İstanbul'da İş İmkanları Nasıl ? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'da İş İmkanları Nasıl ?

Arkadaslar ben suanda Hollandada yasiyorum ama esimle ciddi ciddi Turkiyeye geri donmeyi dusunuyoruz..

Hayalini kurdugum sey ise: Istanbulda guzel bi is bulup, bide kombinemi aldimmi deymeyin keyfime..

Bildiginiz yerler varmi is imkanlari icin? yoksa cokmu abuk bi soru sordum suanda?

Yardimci olabilen arkadaslar varsa sevinirim.

Cevap: Hollandadan gelip ISTANBULDA is imkanlari

Manyakmısın Oktay millet oraya gelmeye çalışıyor iş için. Yinede senin için hayırlısı neyse o olsun diyelim. İstanbul genel olarak ölü haberin olsun. Direk kafandaki işi sorarsan o işle ilgili daha net fikir alırsın kardeşim. ;)

Arkadaslar ben suanda Hollandada yasiyorum ama esimle ciddi ciddi Turkiyeye geri donmeyi dusunuyoruz..

Hayalini kurdugum sey ise: Istanbulda guzel bi is bulup, bide kombinemi aldimmi deymeyin keyfime..

Bildiginiz yerler varmi is imkanlari icin? yoksa cokmu abuk bi soru sordum suanda?

Yardimci olabilen arkadaslar varsa sevinirim.

Ayni hayali paylasiyoruz renktas tek fark ben Avustralyadan........En buyuk sebep Galatasaray

Yatirim imkanin var mi ? Varsa ne kadar ? Egitimin seviyen ne ? Ne is yapabilirsin ? Ekstra bir ozelligin vs var mi ? Varsa ne ? Yapmayi arzuladigin ozel bir is var mi ? Varsa ne ? derken derken uzar gider bu . Bunlarin hic biri yoksa ve sansin varsa asgari ucretle is bulursun bu da seni kesmez :) . Sen biraz ac ki yardimci olabilelim :) .

Onur korktum lan ekstra özelliklerin varmı, varsa ne? Yapmayı arzuladığın özel bir iş filan :) bu ne abi adama direk seksimisin diye sorsaydınya :asd: adam vazgeçecek ;)

Yatirim imkanin var mi ? Varsa ne kadar ? Egitimin seviyen ne ? Ne is yapabilirsin ? Ekstra bir ozelligin vs var mi ? Varsa ne ? Yapmayi arzuladigin ozel bir is var mi ? Varsa ne ? derken derken uzar gider bu . Bunlarin hic biri yoksa ve sansin varsa asgari ucretle is bulursun bu da seni kesmez :) . Sen biraz ac ki yardimci olabilelim :) .

Manyakmısın Oktay millet oraya gelmeye çalışıyor iş için. Yinede senin için hayırlısı neyse o olsun diyelim. İstanbul genel olarak ölü haberin olsun. Direk kafandaki işi sorarsan o işle ilgili daha net fikir alırsın kardeşim. ;)

Mahir abi bura cokmu canli? tamam kotu degil durumumuz sukur, ama etrafinda turk insanlari, Galatasarayimin macina istedigim zamanda gidebilme imkani vs vs.. bunlar bile yeterlidir..

Onun disinda..

Onur kardes, burda Nationale-Nederlanden diye bi sirkette calisiyorum, muhasebesindeyim. Meslek okulunu bitirdim burda, Universite felan bitirmedim yani..

Mesela atilim yapmak isterim ama Istanbulda atilim yapmakta Japonlarin kamikazi pilotuna benzer.. ya cok degisik bisey bulup Istanbula getirmek gerek, onuda nerden bulacagim.. Ekstra olarakta, burda bankada calismisligim var yani, ama orda ne kadar referans olarak elimi guclendirir bilmiyorum..

Onun disinda.. Istanbulda Hollanda ile baglantisi olan sirketler yokmu mesela? Hollandacayi iyi konusan eleman felan arayan sirketler hic olmuyormu?

Avustralya birakilirmi renkdas, durumun iyise tabi.. Avustralya bu New Papa Guinea degil ya..

simdiden sagolun kankalar..

