İstanbul'u Sel Aldı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'u Sel Aldı!

20046516_1805106299503687_5248635719913030427_n.png

20228240_1805106262837024_4240550097574240563_n.png

20246263_1805106732836977_4519588777459480433_n.png

20108540_1805106409503676_8368970911191930568_n.png

Alın bu da uçuyor kaçıyor denen Almanya... Ben olayın biz çok kötüyüzünde değilim ama abartma ve kendi kazanamadığın şehirleri yöneten belediyelere b.k atma olayına kıl oluyorum. Evet altyapımız sorunludur belki bir şey diyemem ama doğal afet karşısında da insanoğlu gayet çaresiz kalabiliyor. X ülkesi atıyorum 5 şiddetinde doğal afetten hasarsız çıkabiliyor, Y ülkesi 8 şiddetindeki doğal afetten hasarsız çıkabiliyor ama 10 şiddetinde olunca insanoğlu çaresiz kalıyor.

Alın bu da uçuyor kaçıyor denen Almanya... Ben olayın biz çok kötüyüzünde değilim ama abartma ve kendi kazanamadığın şehirleri yöneten belediyelere b.k atma olayına kıl oluyorum. Evet altyapımız sorunludur belki bir şey diyemem ama doğal afet karşısında da insanoğlu gayet çaresiz kalabiliyor. X ülkesi atıyorum 5 şiddetinde doğal afetten hasarsız çıkabiliyor, Y ülkesi 8 şiddetindeki doğal afetten hasarsız çıkabiliyor ama 10 şiddetinde olunca insanoğlu çaresiz kalıyor.

En ufak bir yağmurda şehir felç oluyor burada.
Almanya'da bu tür olaylar istisnai olarak gerçekleşiyorsa, bizim şehirlerde her yağmur yağdığında oluyor.
Aradaki ince çizgi o. Büyük çapta afetlerde elden bir şey gelmemesi olayı değil, her zaman oluyor bu.

Aynen öyle, siddetine göre hic bir sehir veya ülke bas edemeyebilir.

En ufak bir yağmurda şehir felç oluyor burada.
Almanya'da bu tür olaylar istisnai olarak gerçekleşiyorsa, bizim şehirlerde her yağmur yağdığında oluyor.
Aradaki ince çizgi o. Büyük çapta afetlerde elden bir şey gelmemesi olayı değil, her zaman oluyor bu.

Tamam işte Onur biz de onu diyoruz zaten, ama şu yok ABD şöyle yok Almanya böyle geyiğini de bırakmak lazım, absürt çünkü. Yalnız bugünkü İstanbul yağmuru büyük felaket kategorisine girermiş, meteoroloji uzmanları öyle diyor.

Dünya'nın en iğrenç şehri.

Alt yapısı yok, toplu taşıma sistemi anında kilitleniyor ve tam bir kaos şehri.

orman yok, park yok, her taraf beton, suyu emecek toprak kalmamış şehirde. bunun başlıca sebebi bu. ikincisi nehirleri göl kenarlarının çevrelerini imara açmanın, ormanları devlet eliyle yakıp imara açmanın sonuçları bunlardır. hiç yok orda da oluyor burda da oluyor demeyin. bu Allahın işi eyvallahta kulda önlemini bir yerde almalı. japonya 8 üstü deprem bekliyor, 35 bin can kaybı olacağını düşünüyor harıl harıl çalışıyor. aynı deprem istanbulda bekliyor. ama abicim birisi binalarını raylı sistemle yapıp bunuda yetersiz bulup ben bu evi daha nasıl esnetebilirim diye kafa patlatırken sen hala saçma sapan kolon kirişli standart bina yaparsan. böyle salak saçma şekilde belediyecilik yaparsan başına geleceklere allahın takdiri deme lüksün yoktur. Siz önleminizi alında, ondan sonra olursa o allahın işi deyin.

