İşler Güçler | Salı | 22.15 | Star TV | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşler Güçler | Salı | 22.15 | Star TV

73092.jpg

İşler Güçler, üç ana karakterini gerçek hayattan, birebir gerçek isimleriyle ödünç alıp, onların etrafını kendi evreniyle sarıp sarmalayan, modern bir yalan aslında. Seyirciyi kendi merakıyla baş başa bırakıyor. Kullandığı çok basit bir tuzak var: Ne kadar gerçeğim?

İşler Güçler muzip muzip sırıtıyor seyircisine. Yalan söylediğinin kendisi de farkında, seyircisi de. Ama bir yalanı hoş görmek için gerekli olan mizah eşiğinin sınırlarında dolaşıyor yapabildiğince. Seyirciyi inandıracak kadar gerçek, seyircinin hoş görebileceği kadar saçma. Ama komik, her zaman komik.

Limon Film-Hayri Aslan’ın yapımcılığında hayata geçen dizinin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir üstleniyor. Baş rollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Sadi Celal Cengiz’i izleyeceğimiz dizide, Yılmaz Gruda, Nazlı Tosunoğlu gibi usta isimler de yer almakta. Melike Emiroğlu, Ceren Moray,Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever,Yeliz Şar, Gaye Gürsel, Arzu Oruç,Hürriyet Özkılıç geniş oyuncu kadrosunu oluşturan isimlerden bazıları.

Ahmet, oyunculuk serüvenine başrol ile başlamış ama kariyeri boyunca bir daha başrol oynayamamış, eski günlerinin özleminde bir oyuncudur. Murat, geç girdiği sektörde tüm yeteneklerine ve çalışkanlığına rağmen bir türlü hak ettiği saygıyı göremediğini düşünmektedir. Sadi ise, gümrük memurluğunu bırakıp oyuncu olmaya gelmiş ve bir daha memuriyete dönmemek için gözünü karartmış her şeyi yapabilecek biridir. Üç yakın arkadaş, kendi filmlerini çekmek istemektedirler ancak kimse kendilerine yapımcı olmak istemez. Üçlü çareyi filmi finanse edecek parayı biriktirip kendi filmlerinin yapımcısı olmakta bulur. Sırf para kazanmak için Meslek Hikâyeleri adlı belgeselin sunuculuğunu kabul ederler.

Meslek Hikâyeleri başlarda basit bir iş gibidir ancak talihsizlikler yakalarını bir türlü bırakmaz. Çektikleri bölümler bir türlü yayın onayı alamamaktadır. Para kazanmak için girdikleri belgesel sunuculuğu kâbusları olmaya başlar.

[video=youtube;eauMXKHr3rY]https://www.youtube.com/watch?v=eauMXKHr3rY[/video]

Cevap: İşler Güçler| Perşembe | 22:00 | Star TV

[video=youtube;fQ1CYPSAZkc]https://www.youtube.com/watch?v=fQ1CYPSAZkc&feature=related[/video]

Buda izlemeyenler için 1. Bölüm. Ben gayet başarılı buldum diziyi,umarım tutulur :)

Sağlam dizi. Perşembe günü izledim. Bu gece tekrarı vardı yine izledim. Kafa dizi tutulur :ka21:

Evet, bir başyapıt ile karşı karşıyayız.

Yıllarca konuşulacak, kült olabilecek seviyede bir dizinin ilk bölümünü izledik.

Oyuncu seçimlerinden hikayeye kadar eksik nokta bulamadım yahu.

1. bölümü inanılmaz keyifli izledim. çalgı çengiyide beğenmiştim bu yapımda çok başarılı olmuş. umarım bozmazlar.

çay kaşığı sahnesi himmet abi sahnesi be bombastic sahneleri efsane :D

[video=youtube;T6Z3P9I2JiM]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T6Z3P9I2JiM#![/video]

Hakikaten iyi, çok iyi.

Umarım dangalak rating sisteminin kurbanı olmaz.

Türk halkının anlamayıp 15 bölüm sonra kaldırılmasını saglıyacagı başka bir dizi daha üsküdar a giderken gibi

bu dizi tutmaz arkadaşlar çünkü kaliteli töre yok cinayet yok tecavüz yok ensest ilişki yok yani halkımıza hitap yok

ben çok beğendim inş erken bitmez müziğide çok hoş :D

Bende beğendim. Bir çırpıda izledim, eğlenceliydi baya. Bu arada izlemek isteyip kaçıranlar için tekrarı şuan Star'da.

Çok potansiyelli bir ekip. Umarım kurgu daha da geliştirilir ve Üsküdar'a Giderken'e dönmez olay. Zira çok beğendiğim bir tarzları var..

-tenis oynuyorum haha avantaj federer..

-lan bir kütahya'da mı yaygın değil at biniciliği..

-himmet ağabey,bana da üç kapalı araba alacan deee mii..

-heee işim gücüm yok seni takip ettiiim.

-terziyim de,terzi kendi söküğünü dikemez diyolar yalan de,inkar et (ahmet kuralın burada bir anda tersoya bağlayışı)

-mr.bombastic..

bu replikleriyle altıma ettim,ilk bölümünü 3-4 kere izledim..umarım böyle devam ederler..

Üst Alt