İşte Olimpiyat Kadromuz


ATICILIK (3 ERKEK, 2 KADIN)



ERKEKLER:

Yusuf Dikeç (ateşli ve havalı tabanca)

Oğuzhan Tüzün (trap-skeet, trap)

İsmail Keleş (ateşli-havalı tabanca)



KADINLAR:

Nihan Kantarcı (trap-skeet, trap)

Çiğdem Özyaman (trap-skeet, skeet)





ATLETİZM (8 ERKEK, 25 KADIN)



ERKEKLER

Fatih Avan (cirit atma)

Eşref Apak (çekiç atma)

Ercüment Olgundeniz (disk atma)

Bekir Karayel (maraton)

Polat Kemboi Arıkan (5 bin ve 10 bin metre)

Tarık Langat Akdağ (3 bin metre engelli)

İlham Tanui Özbilen (1500 metre)

Hüseyin Atıcı (gülle atma)



KADINLAR

Bahar Doğan, Sultan Haydar, Ümmü Kiraz (maraton)

Binnaz Uslu, Gülcan Mıngır, Özlem Kaya (3 bin metre engelli)

Aslı Çakır Alptekin, Tuğba Karakaya, Gamze Bulut (1500 metre)

Nagihan Karadere (400 metre engelli)

Pınar Saka (400 metre)

Tuğçe Şuhutoğlu, Kıvılcım Kaya (çekiç atma)

Dudu Karakaya (5 bin metre)

Nimet Karakuş (100 metre)

Semiha Mutlu (20 kilometre yürüyüş)

Karin Melis Mey (uzun atlama)

Merve Aydın (800 metre)

Burcu Ayhan (yüksek atlama)

Nevin Yanıt (110 metre engelli)

Pınar Saka, Meliz Redif, Sema Apak, Birsen Engin, Özge Akın, Elif Yıldırım (4x400 bayrak)



BOKS (6 ERKEK)

Ferhat Pehlivan 49 Kg

Selçuk Eker 52 Kg

Fatih Keleş 60 Kg

Yakup Şener 64 Kg

Adem Kılıççı 75 Kg

Bahram Muzaffer 81 Kg



BADMİNTON (1 KADIN)

Neslihan Yiğit



BASKETBOL (12 KADIN)

Nevriye Yılmaz

Esmeral Tunçluer

Birsel Vardarlı

Nilay Kartaltepe

Tuğba Palazoğlu

Bahar Çağlar

Işıl Alben

Şaziye İvegin

Yasemin Horasan

Tuğçe Canıtez

Begüm Dalgalar

Kuanitra Holingsvorth



BİSİKLET (3 ERKEK)

Ahmet Akdilek

Miraç Kal

Kemal Küçükbay



CİMNASTİK (1 KADIN)

Göksu Üçtaş (artistik)



GÜREŞ (12 ERKEK, 1 KADIN)



Erkekler:

Ayhan Karakuş Grekoromen 56 Kg

Rahman Bilici Grekoromen 60 Kg

Atakan Yüksel Grekoromen 66 Kg

Selçuk Çebi Grekoromen 74 Kg

Nazmi Avluca Grekoromen 84 Kg

Cenk İldem Grekoromen 96 Kg

Rıza Kayaalp Grekoromen 120 Kg

Ahmet Peker Serbest 55 Kg

Ramazan Şahin Serbest 66 Kg

İbrahim Bölükbaşı Serbest 84 Kg

Serhat Balcı Serbest 96 Kg

Taha Akgül Serbest 120 Kg



Kadınlar:

Elif Jale Yeşilırmak 63 Kg



HALTER (5 ERKEK, 4 KADIN)



Erkekler:

Erol Bilgin 62 Kg

Hurşit Atak 62 Kg

Mete Binay 69 Kg

Fatih Baydar 85 Kg

İbrahim Arat 94 Kg



Kadınlar:

Nurdan Karagöz 48 Kg

Aylin Daşdelen 53 Kg

Bediha Tunadağı 58 Kg

Sibel Şimşek 63 Kg



JUDO (1 ERKEK, 1 KADIN)



Kadınlar:

Gülşah Kocatürk78 kilo



Erkekler:

Sezer Huysuz 73 kilo



MASA TENİSİ (1 KADIN, 1 ERKEK)



Kadınlar:

Melek Hu



Erkekler:

Bora Vang



OKÇULUK (1 KADIN)

Begül Löklüoğlu (klasik yay)



TEKVANDO (2 ERKEK, 1 KADIN)



Kadınlar:

Nur Tatar 67 Kg



Erkekler:

Servet Tazegül 68 Kg

Bahri Tanrıkulu 80 Kg





VOLEYBOL (12 KADIN)

Esra Gümüş (kaptan)

Gülden Kayalar Kuzubaşoğlu (libero)

Gizem Güreşen (libero)

Ergül Avcı

Polen Uslupehlivan

Bahar Toksoy

Özge Kırdar Çemberci (pasör)

Gözde Sonsırma

Naz Aydemir (pasör)

Neriman Özsoy

Eda Erdem Dündar

Neslihan Darnel



YELKEN (1 KADIN, 4 ERKEK)



Kadınlar:

Nazlı Çağla Dönertaş (Laser Radial)



Erkekler:

Mustafa Çakır (Laser)

Deniz Çınar (470)

Ateş Çınar (470)

Alican Kaynar (Finn)



YÜZME (3 KADIN, 3 ERKEK)



Kadınlar:

Burcu Dolunay (50 ve 100 metre serbest)

Hazal Sarıkaya (100 metre sırtüstü)

Dilara Buse Günaydın (100 ve 200 metre kurbağalama)



Erkekler:

Derya Büyükuncu (200 metre sırtüstü)

Ediz Yıldırımer (1500 metre serbest)

Kemal Arda Gürdal (100 m Serbest)
 
Cevap: İşte Olimpiyat Kadromuz



Kadro süper,



ben şu noktaya takıldım.



MASA TENİSİ (1 KADIN, 1 ERKEK)



Kadınlar:

Melek Hu



Erkekler:

Bora Vang
 
Üst Alt