Istanbul Holidays | Yardım - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Istanbul Holidays | Yardım

Cevap: Istanbul Holidays | Yardım

Tesekurler arkadaslar yardim için :D Budapeste aklima kalsin, bu yaz gitmeye çalisirim Allah'in izniyle

Esenlere gittim amcamlar orda oturuyordu, bosuna kandirmaya çalismayin :)

Mekanlar hep içkilimi ? en iyi kizlar nerde bulunur ? Reina'ya gitme ihtimalim var bir akraba ile, iyimi orasi ?

abi desene mekan arıyorum diye. bende turistik amaclı geliyorsun sandım...
doh.gif

Emrah istanbul'un nesini koruyosun abi ? :D rezil bi yer iste kabul et.

istanbul'da tarabya tarafları falan guzel, gerisi copluk. bagdat caddesi etiler bebek istanbul'a ozel degilki, her buyuk sehirde var oyle magazalı fondotenli kadınların harman oldugu bolgeler.

Korunacak çok şeyi var. Sen kısıtlı bütçen ile her zaman gördüğün şehri tasvir edip turistik amaçlar gelen adama fikir veriyorsun. Newyorklu biride böyle söyler, Moskovalı, Kievli hatta Parisli biride. Birçoğunda bulundum özgrülük, eğlence namına bir cacık yok. Kathedral dolu her yer başka nanae yok. İstanbul evet kalabalık bıdıbıdıb bende öğrencilik geçirdim vs. Çok bunaldığım zaman oldu. ama boğaz etrafına kruulmuş farklı tarihi dokusu içinde sabaha kadar açık mekan bulabileceğin her semtinde farklı tatları olan başka bir şehir yok. Kendimizi o kadar çok küçümsüyoruz ki. Sanki diğer başkentler süper, sorunsuz vs...

Neyse, arkadaşı yanlış yçnlendirmenin manası yok. Biri çıkmış emanet olsun vs demiş. Saçma sapan yorumlar. Beni bırak futbolcular bile gelince sapıtıyor bu şehirde. Sapıtmasa da yorumları ortada :)

abilerim istanbul yaşanmak için kötü ama gezilmek için degil . ulaşım seni zorlar ama begenirsin fakat lakin 5 günü aşma

öylesine yazmıştım yahu gelsin tabi İstanbul iyidir

Çağlar kişisel değil. Hep atıp tutarız ama diğer başkenteleri, büyük şehirler görmeden. Benim gördüğüm büyük şehirler; Amsterdam, Moskowa, Newyork, Boston, Washington DC, Phila, Sofia, Stockholm.

Hepsi şişirme. Yapay tarih ve saçma sapan barlar-kafeler-meydanlar. Ülkelerin geneli evet bizden iyi ama İstanbul hepsini 1-2 semti ile öper. O kadar net söylüyorum. Ben İstanbul'da 6 yıl full kaldım. Bir öğrenci olarak özgür olarak. Ailesi ile yaşayan, maddi imkanları kısıtlı birinin gözü ile elbette İstanbul sıkıcı ve çekilmez. Buyrun gidin Newyork'a misal gece 11 oldu mu mekan kalmıyor. Taksim'^de o saatte insanlar anca geliyor eğlence yeni başlıyor. Gece 4'te horon tepmişliğim var isteyene fotosunu gönderirim:)

Çağlar kişisel değil. Hep atıp tutarız ama diğer başkenteleri, büyük şehirler görmeden. Benim gördüğüm büyük şehirler; Amsterdam, Moskowa, Newyork, Boston, Washington DC, Phila, Sofia, Stockholm.

Hepsi şişirme. Yapay tarih ve saçma sapan barlar-kafeler-meydanlar. Ülkelerin geneli evet bizden iyi ama İstanbul hepsini 1-2 semti ile öper. O kadar net söylüyorum. Ben İstanbul'da 6 yıl full kaldım. Bir öğrenci olarak özgür olarak. Ailesi ile yaşayan, maddi imkanları kısıtlı birinin gözü ile elbette İstanbul sıkıcı ve çekilmez. Buyrun gidin Newyork'a misal gece 11 oldu mu mekan kalmıyor. Taksim'^de o saatte insanlar anca geliyor eğlence yeni başlıyor. Gece 4'te horon tepmişliğim var isteyene fotosunu gönderirim:)

biliyorum reis yorulma boşuna :) Britanya adası hariç ( Schengen vizesi kabul etmedikleri için ) Avrupa'da her yeri gördüm her ülkeyi gezdim çok şükür Erasmus sayesinde. Dediğin gibi oralar. Yabancılar çok beğeniyor İstanbul'u bir çok dinin bir çok ulusun kültürünün harman olduğu ender şehirlerden biri Dünya'da İstanbul.

Emrah istanbul'un nesini koruyosun abi ? :D rezil bi yer iste kabul et.

istanbul'da tarabya tarafları falan guzel, gerisi copluk. bagdat caddesi etiler bebek istanbul'a ozel degilki, her buyuk sehirde var oyle magazalı fondotenli kadınların harman oldugu bolgeler.

O şehirlerde 1-2 yer var. İstanbul'un her semti ayrı özellikte. Emir sen sanırım tadını çıkaramıyorsun. Gerçekten söylüyorum. Ben öğrenci iken aldığım bir ders İstanbul'du sırf o ders için gezdiğim yerler o kadar önemli ki. ABD örneği vereceğim yine ama saçmasapan bir Luther King heykeli görmek için 3 Türkiye mesafeden gelen adam var. Heykel dikileli 50 yıl olmuş. Bizde 5000 yıllık miras var. Haa şunu eleştirelim evet biz pazarlama, bakım, sokak düzeni olarak fail olduk. Ancak sen-ben yaşayan insanlara göre normal. Senden ricam 3 yıl Konya-Karaman-Aksaray-Kırşehir gibi bir il de kal sonra gel İstanbul'a laf at:)

Ben 3 yıldır Ankaradayım öğrencilik sonrası. Geçen hafta İstanbul'a gittim. Levent de IBM eğitimi için bşirketim gönderdi. Oradan Ataköy'e metro ile gitmek bile o kadar zevkli ki:) (A.Gücü maçının olduğu gün :) )

Newyork'ta cadde numaraları belli 54-55-56 vs... Herşey yapay :) Tramvay ile Eminönü-Sirkeci-Topkapı'dan geçmek ben tursit olsam çok çok önemli bir anıdır:)

Tesekurler arkadaslar yardim için :D Budapeste aklima kalsin, bu yaz gitmeye çalisirim Allah'in izniyle

Esenlere gittim amcamlar orda oturuyordu, bosuna kandirmaya çalismayin :)

Mekanlar hep içkilimi ? en iyi kizlar nerde bulunur ? Reina'ya gitme ihtimalim var bir akraba ile, iyimi orasi ?

ne kizi, ne reina'si ya...

kari kiz, alem icin bir yer ariyorsan git prag'a, berlin'e, amsterdam'a. hem daha yakin, hem daha ucuz.

kari kiz icin istanbul'a giden adama deli derler hem de delinin önde gideni.

ha turistik, tarihi eser falan filan diyorsan o zaman istanbul 1 numara tabi

biliyorum reis yorulma boşuna :) Britanya adası hariç ( Schengen vizesi kabul etmedikleri için ) Avrupa'da her yeri gördüm her ülkeyi gezdim çok şükür Erasmus sayesinde. Dediğin gibi oralar. Yabancılar çok beğeniyor İstanbul'u bir çok dinin bir çok ulusun kültürünün harman olduğu ender şehirlerden biri Dünya'da İstanbul.

Kesinlikle öyle dostum. Kıta Avrupasında görülecek 1-2 yer var ve inan orada bile yapaylık, saçmalıklar mevcut :) Gece hayat yok vs... Kısacası İstanbul'u kötüleriz ancak ben ABD'ye gidince anladım Taksim'de gittiğim Old City, Arslan, Pulp gibi mekanların kıymetini. 1 de evden çıkmazdık daha erken diye :) ABD-Avrupa bir çok ülkede 8-10 arası eğlence ölüyor:) Bar'da kriket-super bowl-nba izleyip yatıyor insanlar:)

ne kizi, ne reina'si ya...

kari kiz, alem icin bir yer ariyorsan git prag'a, berlin'e, amsterdam'a. hem daha yakin, hem daha ucuz.

kari kiz icin istanbul'a giden adama deli derler hem de delinin önde gideni.

ha turistik, tarihi eser falan filan diyorsan o zaman istanbul 1 numara tabi

Yazın g.t kadar Antalya'da 486749867 katı var:) Daha uyguna işi bilene. İstanbul'da çok rahat yapabilir o işleri. Adres veriyorum gitsin Pulp ve bulunduğu sokaktaki 2-3 mekana kız manyağı olur. Ben oradan birçok kız kaldırdım ne para ile ne de pul ile. Hataa çok ilginç anılarım oldu. Kısacası ğbiraz yetenek birazda eğlenmeyi bilmek. Elbette Prag'ın ayrı güzelliği, Moskowa'nın ayrı güzelliği mevcut. Oralarıda görmeli.

Avrupa'nın herhangi bir şehrinin İstanbul'dan pek bir farkı yok. Dar sokaklar, kalabalık ve çekilmez trafik sorunlarıyla çevrilidir büyük çoğunluğu. İstanbul diğerlerinden daha farklı olarak doğal bir boğaza, bir yarımadaya ve tarihi yapılara mevcut. Her ne kadar yazık edilmeye çalışılsa da İstanbul değeri bilinmeyen bir yer, bir ülke bence...

Doğup büyüdüğüm ve büyük ihtimal özleyeceğim ama sınırları içerisinde öleceğim şehri kimseye ezdirmem. :D

şimi renk da$ karaköy zürafa sokaktı eski adı değişmiş alageyik olmuş yani adres olarak yanılabilirsin diye söyledim

Emrah abi sen o kiz manyagi mekanlari ver, bir kere gidebilirsem iyi olur, arkadasa biraz Turkiyede nasil manitalar var felan gostermek için (sadece abazaligina degil)

Tarihsel yerlerede gitmeyi dusunuyorum ama sadece onlar beni sIkar yani, kapali çarsi iyimi sizce ? Bu mevsimde guzel bir balik kizartmasi zor bulunur degilmi bogazda ?

Arkadasim bizim atmosferi yasamayida çok istiyor, derbi için bilet bulabilirmiyim cumartesi gunu ? yada onceden internetten ?

Emrah abi sen o kiz manyagi mekanlari ver, bir kere gidebilirsem iyi olur, arkadasa biraz Turkiyede nasil manitalar var felan gostermek için (sadece abazaligina degil)

Tarihsel yerlerede gitmeyi dusunuyorum ama sadece onlar beni sIkar yani, kapali çarsi iyimi sizce ? Bu mevsimde guzel bir balik kizartmasi zor bulunur degilmi bogazda ?

Pulp'a git. Cumartesi günleri iğne atsan düşmez. Haftaya falan git misal tam zamanı. Ek olarak, tarihsel yerler Üsküdar'dan başla, Eminönü, topkapı, Kapalıçarşı, Çemberlitaş (Topkapı Sarayı - Yerebatan Sarnıcı - İÜ Beyazıt vs..) Tophane sahilde çay - nargile vs.. Bunları gündüz - akşam üzeri yapabilirsin. Topkapı Sarayına 1 gün ayırın (1 gündüz sabah 10- akşam 5 anca biter ). Beşiktaş-Ortaköy arasını da gezersin yürüyüş ile. Dolmabahçe Sarayı vs. Oradan İnönü'yü de görürsünüz. Birçok şey var. Ne gibi bilgi istersin başka ? Üsküdar Mihrimah Sultan Camii - Şemsipaşa Camii - Üsküdar çarşı - Kız Kulesi vs ..

Avrupa'nın herhangi bir şehrinin İstanbul'dan pek bir farkı yok. Dar sokaklar, kalabalık ve çekilmez trafik sorunlarıyla çevrilidir büyük çoğunluğu. İstanbul diğerlerinden daha farklı olarak doğal bir boğaza, bir yarımadaya ve tarihi yapılara mevcut. Her ne kadar yazık edilmeye çalışılsa da İstanbul değeri bilinmeyen bir yer, bir ülke bence...

Doğup büyüdüğüm ve büyük ihtimal özleyeceğim ama sınırları içerisinde öleceğim şehri kimseye ezdirmem. :D

:)

Istanbul guzeldir hostur gezilecek cok yeri var tarihi bir kent vs. vs. Fakat Istanbul kadar trafik cilesi olan bir Avrupa metropolu gørmedim.

Üst Alt