Oktay onu esprisine söyledim ama burda Dutch dili çok işine yarar ;) Eskiden servis verdiğim firmalardan biri hollanda Menşeeli bir moda firmasıydı ve adamlar iyi para kazanıyorlardı. Şimdi çalıştığım firmamda Hollandada yat yaptırıyor. Bizde herhangi bir eleman alma durumu şimdilik yok ama piyasada rahat iş bulursun gibime geliyor. Bence buraya gelmeden iş ilanlarını bir tara ve internet üzerinden bir kaç yere başvuruda bulunarak ön görüşmeleri yap. Böylece geldiğinde daha az vakit kaybı olur ve kafandaki planını izleyebilirsin.

Mahir abi bura cokmu canli? tamam kotu degil durumumuz sukur, ama etrafinda turk insanlari, Galatasarayimin macina istedigim zamanda gidebilme imkani vs vs.. bunlar bile yeterlidir..

Onun disinda..

Onur kardes, burda Nationale-Nederlanden diye bi sirkette calisiyorum, muhasebesindeyim. Meslek okulunu bitirdim burda, Universite felan bitirmedim yani..

Mesela atilim yapmak isterim ama Istanbulda atilim yapmakta Japonlarin kamikazi pilotuna benzer.. ya cok degisik bisey bulup Istanbula getirmek gerek, onuda nerden bulacagim.. Ekstra olarakta, burda bankada calismisligim var yani, ama orda ne kadar referans olarak elimi guclendirir bilmiyorum..

Onun disinda.. Istanbulda Hollanda ile baglantisi olan sirketler yokmu mesela? Hollandacayi iyi konusan eleman felan arayan sirketler hic olmuyormu?

Avustralya birakilirmi renkdas, durumun iyise tabi.. Avustralya bu New Papa Guinea degil ya..

simdiden sagolun kankalar..

Cevap: İstanbul'da İş İmkanları Nasıl ?

Bence sen mümkünse bir ara İstanbul'a yalnız gel. Piyasa araştırması yap. Muhtemelen bir kaç yerle görüşme yaparsın. Sana form doldurturlar "sana haber veririz" deyip gönderirler. En azından bir fikir edinmiş olursun.

Ne fikri abi biz sana haber veririz demek burda olmadı sen başka bir yere bak demek zaten :asd:

Bence sen mümkünse bir ara İstanbul'a yalnız gel. Piyasa araştırması yap. Muhtemelen bir kaç yerle görüşme yaparsın. Sana form doldurturlar "sana haber veririz" deyip gönderirler. En azından bir fikir edinmiş oyursun.

9 senedir buradayim 17 yasimda geldim......Hayat guzel ama geri donme istegi her zaman icimde....Turkiye'de yasarken lise zamanlari Izmir'den Ali Sami'yendeki maclarin yarisina giderdim cogu aileden habersiz....O zamanlar ucak luks otobusle

Yas oldu 26....Eger doneceksem yakinda olmali, yoksa 30'undan sonra evlilik coluk,cocuk vs zor donulur

Geliyorum neredeyse her sene Turkiye'ye , ama yasamak baska.....Avustralya iyi guzel ama cok uzak, her istediginde he deyince gelemiyorsun hem madden hem manen.....Ucak 1 bucuk gun suruyor, 2000 dolar gidis gelis sadece bilet, allah korusun aileden birine birsey olsa aninda orada olma imkanin yok, keske Hollanda'da olsam 3 saatte Turkiye'de olsam

Ama en iyisi Istanbul'da olsam kombinemi alsam.....Bu sene Turkiye'deyken Arena'da Samsun macina gittim....Ama ben hepsine gitmek istiyorum

Muhasebeci isen rahat iş bulma imkanın her zaman vardır bu ülkede...

diyorsun ama getiriside ona gore olur.. adama koyuyor arkadaslar gurbette yasamak burda dogup buymeme ragmen.. buranin havasi adami yoruyor bikere.. herzaman soguk.. iklimler karma karisik.. bu sene abartmiyorum.. 11 ay felan 10 derecede kaldi ortalik.. belki 1-2 hafta 20 derece olmustur.. ve 1-2 hafta.. 3-4 derece.. bu kadar yani.. bence cok kotu bi durum mevsimleri dogru duzgun yasayamamak.. onun disinda esimle dusunemiyorum 2 haftada bir.. Arenadayim.. allahim insallah nasip eder..

Oktay onu esprisine söyledim ama burda Dutch dili çok işine yarar ;) Eskiden servis verdiğim firmalardan biri hollanda Menşeeli bir moda firmasıydı ve adamlar iyi para kazanıyorlardı. Şimdi çalıştığım firmamda Hollandada yat yaptırıyor. Bizde herhangi bir eleman alma durumu şimdilik yok ama piyasada rahat iş bulursun gibime geliyor. Bence buraya gelmeden iş ilanlarını bir tara ve internet üzerinden bir kaç yere başvuruda bulunarak ön görüşmeleri yap. Böylece geldiğinde daha az vakit kaybı olur ve kafandaki planını izleyebilirsin.

Mahir abi eleman aradilarmi sen bana burdan haber etsene ozelden sana zahmet?? aklinda bulunsun, sansimizi deniyelim.. nerden arayabiliriz boyle sirketleri.. ozel is arama tarayicilari varmi turkiye/istanbula ait?

Kariyer.net vardı bir ara google yaz iş ilanları diye çok güzel siteler çıkıyor. Mutlaka seni arayan birilerini bulacaksın. ;) Burada olursa neden olmasın kardeşim. ;)

Mahir abi eleman aradilarmi sen bana burdan haber etsene ozelden sana zahmet?? aklinda bulunsun, sansimizi deniyelim.. nerden arayabiliriz boyle sirketleri.. ozel is arama tarayicilari varmi turkiye/istanbula ait?

Kariyer.net vardı bir ara google yaz iş ilanları diye çok güzel siteler çıkıyor. Mutlaka seni arayan birilerini bulacaksın. ;) Burada olursa neden olmasın kardeşim. ;)

sagolasin Mahir abi, Insallah..

esim ise Uluslar arasi ticaret yapiyor, o daha rahat is bulur gibime geliyor.. Ingilizcesi 10/10

tekrar sagolasin !!

esim ise Uluslar arasi ticaret yapiyor, o daha rahat is bulur gibime geliyor.. Ingilizcesi 10/10

tekrar sagolasin !!

Allah kolaylık versin Oktay kardeşim. Yurt dışında olmak zor ama Türkiye' de olmakta zor. Orada doğduğunu söylediğini hatırlıyorum. Sürekli orada yaşayan birisi olarak Türkiye' de yaşamaya adapte olman sıkıntı yaratabilir. Ben İstanbul' da yaşamıyorum ama nachizane tavsiyem burada sağlam bir iş bulmadan sakın bu taraflara gelmeye kalkma.

Yinede çok iyi düşün tek olsan gözünü kartırsında eşinde varmış. Buradaki haya huya, gürültüye, trafiğe, keşmekeşe ayılara vs. alışırım diyorsan güzellikleride sizinle olur inşAllah.

tekrar sagolasin !!

Allah kolaylık versin Oktay kardeşim. Yurt dışında olmak zor ama Türkiye' de olmakta zor. Orada doğduğunu söylediğini hatırlıyorum. Sürekli orada yaşayan birisi olarak Türkiye' de yaşamaya adapte olman sıkıntı yaratabilir. Ben İstanbul' da yaşamıyorum ama nachizane tavsiyem burada sağlam bir iş bulmadan sakın bu taraflara gelmeye kalkma.

sagolasin Levent abi, zaten ilk dusuncem o, yani bi is bulmadan Istanbulda yok olurum zaten, o yuzden oncelik isi bulmakta.. hayirlisi..

Turkiye zor biliyorum ama burada eskisi gibi kolay degil.. tabi herseyin bi duzeni var ama fazla duzenli bence.. adam afedersin buyuk bas gibi.. onune ne gelirse onu yiyor buda benim canimi fazlasiyla sikiyor..

Üst Alt