İşte HTC U12 Hakkında İlk Bilgiler!


Bünyesinde çalışan bazı mühendisler yapılan anlaşma gereği Google’a geçen HTC’nin 2018 yılında yeni bir yapılanmaya geçeceğini söyleyebiliriz. Şirket önümüzdeki yıl beş ya da altı telefon duyurusu gerçekleştirecek. Bu telefonlardan en dikkat çekeni kuşkusuz HTC U12 olacaktır. Çinli kaynaklar merakla beklenen telefon hakkında bilgiler aktarmaya başladı.

83f6681710455c8c6c79a006a14f6ea435d0af4b-1.jpeg


Giz China sitesinde yer alan habere göre HTC, diğer rakipleriyle rekabet etmek adına amiral gemi modelde bu yılın mobil dünyasındaki trend olan 18:9 ekran formatını kullanacak.

HTC U12’de ekran çerçevelerinin daha da inceltilmesi beklenen bir gelişme. Ayrıca 2K çözünürlüklü panel kullanımı sürecek. Sekiz çekirdekli Snapdragon 845işlemcisinden güç alacak telefonda RAM 6GB olarak (tüm modellerde) karşımıza çıkacak. Bir diğer önemli gelişme kamera tarafında yaşanacak. Çift arka kamera kullanımının öncü isimlerinden HTC, U12 modelinde çift arka kameraya geçiş yapacak. 3.5mm kulaklık girişinden yoksun olacak telefonun, yeni ekran formatına rağmen HTC U11 tasarımını büyük oranda koruyacağı muhtemel.

Yeni amiral gemi Nisan ya da mayıs ayında tanıtılacak.
Bir diğer yenilik ekran tarafında olacak. HTC U11+’ta 18:9 ekran kullanan HTC’nin U12’de de benzer ekranı daha ince ekran çerçeveleriyle kullanması bekleniyor.

HTC U12’nin muhtemel özellikleri:


  • 18:9 ekran
  • Çift arka kamera
  • Snapdragon 845
  • Suya ve toza dayanıklı kasa
  • 6 GB RAM / 64 GB dahili depolama
  • Android 8.0 Oreo
  • BoomSound stereo hoparlör
 
Teknik özellikleri baya sağlam görünüyor. Eğer fiyat kısmında bir saçmalık yapmazlarsa, iyi bir PR ile başarılı satış rakamlarına ulaşacaktır. Zaten 2. çeyrek finans durumlarında her ne kadar yine zarar etseler de, zarar azalmış. Google ile birlikte ivme yakalaması muhtemel.
 
Üst Alt