu görüntüleri ve bilgileri sızdırdı

Söylentilere göre iPhone 8 olması beklenen cihazın ismi iPhone Edition olarak belirlenmiş. iPhone’un 10. yılı olması nedeniyle de böyle bir isimlendirme yapılmış olabilir.

Sızan görsellere göre iPhone Edition, öncülük ettiği akıllı telefon pazarında artık Android’e daha çok benzemenin ötesine gidemiyor ve son model Galaxy S8 ile oldukça fazla benzerlik gösteriyor.

Görüntülere ve sızan bilgilere göre Apple arka tarafta bulunan çift mercekli kameralarını oldukça geliştirmiş ve bu defa yan yana değil de alt alta konumlandırmış. Bunun nedeni olarak bu yatay olarak bir AR/VR ekipmanında kullanılmaya daha uygun olması. Bu da yeni bir ekipmanın gelebileceğinin habercisi diyebiliriz.

Ayrıca ön kamera alanına da çift mercek yerleştirilmiş ve böylece ön kamera da alan derinliğini çok daha iyi algılayabilecek. İçerden bilgi veren kaynağın söylediklerine göre henüz çok fazla hata bulunduğu için iPhone 8 (veya Edition) için seri üretime geçmeye daha çok zaman varmış. Ayrıca diğer bir söylenti olan arka tarafın tekrar cam olarak değişeceği söylentisini de yalanlıyor bu gizli kaynak.

Telefonun arkasında bir parmak izi okuyucunun olacağı ve ekrana dahili parmak okuyucunun geleceği de söylentiler arasında fakat gizli kaynağın paylaştıklarına göre bu teknoloji henüz stabil çalışmıyor ve güvenlik problemleri çözülebilmiş değil.

Kablosuz şarj etme, güçlü bir Siri ve iOS 11 ile Eylül 2017 yılında piyasaya çıkması bekleniyor 
Aa beyler ama bu sanki Galaxy S8+ gibi. Fiyati da 4999 tl olursa Xiaomi alin daha iyi bence ?

Cok " yenilici " bir telefon yapiyorlarmis.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk
 
ben size dün fazla sürmez apple sızıntıları ortaya çıkar demiştim.

Bu sene muazzam bir rekabet olacak , epey bir kitle birikti telefon değiştirmeyi bekleyen.

Daha çok iphone 5 ve note 4 zamanından kalan benim gibi güncellemesi azalan telefon sahipleri epey çoğunlukta.

Ayrıca note 7 almayı düşünüp alamayan ve samsung ile apple'ın yeni telefonunu bekleyen bir zumre de var.

LG ve HTC'nin hali içler acısıyken , huwaei telefonları da artık eskisi gibi ucuz olmadığından bu sene iphone 8 ve samsung pastayı götürecek gibi .

Ancak samsung fahiş fiyat politikası sebebiyle bence pastayı iphone 8 e kaptıracak.
 
full body glass çerçevesiz ve home tuşu cama entegre gelirse tasarımı nirvanaya ulaşır ve yok satar iphone'un.
 
bu sızıntı sadece söylentilere göre yapılmış 3d render fotosu , apple'ın böyle bir tasarım ile çıkmayacağını tahmin ediyorum.

Çerçeve ya hiç olmaz yada üst altta daha keskin hatlarla çerçeve bırakırlar.

ayrıca arka tarafa home tuşunu koyacaklarını hiç sanmıyorum.
 
beni ios'ta cezbeden şey siri , apple carplay ve akıllı saati.

arabada giderken akşam maç saat kaçta dediğinde telefonun yada carplay sana cevap verebiliyorsa , şunu ara buna cevap yaz , hatırlatma koy , şuraya rota çiz dediğinde sektirmeden istediğini yapıyorsa bu hayatınızı kolaylaştıran ve size hem zaman kazandıran hem de araba kullnırken dikkatinizi dağıtmayan bir katma değerdir.

google now halen tam olarak ülkemize dahil olamadı , adam gibi komutları yerine getiremiyor , çok iyi bir tercüme sistemi olmasına rağmen siri ile yapabildiklerinizin birçoğunu yapamıyorsunuz.

samsung'un kendi akıllı asistanı ise rezalet , bu yeni çıkan bixby'nin de çok farklı olacağını sanmıyorum.

ancak samsung S health uygulamasında çok başarılı , apple'dan daha kullanıcı dostu olduğunu söyleyebilirim.Neredeyse bütün yemek çeşitlerinin kalori hesaplamalarını içermesi artı bir puan.Ancak apple ekosisteminde de başarılı 3rd party uygulamalar var.

5g'nin yaygınlaşmasıyla bu akıllı asistanlar artık evdeki çamaşır makinasından tost makinesine , ışıklardan , akvaryumun ısı derecesine kadar herşeyi kontrol edecekler.

Bu alanda kim ön ayak olursa markasını güçlendirecek.

samsung ve apple gitgide sivrilecektir diye düşünyorum.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt