İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu

2011 yılına muhteşem bir stadyumla giren Galatasaray’da şimdide yeni salon heyecanı yaşanıyor. Daha önce bir çok defa gündeme gelen ancak hayata geçirilemeyen spor salonu için somut adımlar atılmaya başlandı. Bir çok detayı ortaya çıkan salon için ilk kazmanın ne zaman vurulacağı ise şuan için karar aşamasında

İşte Detaylar;

Salon Aslantepe’ye İnşa Edilecek

Yeni salon Aslantepe’de metro giriş tünellerinin tam karşısında bulunan boş araziye yapılacak. NBA standartlarında inşa edilecek salonun tıpkı Türk Telekom Arena’da olduğu gibi bodrum katlarında otoparkı olacak. 3. Katlı yapılması planlanan otoparklar aynı zamanda Türk telekom Arena için de kullanılacak. Salona araçla girişler stadın güney araç girişi ve cendere yolundan yapılabilecek. Yaya girişleri mevcut metro hattı üzerinden yapılacak. Bu arada Cendere tarafına yapılan yolların yeni salon inşaası düşünülerek projelendirildiği öğrenildi.

250707_210669078966238_110039765695837_641712_5924156_n.jpg

Proje İçin Örnek Model United Center

Aslantepe’ye yapılacak yeni salon için Chicago Bulls’un maçlarını oynadığı United Center’ın model alındığı öğrenildi. Farklı katlarda yeralan locaları avm ve diğer sosyal alanları ile ön plana çıkan United Center Birleşik devletlerin en gözde salonlarından biri olarak dikkat çekiyor.

229014_210669285632884_110039765695837_641713_8121857_n.jpg

Kapasite Minimum 13 bin Kişi

Seyrantepe’yi bir spor kompleksi haline getirecek yeni salon için minimum kapasite 13 bin düşünülürken bunun yaklaşık 2500’ü vip koltuk olarak kullanılacak. Galatasaray’ın erkek-kadın basketbol ve voleybol takımlarına ev sahipliği yapacak salonda aynı zamanda ayrı ayrı olmak üzere 2 katlı loca bölümü yer alacak. Spor müsabakaları dışında konser sinema tiyatro ve kongre faaliyetlerine de yer verilmesi planlanan salonun çok fonksiyonel olması hedefleniyor.

230366_210669405632872_110039765695837_641714_5250325_n.jpg

Açılır Kapanır Salon Fikri Gündemde

Bir çok kongre üyesinin gündeme getirdiği açılır kapanır çatı sistemi ise şuan olarak sadece görüş aşamasında. Türk Telekom Arena projesinde de yeralan ve ağustos ayında uygulamaya konulması planlanan sistemin küçük bir modeli aslantepe salonunda da uygulanırsa Türkiye’de ve Avrupa’da ilk defa günışığında salon sporları yapılması gündeme gelecek.

Yeni Salon İçin Güçlü Sponsorlarla Görüşülecek

Eurolig resmi sponsoru ile olan Türk Hava Yolları ve daha önce ismi Türk Telekom Arena ile anılan vodafone gibi saygın firmalarla yeni salonun isim hakkı konusunda görüşmeler başlatılması planlanırken salona yapılacak yatırımların bir kısmı bu tür sponsorluk anlaşmalarından karşılanacak.

228341_210669545632858_110039765695837_641715_6834672_n.jpg

Aslantepe Salon Projesi İçin İse Fenerbahçe’nin Yeni Salonu Bekleniyor İddaası

Önümüzdeki günlerde projesi aşamasına geçilmesi beklenen salon için Fenerbahçe kulübünün Ataşehir’de yaptırdığı salonun beklendiği kulislerde konusuluyor. Ataşehirde inşa edilen salonda meydana gelebilecek aksaklıklar ve eksikler görüldükten sonra projenin hazırlanacağı ve yürürlüğe konacağı şeklindeki dedikodular günden güne spor çevrelerinde konuşulmaya başlanırken Bu duyumların ne kadar gerçekçi olduğu önümüzdeki günlerde açığa kavuşacak.

246746_210669738966172_110039765695837_641717_8357234_n.jpg

Cevap: İşte Galatasaray'ın Yeni Spor Salonu

kim çıkartıyor bu lafları kim yahu bilmiyorumki

hadi salon belki olurda oraya yaptırmaları imkansızzzzzz

yapılır mı bilmem de, yapılsa bile

dolmaz orası.. anca avrupa maçlarında dolar. kapasite 5-6 bin kişilik olsun.. kutu gibi olsun, iyi baskı kuralım yeter

büyük maçlarda çok talep olursa geçeriz sinan erdeme zaten..

