İrfan Kurtoğlu'ndan Efsane Transferlerin Perde Arkası


[FONT=&quot]Galatasaray efsanesi İrfan Kurtoğlu, 1996-2000 arasındaki tarihi transferlerin perde arkasını anlattı.

Galatasaray'ın 1996-2000 yılları arasındaki başarılı kadrosunun mimarı İrfan Kurtoğlu, o döneme ait bilmeyenleri anlattı.


O dönemin gizli kahramanın yaptığı transferlerin merak edilenleri şöyle:

“Emre Belözoğlu'nu mahkeme kararıyla aldım. Fenerbahçe ile anlaşmıştı. Ama sarı- lacivertliler babasından müsaade almamıştı.

16 yaşından küçük olduğu için. Bizde bir adam vardı Trabzonlu, Emre'yi getirdi ve ‘Bu çocuk Türkiye'nin en büyük futbolcularından olacak' dedi.Bir gün Romanya'da futbolcu ödül töreni yaptılar, beni de çağırdılar. Barcelona'nın kaptanı Gheorghe Popescu oradaydı.

Popescu 3. büyük futbolcu seçilmişti. Yanına gittim ve ‘Bir gün Galatasaray formasını sana giydireceğim' dedim. Güldü. Başkan Faruk Süren'e dedim ki ‘anlaştık biz.'

‘Git getir' dedi. Kavga gürültü imza attık. Bizimkiler inanmadılar. Belgesini yolladım. Barcelona'nın kalbini almıştık.Romanya'ya Hagi'ye gittim. Becali diye manajeri vardı. Meksika'dan transfer teklifi almış ve Meksika'ya gidiyordu.

‘Ne işin var ya senin 20 saat uçacaksın, gel 2 saate bizdesin' dedim. Gülüştük. Becali İstanbul'a geldi. Faruk Süren Bey'e gittik.

Fatih Terim, ‘Başkan ben bu sene hiç para istemiyorum. Alın Hagi'yi” dedi. Başkan ‘Hagi sizindir.' Maç başı 25 bin dolar istemişti. Faruk Bey, ‘Ne olacak ki kaç maç oynayabilir ki verin parayı' dedi. 40 maçtan aşağıya oynamadı. (CNN)[/FONT]@http://spor.mynet.com/galatasaray/108340-emre-belozoglunu-mahkeme-karariyla-transfer-ettik.html
 
Klubumuzden her daim profesyonellik akiyor masallah . Iste Turk insani iste vizyon . Basarilarin neden surekli oldugu neden her sene Turk takimlarinin Sampiyonlar Liginde ilk 8'i Avrupa Liginde finali zorladigini daha iyi anlayabiliyoruz boylece . Anahtar komut GIT-GETIR . K-9 misali . :)
 
hukuk hocam 2 dönem üst üste bırakınca odasına gitmiştim "hocam benimle ne alıp veremediğiniz var" diye sormaya."anam babam ticareti yapma diye her şeyi adam gibi öğrenmeden geçirmeyeceğim hiç bir dersimden seni" demişti netekim 1 dönem daha bıraktı.
Galatasaray bir de ciddi hukukçusu olan bir camia iken anam babam ticareti gibi iş yapmaları enteresan
 
O dönemden bu döneme hiçbir şey değişmemiş demek ki. Yine plansız ve keyfi transferlerle ilerliyoruz. O zaman tutmuş; ama çoğu zaman tutmuyor.
 
Üst Alt