İstanbul'u Sel Aldı! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstanbul'u Sel Aldı!

bizim sadece bir kere bodrum katini su basmisti o da 5-6 sene önce
ondan sonra bir daha böyle bir sey olmadi
türkiyede de bizim imkansiz evi su basmasi
peder zamaninda önlemini alip tepeye dikmis :asd:

Köln taraflarında haberleri düşüyor az çok her 2-3yılda.
Benim kaldığım Gelsenkirchen de pek bir şey olmuyor. Bazen çok bazen az oluyor işte. Senin söz ettiğin olay tam bataklık durumundan dı herhalde. Arabaların yüzmeye başladığı milletin bot ile yol aldığı senesinden söz ediyorsun galiba.
Yok o degil, bizim burda Mannheim tarafinda yaklasik yirmi yildir bir kere oldu.

Doğa intikamını alır. Asıl deprem olduğunda arayacağız o yeşil alanları. Üstelik yeşillik denince sadece piknik, mangal aklına gelenler yiyecek asıl darbeyi.

Allah muhafaza ama evlerin kapılarına Bismillah stickerları yapıştırmanın faydası olmadığını çok acı şekilde öğreneceğiz.

hqdefault.jpg

Bu kadar olmasa da sabah yağan bu yağmura hiçbir şehir dayanamazdı. Sonuçta bu bir afet ve buna benzer afetler her yerde olabiliyor. Keza ABD'nin meşhur kasırga deneyimleri mevcut ve bazı şehirlerinde betonarmenin az olması nedeniyle kasırgalar daha vurucu oluyor. Betonlaşma ne kadar çevreye zarar veriyor olsa da bu konuda faydası var diyebiliriz.

Ama tabi tüm bunlar sabah ki rezaleti haklı çıkaramaz. Tamam old city çevresi tarihi yapılaşmadan ötürü altyapı sıkıntısı çekebilir ama Bahçeşehir, Başakşehir, Esenyurt vs gibi yeni yerleşim yerleri nasıl bu denli bir teslimiyet gösteriyor şaşıyorum doğrusu. Bir de insanlara bu bölgeleri satma çabaları da cabası. Resmen rezalet idi. Hele metro istasyonlarının hali belki de en reziliydi.

Bir de bunu siyasi malzemeye kendileri getirip (izmir örneği gibi) bu işten kendini sıyırmaya çalışmıyorlar mı? Tüm bınları görünce beyinsizlik daha ne kadar ileriye gidecek diye sormadan edemiyorum.

Bu kadar olmasa da sabah yağan bu yağmura hiçbir şehir dayanamazdı. Sonuçta bu bir afet ve buna benzer afetler her yerde olabiliyor. Keza ABD'nin meşhur kasırga deneyimleri mevcut ve bazı şehirlerinde betonarmenin az olması nedeniyle kasırgalar daha vurucu oluyor. Betonlaşma ne kadar çevreye zarar veriyor olsa da bu konuda faydası var diyebiliriz.

Ama tabi tüm bunlar sabah ki rezaleti haklı çıkaramaz. Tamam old city çevresi tarihi yapılaşmadan ötürü altyapı sıkıntısı çekebilir ama Bahçeşehir, Başakşehir, Esenyurt vs gibi yeni yerleşim yerleri nasıl bu denli bir teslimiyet gösteriyor şaşıyorum doğrusu. Bir de insanlara bu bölgeleri satma çabaları da cabası. Resmen rezalet idi. Hele metro istasyonlarının hali belki de en reziliydi.

Bir de bunu siyasi malzemeye kendileri getirip (izmir örneği gibi) bu işten kendini sıyırmaya çalışmıyorlar mı? Tüm bınları görünce beyinsizlik daha ne kadar ileriye gidecek diye sormadan edemiyorum.
Adem bajkan ortaya 3lu cektir tayfaya

Üst Alt