Haberin doğru olup olmadığını bilmiyorum fakat Seyrantepe'ye salon inşaatı ne kadar doğru ve akılcıdır ?!

Sonuçta basketbol,futbol kadar ilgi çekmiyor ve ulaşım göz önüne alındığında akılcı bir yatırım gibi gelmiyor bana...

Basketbolda ses getirecek icraatlar yaparsak ilgi ceker aslantepeye yapılmasıda akılcı cünkü orayı daha canlı tutacaktır etraf cok bos duruyor cunku orası benimsemek lazım

Haberin doğru olup olmadığını bilmiyorum fakat Seyrantepe'ye salon inşaatı ne kadar doğru ve akılcıdır ?!

Sonuçta basketbol,futbol kadar ilgi çekmiyor ve ulaşım göz önüne alındığında akılcı bir yatırım gibi gelmiyor bana...

Katılmıyorum, bu açıdan Aslantepe'de olması çok daha iyi olur. Mesela basketbol ve futbol maçı aynı gün olursa taraftar sabah basket maçlarına girer onlar bittiğinde futbol maçına girer hemen. Maçların yakın saatlere gelmesi yüzünden sürekli taraftar kaybediyorduk, salon Aslantepe'de olursa taraftar için büyük kolaylık olur.

Aslantepeye 14.000 kişilik bir salon yapmak harika bir proje bence.Zaten eğer bu salonu yaparsak futbol basketbol maçları aynı günde olur.Şöyle söyleyeyim.Cumartesi 16:00 basketbol maçı ardından 19:00 futbol maçı.

Aslantepeye 14.000 kişilik bir salon yapmak harika bir proje bence.Zaten eğer bu salonu yaparsak futbol basketbol maçları aynı günde olur.Şöyle söyleyeyim.Cumartesi 16:00 basketbol maçı ardından 19:00 futbol maçı.

14:00 Erkek Basketbol

16:30 Bayan Basketbol

19:00 Futbol

Mükemmel bir gün. :D

Basketbol ve futbol için ortak kombine de çıkartılır.

Ayrıca stadın çimleri bir 19 Mayıs kutlamasında bile böyle oluyorsa, konser vb. olayları bu salonda yaparız.

Katılmıyorum, bu açıdan Aslantepe'de olması çok daha iyi olur. Mesela basketbol ve futbol maçı aynı gün olursa taraftar sabah basket maçlarına girer onlar bittiğinde futbol maçına girer hemen. Maçların yakın saatlere gelmesi yüzünden sürekli taraftar kaybediyorduk, salon Aslantepe'de olursa taraftar için büyük kolaylık olur.

Basketbol ve futbol federasyonu anlaşır da aynı gün olursa tamam katılıyorum; ama sırf Galatasaray'a özel bir fikstür hazırlayacaklar mı? Sanmıyorum..

Bizim taraftarlarımız maalesef futbolda dahi ,herkesin affına sığınarak yazıyorum, nankörken ; ilgi çekme yönünden futbolun ardından gelen basketbolda önemli şeyler yapılsa bile 13000 kişilik bir salonun,merkezden uzakta iyi bir yatırım olduğunu düşünmüyorum...

İşletme biliminde bir fabrikanın en önemli aşamasının "kuruluş yeri" olduğu hesaba katılırsa, bu konuda bizden çok daha ince eleyip sık dokuyabilecek kişilerin de olduğu düşünülürse, haberin doğruluğu açısından kuşkuluyum...

Seyrantepe canlanırsa, fikstürler futbol ve basketbolda uyuşursa; evet oraya yapılabilir fakat şu anda çok da akılcı gelmiyor..Basketbol bu ülkede futbol kadar ilgi çekmiyor, ki futbolun da tribünlere bakarak tam kapasiteyle oynanmadığı ortada...

Kulağa hoş geliyor. Ancak o kapasiteyi dolduramayız. Futbol maçları ile aynı gün olması ihtimali de çok zor bence. Öyle olursa doğal olarak dolar salon.

Ancak bu veya benzer bir spor salonu projesinin hayata geçirilmesi şarttır. Ünal Aysal'a şu ana dek olan duruşu ve söylemleri neticesinde bu konuda da güveniyorum. :)

Üst Alt