İspanya'daki Referandum, La Liga'yı Karıştırdı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İspanya'daki Referandum, La Liga'yı Karıştırdı!

İspanya’daki Referandum La Liga’yı Karıştırdı! Barcelona-Las Palma maçı öncesi…

fe34694b3362aa1d038bfc847ede_r1:1_w340_h340_ga4f2e7a6a69011e7811f002590604f2e.jpg

İspanya'nın Katalonya bölgesinde düzenlenen kritik bağımsızlık referandumda yaşanan olaylar futbola da yansıdı. La Liga'da oynanacak Barcelona-Las Palmas maçı öncesi gerilim tırmandı. Karşılaşma güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacağını açıkladı.

İspanya'nın Katalonya Özerk Bölgesi'nde bağımsızlık referandumu polis müdahalesi nedeniyle olayların çıkmasına neden oldu. İspanya İçişleri Bakanlığı, referandumu engellemek için 10 binden fazla polis ve askeri Barcelona sokaklarında görevlendirdi. Ülkede yaşanan bu gergin ortam, futbola da sıçradı. İspanya La Liga’da Barcelona ile Las Palmas arasında bugün saat 17:15’te oynanacak olan maç öncesi iki takım arasındaki*gerilim tavan yaptı.

Önce Katalan ekibi Barcelona, şehirde yaşanan olaylar nedeniyle Las Palmas maçının ertelenmesini istedi. Las Palmas yönetimi de maç öncesi resmi sitesinden”Katalonya referandumunu tanımıyoruz” açıklaması yaparak gerilimi tırmandırdı. Barcelona’nın erteleme talebi önce İspanya Futbol Federasyonu tarafından kabul görmedi. Barcelona, Las Palmas maçının seyircisiz oynanacağını açıkladı.

İspanya’daki referandum La Liga’yı karıştırdı! Barcelona-Las Palmas macı oncesi… – Spor Haberleri

Son düzenleme:
La Liga'yı bilmem ama ekonomik olarak ellerinde patlayacak gibi. Bir çok büyük şirket, böyle bir durumda Madride taşınacaklarını açıklamışlar.

Daha bugün açıklama yapmadılar mı bağımsızlığı askıya aldık müzakere yoluna gideceğiz diye?

İşler masada çözülecek gibi. Madrid cephesi buna yanaşmıyorsa iş farklı noktalara götürülüyor demektir.

Öyle de Keramettin Madrid yönetimi de Katalonlara rest çekmiş. Ya 16 Ekim'e kadar ilanınızı yapın. Yada Özerklikten de olacaksınız diye !

İki gün önce de İskoçya Birleşik Krallıktan ayrılmak için yeni bir referandum yapacağını duyurdu. İngiliz&Alman kapışmalarının hamleleri bunlar.

Yalnız İspanya'yı tebrik ederim. Sandıkla almadığım toprağı sandıkla vermem dediler. Ayrılıkçılara pabuç bırakmadılar. Bizle de benzer bir tarihleri var. Bizim Anadolu'ya sıkışmamız gibi koca imparatorluk İber Yarımadasına sıkışmış. Hem de batısında Portekiz var.

İki gün önce de İskoçya Birleşik Krallıktan ayrılmak için yeni bir referandum yapacağını duyurdu. İngiliz&Alman kapışmalarının hamleleri bunlar.

Yalnız İspanya'yı tebrik ederim. Sandıkla almadığım toprağı sandıkla vermem dediler. Ayrılıkçılara pabuç bırakmadılar. Bizle de benzer bir tarihleri var. Bizim Anadolu'ya sıkışmamız gibi koca imparatorluk İber Yarımadasına sıkışmış. Hem de batısında Portekiz var.
Amerikalı yerlilerin canını okudular yav güçten düştüklerinde ise Avrupa'ya sıkıştılar. Endülüs gibi bir medeniyeti yok ettiler bu İspanyolların sandığınız kadar medeni bir tarihleri yok. Bakmayın şimdiki hallerine Almanya ve Fransa sayesinde geçiniyorlar

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Amerikalı yerlilerin canını okudular yav güçten düştüklerinde ise Avrupa'ya sıkıştılar. Endülüs gibi bir medeniyeti yok ettiler bu İspanyolların sandığınız kadar medeni bir tarihleri yok. Bakmayın şimdiki hallerine Almanya ve Fransa sayesinde geçiniyorlar

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İspanyolları medeni sandığım falan yok da diğerlerinden daha fazla tu kaka diyemem. Medeniyetler birbirlerini yok etmek için vardır ya da tersten okursak birbirlerini yok ederek varlıklarını devam ettirirler. Müslüman Arapların İber'e seferinin sebebi neyse İspanyolların birleşip, Endülüs'ü oradan sürmelerinin sebebi de odur.

Adamlar Endülüs'ten sonra denizlerin kıymetini de gördü. Columb'u destekledi Amerika'nın keşfiyle ucuz hammadde, altına, gümüşe dolayısıyla da zenginliğe kavuştu fakat onlar da bizim gibi sanayi devriminin ardından bakıp yaya kaldı. Yaya kalınca Avrupalı komşuları güçlendi. Güçlenen komşular İspanyolların güçlü olduğu Amerika'da da güçlendi ve son İspanyol Amerikan savaşıyla ikametgâhını yarımadaya almak zorunda kaldı.

Üst Alt