İşte penaltı anı! | Buca - FB - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte penaltı anı! | Buca - FB

Cevap: İşte penaltı anı! | Buca - FB

Olayın asıl sorgulanması gereken nokta, Bünyamin olaydan habersizken tam o sırada, yan hakem denen herif elinde bayrak ''gelinlik KARILAR'' gibi koştura koştura mutlu mesut neden ceza sahası içine giriyor??????? Avrupa değil, Angola liginde bile böyle bir olay yoktur. Resmen orta hakemi etki altına almaktır bu. Fenerbahçe maçlarında ki yan hakemlerin araştırılması gerekli. Bu sene özellikle çoğu kritik kararlarını yan hakemler belirledi.

''gelinlik KARILAR'' lafına kesinlikle katılıyorum.Bünyamin daha düdüğü çalmadan topuklarını kıçına vura vura direk penaltı noktasına koşan yan hakem ben daha görmedim.

Penaltıydı, ama vermeseydi de savaş çıkmazdı.Kimse itiraz edmezdi diye düşünüyorum...

Ediz'i Alsancak'da göreyim dalcam. O ne lan öyle, ilk yarı da penaltı yaptırıyordu az daha.

Penaltı doğru karar ancak şu sorgulanmalı; Aynı pozisyonu Bucaspor yaşasaydı, hakem bu düdüğü çalabilirmiydi.

Bu pozisyonu penaltı olarak kabul edersek, defans oyuncularının sağ kollarını kesmemiz gerekir. Aksi halde o topun omuza çarpmaması imkansızdır.

ne alaka ?

sonucta adam bilerek elini acmiyorki

sen ayni o adamki o sekilde topa müdahale etmeye calis sonra ellerine bak bakalim nerdeler

Ya hocam burda objektif olarak görüneyim derken çok ileri gidip cılkını çıkarıyorsunuz kusura bakmada. Penaltı kararı yanlış. Göz var izan var. Adam topu almak için kayıyor ve eline çarpıyor. Ötesi yok bunun.

Objektiflik ile alakası yok, kararları işimize geldiği gibi yorumluyoruz ona kızıyorum ben. Normalde X doğrudur dese etmediğimiz küfür kalmayan Çakar ve Toroğlu bu pozisyona penaltı değil dediler diye baştacı olabiliyor niyeyse.

Defans oyuncusu ceza sahası içinde yapacağı müdahalelerde eli vücuduna yapışık şekilde hareke etmeli. Sen elini uçacakmış gibi açıp adamın önüne kayarsan top da gelir çarpar hakem de orta noktayı gösterir.

Bir de işin şu tarafı var ona ben de katılıyorum, Buca aynı pozisyonu yaşasa verir miydi penaltıyı? Yan hakemin daha orta hekem bir şey demeden koştura koştura çizgiye gitmesi ne kadar doğru? Onlara diyecek sözüm yok...

@Anıl yanlış anlama bir sayfa önce de dedim ama, bu pozisyona penaltı diyenler için, ''kolsuzların'' olduğu futbolculardan kurulu bir lig oluşturulmalı. O adam omzunu nasıl saklayacak üstüne gelen toptan? Yani bilmiyorum, ''SuperMan'' veya ''SpiderMan'' olacak ki, salisesinde uzaklaşsın olayın. Buna penaltı diyen mantık, üstüne mermi gelip ölen adamı suçlamakla aynı mantıktır. Mermiden kaçsaydın mantığıdır. Benim düşüncem budur.

@Anıl yanlış anlama bir sayfa önce de dedim ama, bu pozisyona penaltı diyenler için, ''kolsuzların'' olduğu futbolculardan kurulu bir lig oluşturulmalı. O adam omzunu nasıl saklayacak üstüne gelen toptan? Yani bilmiyorum, ''SuperMan'' veya ''SpiderMan'' olacak ki, salisesinde uzaklaşsın olayın. Buna penaltı diyen mantık, üstüne mermi gelip ölen adamı suçlamakla aynı mantıktır. Mermiden kaçsaydın mantığıdır. Benim düşüncem budur.

Sen de haklısın bir açıdan. Ama o kadar açık şekilde kaymaması lazım diyorum ben de.

Sen de haklısın bir açıdan. Ama o kadar açık şekilde kaymaması lazım diyorum ben de.

Yapacak birşeyi yok, orada. Ayrıca Bünyamin ilk başta penaltıyı vermeyecekti. Yan hakem kocasından kaçan kadın gibi ceza sahasına koşturunca, mecbur verdi. Avrupa'da fln böyle bir penaltı bence mümkün değil. Veren de art niyetinden vermiştir. Koskoca maçın kırılma anı. Fenerbahçe 25. dakikada oyundan düşüyor ve ikinci yarı başlıyor hala oyundan düşük ve penaltı golüne kadar Fenerbahçe sahada yok, Mehmet Topuz-Gökhan Gönül sahada yok, Alex bile bütün topları eziyor. Penaltıdan sonra takım tekrar ayağa kalkıyor. Ben çok ama çok art niyet ararım bu penaltı da. Ayrıca Guiza'nın golünde %10000 net kaleci hatası var. Art niyetli adamım, art niyet için çok açık bir maçtı.

Elini cebine mi soksun adam, o mu isteniyor?

2v2jc6s.jpg

Topun carptigi yerde adamin kolu zaten vucudunun hizasinda. Topla oynamak gibi bir niyeti yok. Kosarken kayarak mudahele yapiyor, o esnada da kolu normal hareketini yaparken top carpiyor.

Ben ilk izledigimde tope gelirken kolunu oynatiyor gibi gormustum ve penalti demistim ama tekrara bakinca adamin kolunu toptan bagimsiz olarak yaptigini gordum. Kolu da abuk subuk yerlere acik degil. Taa pozisyonun basinda kaymaya baslarken normal olarak aciyor kolunu, devaminda da vucudunun one dogru hareketinin gerektirdigi gibi kolu one savruluyor.

112cprb.jpg

Boyle masum bir pozisyonu tarafsizlik ayagina penalti olarak nitelendirip fanatizmle suclamayin insani.

Yahu ben de niyetinin topla oynamak olmadığına eminim, ama o koluna hakim olması lazım. O şekilde kayarken kol rahatlıkla baş korunuyomuş gibi yukarı kaldırılabilir dirsek bölgesinden.

Anlayamadim reis ne demek istedigini. Elini yuzunu korumak icin kaldirmiyor ama kaldirsa bile o sekilde kaldirir zaten. Topun dirsegine carptigi yer yuzunun hizasinda.

Anlayamadim reis ne demek istedigini. Elini yuzunu korumak icin kaldirmiyor ama kaldirsa bile o sekilde kaldirir zaten. Topun dirsegine carptigi yer yuzunun hizasinda.

Yahu neyse çok anlık kararlardan bahsediyoruz, biz bu kadar konuşuyoruz ama adam için saliselik bir karar anı. Bence daha dikkatli olabilirdi diyeyim kısaca.

Üst Alt