İstanbul’da Uruguay Birlikteliği!


nR3Lna.jpg

Galatasaray Odeabank’ın Uruguaylı oyun kurucusu Bruno Fitipaldo, Galatasaray Dergisi’nin 166. sayısına konuk oldu. Fitipaldo, futbol takımımızın başarılı file bekçisi ve vatandaşı Fernando Muslera ile dostluğunu anlattı. Fitipaldo röportajından öne çıkan satırbaşları şöyle:


“ÜLKEMDE BASKETBOL DA ÇOK SEVİLİYOR”
Güney Amerika denince akla futbol gelmesi çok doğal. Kıtada birinci spor futbol. Fakat basketbol da çok seviliyor. Brezilya ve Arjantin gibi bölgenin en iyi oyuncularına sahip iki ülke var. Hem Avrupa'da hem de NBA'de şu an oynayan ya da tarihe geçmiş bir sürü basketbolcuya sahipler. Uruguay olarak biz küçük bir ülkeyiz ama onları ve tarihi takip ediyoruz. Son yıllarda üçüncülük için mücadele ediyoruz çünkü Venezuela gayet iyi bir basketbol oynuyor. 2008'de Şili'de düzenlenen şampiyonadan beri finale çıkamadık. Son maçta Arjantin'e kaybetmiştik. Çok gençtim o nedenle kadroda değildim fakat maçı hatırlıyorum. Son alınan bronz madalyada ise kadrodaydım.

“MUSLERA'YI BURADA TANIDIM”
Muslera ile her gün görüşüyoruz. Yakın arkadaşız diyebilirim. Doğrusunu söylemek gerekirse İstanbul'a gelmeden önce Muslera'yı tanımıyordum. Galatasaray'a transfer olacağımı duyduğunda beni aradı ve o günden beri de bağımızı koparmadık. Kız arkadaşım ve Muslera'nın eşi de arkadaşlar. Birlikte çok vakit geçiriyoruz. İki Uruguaylı'nın aynı takım için bu kadar uzakta oynaması pek rastlanan bir durum değil.

“ALIŞMA SÜRECİNDE ÇOK YARDIMCI OLDU”
Fernando'nun bana yardımı çok büyük oldu. Başlangıçta ne İstanbul ne de Galatasaray hakkında bir fikrim vardı. Bana bilmem gereken her şeyi anlattı. Şimdi ne zaman boşluk yakalasak oturuyoruz. Sık sık birlikte yemek yiyoruz.

"PLAY-OFF'TA ŞANSLAR EŞİT"
Euroleague’in bitmesinin ardından takımın tek konsantrasyonu lige yöneldi. Artık çalışmak ve gelişmek için daha çok zamanımız var. Euroleague’de fikstür çok sıkışıktı ve antrenmana bile neredeyse zaman kalmıyordu. Playoff’ta şanslar eşit. Orada oynayan her takım kadar şampiyonluk için şansımız var. Herkesle kafa kafaya oynayacak bir ekibimiz var. Neler olacağını göreceğiz...

galatasaray.org


PORTAL HABERİ
 
Üst Alt