İstanbul'da Öpüşen Gençlere Para Cezası Kesildi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'da Öpüşen Gençlere Para Cezası Kesildi!

ekran-alintisi-1.jpg

ss.jpg

ff.jpg

Sosyal medya platformu Twitter’da bir genç, İstanbul Samatya sahilinde öpüştüğünden dolayı kendisine 'çevreyi rahatsız etme' gerekçesiyle 109 lira para cezası kesildiğini iddia etti.

Ali Neşet adlı genç sosyal medya hesabından, “Sokakta öpüşmekten 109 lira ceza yedim” yazdı.

Ali Neşet, Twitter’dan şunları paylaştı:
“Arabaya bindirene kadar Google’a bak öpüşmenin cezası var diyen memur, kendi bakıp bulamayınca rahatsız etmek diye dayattı işlem yaptı. Çevreye rahatsızlıkmış, ‘tutanağa rahatsızlık değil öpüşmek diye yaz’ dedim, nasıl yazayım dedi, kucağına kızı oturtmuş öpüyorsun diye delirdi. Soruları ben sorarım ben polisim diyor, Amerikan suç filmi sanki. Soru soramaz, ukalalık yapamaz, öpüşemez, polise cevap veremezsiniz.”

Kabahatler kanununun 37. maddesi şöyle:
Rahatsız etme
MADDE 37.-
(1) Mal veya hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişi, elli Türk Lirası idarî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Bu kabahat dolayısıyla idarî para cezası vermeye kolluk veya belediye zabıta görevlileri yetkilidir.​

Benzer olayı bende yaşadım..

Gece saat 23:40 civarı sahilde arabamızdaydık.. Arkamızdaki yoldan bir polis aracının hızlıca geçtiğini görmüşüm..

Sonra sirenleri açık bir şekilde geri gelip yanımıza yanaşmıştı..

Polislerden biri yanımıza gelmişti.. Söför koltuğunda ben yoktum o yüzden arkadaşım direkt muhatap oldu..

Öpüşmenin cezasının 109 lira olduğunu ama bu seferlik erkek olduğumuz için affedebileceğini söyledi..

Düşünsenize yanımda bir bayan olsaydı, böylesine haksız bir ceza ile bende karşı karşıya kalacaktım..

Ki bir saat önce Akşam yemeğini arkadaşıma kitlediğim için ettiğim kardan da olacaktım.. !!

Bugün sokakta devriye gezen polislerin yüzde 90'ı İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nden bi haberdir. Büyük bir çoğunluğu da yasaları bilmiyor. Buna cehalet mi, yetersizlik mi denir; bilmiyorum.

Kendilerine yüklenen öz güven ve onları ciddi şekilde koruyan yasaların gücüyle bu olaydaki gibi saçmalayabiliyorlar.

İster yobaz deyin ister cahil. ( diyenin de aklını karışlayım ) milletin gözü önünde yiyişenlere de kavga edenlere de ayar oluyorum. Bi de Hazreti Bilal koymuş adını .

akillari anca böyle seylere calisiyor
bizim orda büyük bir dönel kavsak var misal
orada her zaman bir polis arabasi durur
kurallara göre dönel kavsak icindeki aractadir yol hakki
ama bizim burada hep araclar iceriye bakmadan dalarlar iceri
o kopek polisler de her seyi görüyor ama uyaran yok

burada ise olmayan bir kural icat edip ceza kesmisler

yobazlıkla bunun alakası yok şimdi öpüşmeye sessiz kalsalar yarın çam dibine yatırır aleni ilişkiye girerler. bir an için kardeşinizi o halde gördüğünüzü düşünsenize.
o kadar değil. gavur memleketi değil burası . ne bok yiyorlarsa bari gizli yesinler . ha etik mi bu dediğim değil ama en azından daha iyimser.

Üst Alt