almanya abd örneği verenlere katılmıyorum, orada insanlar yapabilecekleri en iyi şeyi yaptıktan sonra bu felaket başlarına gelmiş ve belki on yılda yirmi yılda bunu bir kere yaşıyorsa biz hemen hemen her sağnak yağışta bu teraneyi yapıyoruz. ben görüyorum sosyal medyada ne zamanki istanbula ankaraya yağmur yağmış direkt haberimiz oluyor, çünkü dalga geçiliyor internette melih gökçek ankaraya denizi getirdi, ankaralılar artık yüzüyor istanbulda metroyu su basmış, izmirde bilmem ne olmuş diye duyabiliyoruz. sen önce istanbul gibi bir yere new yorktaki gibi cenrtal park büyüklüğünde bir park yap, rantı mantı geçeceksiniz. belediyeyim, ben bir metropolüm diyorsanız bir kaç bin metre karenin hesabını yapmamalısınız.

londrada devamlı yağış olduğunda ya da florida da genellikle baharda hemen hemen hergün yağış olur. sadece asfaltta ıslaklık olur ama asfalt üzerinde su birikintisi kesinlikle olmaz. çünkü yola düşen su devamlı olarak tahliye edilir. elbette orda da ani sağnak yağışlar için çaresiz kalındığı oluyor. ama bizde gün boyu yağmur yağdığı zaman yollarda 10 cm su oluyor. florida yağmurlarında ise yolun üzerine bardakla su dökmüşsün gibi sadece ıslaklık oluyor. çünkü drenaj sistemi iyi.

her şeyden önce biz yol yapmayı bile bilmiyoruz. yolun ortası şiş kenarları kotlu olur. bombeli olması gerekir bunun nedeni yağmur suyunu kenarlara itmek içindir. ama standart bir yağmurda bile türkiyedeki saçma sapan yollar malesef göl gibi oluyor. ben hiç abd'de düm düz bir yol görmedim. baktığında gözünle bile görebileceğin şekilde ortası şiş yolun. önce yol yapmayı öğrenelim

herkese geçmiş olsun, umarım bir gün uygar bir ülke olabiliriz.

Son düzenleme:
Tamam işte Onur biz de onu diyoruz zaten, ama şu yok ABD şöyle yok Almanya böyle geyiğini de bırakmak lazım, absürt çünkü. Yalnız bugünkü İstanbul yağmuru büyük felaket kategorisine girermiş, meteoroloji uzmanları öyle diyor.

Abi eleştirdiğim kısım şu: Bir belediye 15 senede hiç mi altyapıyı iyileştirmez ya. En ufak bir yağmurda hayat duruyor, her yer 56 oluyor. Gelişmiş ülkelerde olay öyle değil. Büyük çaplı doğal afetlerde elbette insanoğlu çaresiz kalıyor, ama burdaki gibi en ufak bir yağmurda hayat felç olmuyor. Adamlar altyapıya önemli geliştirmeler yapıyorlar böyle olayların yaşanmaması için. Bizde ise adamlar hala yol yaptık diye övünüyor. Bir belediye her yıl aynı yerlerde sağı solu delip, asfaltı kırıp tekrar yapar mı ya.

Geçen yıl buraya bi asfalt yaptılar, 6 ay geçmeden yağmurda yarısı kaktı.

Adamlar rögar kapağının üstüne asfalt döküyor.

Onu geçiyorum, bir rögar kapağı takıyorlar, ya yolun 10 santim üstünde, ya altında oluyor.

Böyle rezaletler dünyanın hangi ülkesinde var. Yaptıkları işi bile tam yapmıyorlar ki.

Nerden bakarsan bak rezalet. Genel konuşuyorum, sadece bu olay için değil.

Son düzenleme:
Her şehir için aynısı geçerli de,İstanbul parası olana bir başka güzel.

sadece istanbul değil sarper bey, Türkiye genel olarak öyle. gayrimenkul enflasyonu var ülkede. Türkiye zenginler ülkesidir. burası cennet vatandır ama sadece zenginler için cennettir. Türkiye fakire güzel bir yer değil, hatta cehennem bile diyebiliriz. Türkiyede zenginsen mutlu olursun

1400 tl ile nasıl mutlu olacaksın, ben evde 2 tane kedi besliyorum ve kedimin aylık masrafı 200-250 tl olabiliyor. düşünün neredeyse asgari ücret kediye bile yetmiyor

Son düzenleme:
Dogal afet oldugu icin avrupa'da oldugu gibi Ülkemizde de insanoglu caresiz kalabiliyor ama bizim ülkemizde durum ne yazik ki farkli

Izmirde oldugu zaman bok atilir,istanbulda oldugu zaman dogal afet ki normali de budur aslinda

Üst Alt