İrfan Değirmenci'ye Tanzim Satış Kuyruğunda Saldırı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İrfan Değirmenci'ye Tanzim Satış Kuyruğunda Saldırı

Kuyruk sebze yokluğundan olmadı. Devletin vatandaşı koruyucu bir önlemi ve uygulama sadece bir kaç yerde başladığı için kuyruk normal. Muhtemelen artacak ve kuyruk ta kalmayacak. Bu bile piyasada sebze fiyatlarını düşürmeye yetti. Birşeyi de beğenin be kardeşim. Gayet mantıklı vatandaşın yararına bir uygulama. 2500 TL ye kitap almak için kuyruğa da girildi ama ne başlık açıldı ne yorum yapıldı. Ne de ucuz siyaset.
Aynı kitap internette 17 liradan satılıyordu en son. Biraz doğru açıdan baksanız iyi olur. Limited Edition adı altında satılan özel ürünler olabilir, bunu sizde biliyorsunuz. Limited Edition Patates ve Soğan olmadığını sanıyorum. Tarımı, üretimi durdurup memleketi mermi fiyatı üzerinden dizginlemeye çalışanlara inanmıyorum. Eskiden Kıbrıs'ı bırakmayan, baskılara boyun eğmeyen bir hükümet anlayışı hakimdi. Halk şaksakcılık yapmak yerine olayları analiz edebiliyordu, burada büyük resmi gördüğünü sananlar marketlerin fiyatları azdırdığını sanıyor. Sen dışarıdan hep pahalıya alıyorsun ama dışarıya ucuz satıyorsun. Meali: Kötü günler geride kaldı, sırada daha kötü günler var.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Biraz tarihi hatırlamakta fayda var hazır sebze için kuyruğa girdiğimiz,soğan ve saman ithal ettiğimiz şu dönemde.

İnönü döneminde ekmeği karne ile aldık neden?2. dünya savaşı dönemi olduğu için bütün dünyada ekmek hatta giyecek bile karne ile alınıyordu.

6a13e6913e05a3531553941f2e3b98bd.jpg

Gelelim 1973 sonrası yaşanan tüp kuyruklarına,öncelikle bizim dışarıdan almak zorunda olduğumuz bir ürün yani soğan vs gibi normal şartlarda üretebildiğimiz ama yıllar boyunca kötü tarım politikaları ile bitirdiğimiz bir sektör değil.

1973 yılında arap-israil savaşı sonucunda petrol fiyatları 4 kat artınca petrolde yaşanan yokluk sadece bizde değil bütün avrupada ve abd de hissedilmiştir.Birde biz üzerine 1974 kıbrıs harekatını gerçekleştirip ambargo yemiştik hatırlarsanız.

d65f554b709907ee0715174bc1dea71c.jpg

Bu resim o yılların abd si

73454267ba43213caed8373daf0a387d.jpg

O yılların ingilteresi elektrik yok petrol yokluğundan.

Avrupada karne ile kuyrukta bekleyen insanlar

afb641b0730fe60dfb731650da981bc2.jpg

Bana günümüzde sebze için kuyrukta bekleyen avrupa ülkesi gösterir misiniz?
mustafa bey yapmayin acıtacaksiniz heriflerin biryerlerini

O zaman ambargo vardı. Daha eskiden Almanya'da bile ekmek karne ile dağıtılırdı (Lebensmittelkarte diye geçer 40'larda. Dünyanın en sıkıntılı olduğu zaman İsmet Paşa'ya denk gelmişti). 70leri 2019 ile karşılaştırmak mantıksızdır. Trump "papazı bırakın dedim" bir baktım bıraktılar dedi. Elçilikte Kaşıkçı'yı falan kestiler biçtiler. Fetöcü rahip kırmızı halı ve özel uçakla papaz olarak yollandı. Deniz Yücel için ağızlarından salyalar akarak yayın yapan A Haber'in soytarıları tahliyeden sonra sus pus oldu. Dün çoktan envanterden çıkarılması gereken eski helikopter düştü. A Haber'deki şebek keşke ölen amerikan askeri olsa dedi.

Velhasıl kelam sıvacılık, yağcılık almış başını gitmiş. 2 lira ucuza satacaklarına üretimi, tarımı desteklesinler. Vekil maaşları öğretmen maaşlarını geçmesin. Meclis mutfağında 550 çeşit yemek pişmesin. Eski başbakan Meclis başkanı olduktan sonra belediye başkanı adayı olmasın. Cumhurbaşkanı siyasi partilere saldırmasın, devletin imkanlarıyla parti propagandası yapmasın. Devlet, parti değildir.

Videodaki insanlarla diyalog kurmak mümkün değil zira beyinlerini aldırmışlar veya kiraya vermişler.

Dün bir forumda kuyrukta bekleyenlere microfon tutsalar, ve "kime oy vereceksiniz?" diye sorsalar,
Kuyrukta beklediği halde,

"Akp'den iyisi mi var chp zamanında tüp, yağ kuyrukları vardı, çok şöhür ahparti geldi de halk zenginleşti, artık kuyruh neyin bilmiyoruz, bolluh bereket geldi, osmanlı yeniden diriliyor, süper güç olmanın eşiğindeyüz, amerihaya diz çöhtürdük"

şeklinde cevap verirler diye yazmıştım,

aradan 24 saat geçmedi, videodaki sub-humanlardan biri aynen dediğim şekilde konuşmuş

Neden hıyar kuyruğunda beklediğini sorgulamak, ve onu bu duruma sokanları hedef seçmek yerine, bunu haberleştirmeye çalışanlara saldıran bir sıra dolusu çomarı konu alan videodur..

ülke insanına dair umutları azaltan videodur aynı zamanda

alkol tanzim satış noktaları olursa söz oy veririm akp'ye. üzüm bağları olan rakı üreticilerinden aldığı rakıyı satsın belediyeler ucuza vergi algı yok

İkinci Dünya Savaşı’na katılan devletlerin tümü yerle bir oldu.
Milyonlarca insan yaşamını yitirdi, milyonlarca çocuk yetim kaldı.
Türkiye bu savaşa katılmama başarısını gösterdi ve tek bir insanın burnu savaş nedeniyle kanamadı.
Türkiye savaşa girmemişti ama, savaşın bütün insanlığa yüklediği ekonomik yük, onun da omuzlarındaydı...
Sonradan, İnönü’nün savaşa katılmayışını “Milletin erkekliğini öldürdün!” diye muhalefet yapan safdillere bu memleket tanıklık etti.
Çocukları seçim meydanlarında İsmet Paşa’ya karşı şöyle bağırttılar:
-“Sen bizi aç bıraktın!”
İsmet Paşa’nın buna verdiği yanıt şöyleydi:
-“Ben sizi aç bıraktım ama babasız bırakmadım!”
Bugün savaş çığırtkanlığı yapan kimi akıl yoksulları bu günleri hala İsmet Paşa’yı hedef alarak kullanıyorlar...
Şuur, iz ’an ve vicdan yoksunu olunca insan!”
Anımsatalım dedik de….

Ismet Pasa'nin zamaninda söyledigi büyük sözü hatirlatayim:

-“Ben sizi aç bıraktım ama babasız bırakmadım!”

Aynı kitap internette 17 liradan satılıyordu en son. Biraz doğru açıdan baksanız iyi olur. Limited Edition adı altında satılan özel ürünler olabilir, bunu sizde biliyorsunuz. Limited Edition Patates ve Soğan olmadığını sanıyorum. Tarımı, üretimi durdurup memleketi mermi fiyatı üzerinden dizginlemeye çalışanlara inanmıyorum. Eskiden Kıbrıs'ı bırakmayan, baskılara boyun eğmeyen bir hükümet anlayışı hakimdi. Halk şaksakcılık yapmak yerine olayları analiz edebiliyordu, burada büyük resmi gördüğünü sananlar marketlerin fiyatları azdırdığını sanıyor. Sen dışarıdan hep pahalıya alıyorsun ama dışarıya ucuz satıyorsun. Meali: Kötü günler geride kaldı, sırada daha kötü günler var.

Burda bir konu açılmış altına yapılan yorumlarda insanlar toplumun bir kısmına sürekli hakaret etmiş. Benzer bir hadise sosyal medyada kitap konusunda toplumun başka bir kısmı tarafından yine aşağılayıcı şekilde dile getirilmişti. Onun için o örneği verdim. Yoksa haklısınız elbette. Ama burda siyasi bir görüşe hakim insanlar sürekli haddini aşan ifadeler kullanmakta. Ayrica ne hikmetse hiç kendi çizgisinde olan siyasiler veya kurumlar ile ilgili bir konu yok. Forumda sürekli bu tarz başlıklar altına bazı kişiler tarafından siyasi nefret kusulması yanlıştır. Elbette insanlar görüşlerini aktaracak eleştirecek. Toplumun en önemli görevi eleştirmektir . Ama hakaretler nefret söylemleri olmadan mantıklı bir şekilde olmalı. Şimdi bir kaç kişi yaptığım yoruma bile seviyesizce cevaplar vermiş. Siz de cevap vermişsiniz. Sizin gibi kendi görüşünü veya eleştirisini doğru bir şekilde dile getirenler de var. Yorumumu buna tepki olarak görebikirsiniz. Yorumlarınızla ilgili olarak ise; evet Kıbrıstaki onurlu duruş hala saygıyla anılmaktadır. Rahmetli Ecevit bu onurlu duruş sayesinde bir çok ekonomik krize yokluğa rağmen toplum tarafından el üstünde tutulmuştur. Şimdi de toplumun beklentisi özellikle son dönemde yaşadığımız ekonomik problemlere rağmen bu onurlu duruştur.

Üst Alt