iPhone X | iPhone 8 | iPhone 8 Plus | 20.00 | 12 Eylül - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

iPhone X | iPhone 8 | iPhone 8 Plus | 20.00 | 12 Eylül

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bunlarin cogu böyle görgüsüzdür
c43af47d30562aca757ffaff07995b63.jpg

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

iphone kullanmıyorum ama kullananlar iphone'nun bu şarj sorununa nasıl sabr ediyor merak ediyorum ?

elinde powerbank olmadan dısarı cıkan iphone kullanıcısı tanıdıgım yok hic ister yogun kullansın ister normal

adamlar super telefon yapıp pili kıytırık yapıyorlar bilerek,cok iyi strateji bencede.

4 yıl 5S kullandım ve son 5 aydır da 7 Plus kullanıyorum. 5S için haklısın sıradan kullanımda bile gece %30'un altına inmiş oluyordu ve şarjı doldurmadan yeni güne başlamak çok zor oluyordu. Yani muhtemelen 5/5S'ten kalan genel kanıya göre bir yorum yaptın çünkü 7 Plus'ın batarya performansı bambaşka.

Ekran süresi yoğun kullanımda en az 8, sıradan mesajlaşma/müzik/tarayıcı/sosyal medya ağırlıklı kullanımda en az 9.5, bazen 10 saatin üzerinde.

Özellikle yoğun kullanımda günü çok rahat çıkarıyor. Yukarıda yazdığım gibi sadece mesajlaşma/müzik... diye devam eden şekilde kullanırsan üç günü bile çıkardığı (72 saat bekleme süresi) oluyor. Ben genel olarak iki günde bir şarj ediyorum yani. Günümüzdeki akıllı telefonlar arasında ekran/grafik/işlemci/işletim sistemi performansı bu derece yüksekken bataryanın da bu süreleri görebiliyor olması bence oldukça iyi.

4 yıl 5S kullandım ve son 5 aydır da 7 Plus kullanıyorum. 5S için haklısın sıradan kullanımda bile gece %30'un altına inmiş oluyordu ve şarjı doldurmadan yeni güne başlamak çok zor oluyordu. Yani muhtemelen 5/5S'ten kalan genel kanıya göre bir yorum yaptın çünkü 7 Plus'ın batarya performansı bambaşka.

Ekran süresi yoğun kullanımda en az 8, sıradan mesajlaşma/müzik/tarayıcı/sosyal medya ağırlıklı kullanımda en az 9.5, bazen 10 saatin üzerinde.

Özellikle yoğun kullanımda günü çok rahat çıkarıyor. Yukarıda yazdığım gibi sadece mesajlaşma/müzik... diye devam eden şekilde kullanırsan üç günü bile çıkardığı (72 saat bekleme süresi) oluyor. Ben genel olarak iki günde bir şarj ediyorum yani. Günümüzdeki akıllı telefonlar arasında ekran/grafik/işlemci/işletim sistemi performansı bu derece yüksekken bataryanın da bu süreleri görebiliyor olması bence oldukça iyi.

aslında sadece 5 degil 6-6s bunlar var tanıdıklarımda onlarda 5ten cok farklı degil

fakat sarj ve pil konusu bence iphone'nun bir stratejisi iphone 20 de cıksa misal 2 gün net şarj giden bir cihaz yapmayacaklar

anca günü kurtaracak yani adamlar üstü kapalı sunu diyor ben muazzam bir cihaz yapıyorum ama pilini iyi yapmıyorum ki bir sonraki cıkacak modelide alın :)

bana makul gelmesede cok zekice bir strateji

aslında sadece 5 degil 6-6s bunlar var tanıdıklarımda onlarda 5ten cok farklı degil

fakat sarj ve pil konusu bence iphone'nun bir stratejisi iphone 20 de cıksa misal 2 gün net şarj giden bir cihaz yapmayacaklar

anca günü kurtaracak yani adamlar üstü kapalı sunu diyor ben muazzam bir cihaz yapıyorum ama pilini iyi yapmıyorum ki bir sonraki cıkacak modelide alın :)

bana makul gelmesede cok zekice bir strateji

Aslında şu an için durumun pek böyle olmadığını söyledim. Çünkü %80 ihtimalle çok rahat bir şekilde iki tam günü çıkarabiliyorum. Tam şarjın ardından ilk günü diyelim %56 ile tamamladım. Ertesi gün eve geldiğimde en azından %15 daha kalmış oluyor. Veya %40 da kalsa, biraz dikkatli kullanırsam ertesi günü çıkarabileceğimi bildiğim için şarja takmıyorum. Bu durumun şöyle bir iyi yönü de var, mesela 5S'te malum her gün, bazen günde iki kez şarj ettiğim olurdu. İki tam günü çıkardığım nadirdi. Pilin doldur/boşalt döngüsünün çok sık olması doğal olarak ömrünün sonuna da daha çabuk ulaşmamıza neden oluyor. Örneğin 5S'i bir yılda 350 kez şarj ettiysem, 7 Plus'ı 170 kez şarj ediyorum. Bu uzun vadedeki pil ömrünün de uzaması anlamına geliyor.

Tabi ayrıca beğenmediğim yönleri de var mı, var. Mesela eleştirdiğim yönlerini söyleyeyim. Birincisi kutudan çıkan adaptör ve kablonun hala 5/5S ile aynı olması. 5/5S'in pilleri 1500 mah civarındaydı, 7 Plus'ın ise 2900 mah. Adaptör her ikisine de aynı akımı (1 A) verince doğal olarak 5S'in yaklaşık 1.5 saatlik tam şarj süresi 7 Plus'ta iki katına çıkıyor. Çözüm Apple'ın resmi sitesinde kullanmanızda sakınca yoktur dediği iPad adaptörleri. 2 Amperlik akım verdiği için şarj süresi yarıya iniyor, yani 5S ile yaklaşık olarak aynı seviyeye geliyor. Ve tabii bu çözüm ücretli. İkincisi, hızlı şarj teknolojisinin bulunmaması. Üçüncüsü, USB 3.0 teknolojisine halen geçiş yapmayıp şu an iPhone X'te bile lightning kullanmaya devam etmesi.

Yani eleştireceksek bence bu konulardan eleştirmeliyiz çünkü pil ömrü konusunun 6/6S Plus ile başlayıp 7 serisi ile birlikte çözüldüğünü düşünüyorum. Yani en azından rakipleri Samsung, LG, Sony gibi şirketlerin çıkardığı amiral gemilerinin gerisinde değiller. Sonuçta pil performansı neye göre kötüydü? Rakibi olan Androidlere göre. Şu an hala kötü olduğunu düşünen varsa, Androidler dahil hepsi kötü demek ki.

Valla beyler şu yorumları görünce verilen paralara acıyorum, haa trilyonlarca param olsa gene kullanamayacağım teli taşımam. Adamın elinde 5binlik tel ama deli divane priz arıyor orda burda. Kimisi elinde powerbankla dolasıyor. Adam gibi kullanamadıktan sonra yemişim teknolojiyi. Ha ben ne ne yapıyorum. Lenovo p2 var elimde. 16-17 saat ekran sürem var çok şükür. Sabah 7de şarjdan çıkarayım gece 12 ye aralıksız internette takılıyorum oh ne ala

Eger bir urun bir miktar paraya satiliyorsa ve o paraya alicisi varsa, o urunun fiyati odur.

Isteyen alir istemeyen almaz. Bu kadar kafanizi yormayin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt