İrfan Değirmenci'ye Tanzim Satış Kuyruğunda Saldırı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İrfan Değirmenci'ye Tanzim Satış Kuyruğunda Saldırı

dün akşam öğretmen arkadaşımla konuşuyoruz ,maddi durumu gayet yerinde,"pazarcıların verdiği çürük meyve ve sebzelerden, marketlerin attığı kazıklardan sıkıldım artık bizde de tanzim yapsalar gidip sıraya girip alacağım dostum" dedi

burada aracılara ve marketlere bir tepki de var

ayrıca indirim olan her yerde izdiham oluyor artık , abd nin black friday görüntülerinin yanından bizim bu görüntüler ciddi medeni geldi bana

Kuyruk sebze yokluğundan olmadı. Devletin vatandaşı koruyucu bir önlemi ve uygulama sadece bir kaç yerde başladığı için kuyruk normal. Muhtemelen artacak ve kuyruk ta kalmayacak. Bu bile piyasada sebze fiyatlarını düşürmeye yetti. Birşeyi de beğenin be kardeşim. Gayet mantıklı vatandaşın yararına bir uygulama. 2500 TL ye kitap almak için kuyruğa da girildi ama ne başlık açıldı ne yorum yapıldı. Ne de ucuz siyaset.
Uçak araba üretiyoruz derken, sebze fiyatları halkı perişan etmiş.. Bu duruma devlet soktu şimdi saçma sapan işlerle çözmeye çalışıyor diyemezsin tabi.. Tarımı bitiren devlet diyemezsin tabi.. Şunun gibi saçma çözümleri iyi bir şeymiş gibi anlatırsın ancak. Bunu sokakta ki insanlara anlatıp onları kandırabilirsin. Ama buralarda zor.. Cahilliğin lüzumu yok!

Kuyruk sebze yokluğundan olmadı. Devletin vatandaşı koruyucu bir önlemi ve uygulama sadece bir kaç yerde başladığı için kuyruk normal. Muhtemelen artacak ve kuyruk ta kalmayacak. Bu bile piyasada sebze fiyatlarını düşürmeye yetti. Birşeyi de beğenin be kardeşim. Gayet mantıklı vatandaşın yararına bir uygulama. 2500 TL ye kitap almak için kuyruğa da girildi ama ne başlık açıldı ne yorum yapıldı. Ne de ucuz siyaset.
RewardingDifferentCougar-small.gif

dün akşam öğretmen arkadaşımla konuşuyoruz ,maddi durumu gayet yerinde,"pazarcıların verdiği çürük meyve ve sebzelerden, marketlerin attığı kazıklardan sıkıldım artık bizde de tanzim yapsalar gidip sıraya girip alacağım dostum" dedi

burada aracılara ve marketlere bir tepki de var

ayrıca indirim olan her yerde izdiham oluyor artık , abd nin black friday görüntülerinin yanından bizim bu görüntüler ciddi medeni geldi bana

Yemin ederim çok tuhaf bir kişiliksin sen. . .

Biraz tarihi hatırlamakta fayda var hazır sebze için kuyruğa girdiğimiz,soğan ve saman ithal ettiğimiz şu dönemde.

İnönü döneminde ekmeği karne ile aldık neden?2. dünya savaşı dönemi olduğu için bütün dünyada ekmek hatta giyecek bile karne ile alınıyordu.

6a13e6913e05a3531553941f2e3b98bd.jpg

Gelelim 1973 sonrası yaşanan tüp kuyruklarına,öncelikle bizim dışarıdan almak zorunda olduğumuz bir ürün yani soğan vs gibi normal şartlarda üretebildiğimiz ama yıllar boyunca kötü tarım politikaları ile bitirdiğimiz bir sektör değil.

1973 yılında arap-israil savaşı sonucunda petrol fiyatları 4 kat artınca petrolde yaşanan yokluk sadece bizde değil bütün avrupada ve abd de hissedilmiştir.Birde biz üzerine 1974 kıbrıs harekatını gerçekleştirip ambargo yemiştik hatırlarsanız.

d65f554b709907ee0715174bc1dea71c.jpg

Bu resim o yılların abd si

73454267ba43213caed8373daf0a387d.jpg

O yılların ingilteresi elektrik yok petrol yokluğundan.

Avrupada karne ile kuyrukta bekleyen insanlar

afb641b0730fe60dfb731650da981bc2.jpg

Bana günümüzde sebze için kuyrukta bekleyen avrupa ülkesi gösterir misiniz?

Yemin ederim çok tuhaf bir kişiliksin sen. . .
gülüyorum sadece

yaşamı sadece monitörde ve alışveriş sitelerinde yaşıyorsunuz.

daha da örnekler verelim

annem, Eskişehir de bu uygulamanın olmasını istiyor,pazarcılara ve marketlere tepki olsun diye gidip alışveriş yapacağını söylüyor.

eşim, mandıraların kafalarına göre süt fiyatını ve kalitesini ayarlamasından bıktığı için belediyenin verdiği bu tarz bir hizmet var,kuyruğa girip sütünü buradan alıyor.

evet arada saçmalayanlar olacaktır ama bu insanların verdiği bir tepkidir edepli adaplı bir tepkidir hemde

insanların tepki gösteriyor gibi görünmesi için illa gidip bankaların camını kırması ya da esnaf dükkanı yağmalamasına gerek yok

gülüyorum sadece

yaşamı sadece monitörde ve alışveriş sitelerinde yaşıyorsunuz.

daha da örnekler verelim

annem, Eskişehir de bu uygulamanın olmasını istiyor,pazarcılara ve marketlere tepki olsun diye gidip alışveriş yapacağını söylüyor.

eşim, mandıraların kafalarına göre süt fiyatını ve kalitesini ayarlamasından bıktığı için belediyenin verdiği bu tarz bir hizmet var,kuyruğa girip sütünü buradan alıyor.

evet arada saçmalayanlar olacaktır ama bu insanların verdiği bir tepkidir edepli adaplı bir tepkidir hemde

insanların tepki gösteriyor gibi görünmesi için illa gidip bankaların camını kırması ya da esnaf dükkanı yağmalamasına gerek yok
Ben de telefon ve araba pazarindakilere tepki olsun diye araba ve telefon tanzim satis noktalari istiyorum basganim bu zincir araba markalari arabayi 100e satayi ama bize 300e geleyi buna bir ayar verilmeli

Ne yapsak,ne yazsak boş.

Aklı başında Halk sandıkta tepkisini veremiyor.
Sokağa çıksan tepki vermek adına terörist ilan edilme tehlikesiyle başbaşa kalıp hayatın kayma tehlikesi mevcut.

Öyle oturduğunuz yerden ülkeyi ve insanları nasıl soyduklarını izleyip bu bok ortamda yaşamayı denemek gerekir. Bu şimdiki nesil bunu başarıyor yine iyi kötü de ileride ki jenerasyonlarımız kan kusacak kan...

O zamana kadar Türkiye gibi ülke harutada6 bırakılar ise tabiki.

ithal edilen şeylerin karneyle verilmesini anlarımda bu ülkede yetişen zerzevatı böyle kuyrukta almak insana koyar be.
Koyarda yinede reyisine toz konduramazsın, Sende kandırılmışsındır kabul etmek zordur. Beni kandıramazlar (!) dersin.
ağzında diş kalmamış, sokakta domates hıyar kuyruğu bekleyip duran bir zombisindir çünkü.

Üst Alt