İşte penaltı anı! | Buca - FB - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte penaltı anı! | Buca - FB

Cevap: İşte penaltı anı! | Buca - FB

ERMAN TOROĞLU "HÜRRİYET" (Flu pozisyon) Hakemler yalan rüzgarı Maçta bence iki tane önemli pozisyon var. Birisi penaltı. Verir misiniz? Flu bir pozisyon. Verseniz de, vermeseniz de, size kimse birşey diyemez. Ama maçta çok net bir pozisyon var. Gökhan Gönül'ün san kartı var. Yardımcı hakemin gözüne baka baka, topu fırlatıyor. Hani san kart? San kart olsa kırmızı olacak. İşte bizim hakemlerimiz maalesef bu işleri yapamıyorlar. Yalan rüzgarı estiriyorlar. Hepsi hikaye... Ve maalesef büyük takımlarımız, bu pozisyonlarda hem bağırıyorlar, hem yaygara yapıyorlar hem de haksızlar.

AHMET ÇAKAR "SABAH" (Penaltı kararı yanlış!) Bünyamin Gezer için çok zor bir maçtı. Penaltının doğru olduğunu düşünmüyorum. Ediz topa atlıyor, top omuz hizasında koluna çarpıyor. Mesafe çok yakın ve kayarak müdahalenin devamı içindeki bir ele çarpma. San kart olan Gökhan Gönül'ün de yardımcının önünde topu yere vurarak protesto etmesi cezasız kaldı.

MARKUS MERK "LİGTV" (Bence penaltı kararı yanlış!) "Bu pozisyon içerde... Burda mesafe 2 ile 3 metre. Sert bir top geliyor ve bu her zaman gri bir pozisyon. Oyuncu topun önüne kayarak müdahale ediyor. Eğer topa ve oyuncuya doğru hareket etse bence daha net bir penaltı olur. Benim için bu net bir şekilde kasti bir elle oynama değil... Futbolcu vucuduyla topu kesmeye çalışıyor.. Bence bu pozisyon kesinlikle gri bölgede.. Bence penaltı kararı yanlış..."

ALİ AYDIN "ZAMAN" (Bünyamin Gezer, penaltı hariç başarılıydı) Bünyamin Gezer, dün gece penaltı pozisyonu hariç, sahanın en başarılı isimlerinden bir tanesiydi. Harika bir maç yönetti; ancak yinelemek istiyorum: Penaltı pozisyonu hariç. Çünkü penaltıyı, hareketlerden anladığımız kadarıyla muhtemelen yardımcı hakem Cem Hanoğlu verdirdi. 33. dakikada Semih Şentürk'ün rakip ceza alanında şut çektiği anda top Ediz'in eline çok kısa temas ediyor. Burada Bünyamin Gezer, doğru bir yorum yaparak oyunu devam ettirdi. Çünkü Ediz'in kolu doğal konumundaydı. Penaltıda yine Ediz vardı. Kolu yine doğal haldeydi. Bu defa penaltı verdirildi. İşte "Yardımcı hakem penaltı verdirdi." dememizin bir sebebi de bu. Yok eğer bu penaltıyı Gezer kendisi çaldıysa son derece yanlıştı. Çünkü bu penaltı için sahadaki yeri ve futbolcunun vücudunun konumu görmesine mümkün değildi. 45+1. dakikada Bucaspor ceza sahasında Onur-Semih mücadelesinde devam kararı doğruydu. Yani Bünyamin Gezer'in maç içi standardı üst düzeyde ve başarılıydı. Gösterdiği 9 sarı kartın hepsi doğruydu. Özellikle avantaj sonrası kart gösterme yorumlarında son derece başarılıydı. Gollerde ofsayt ya da faul yoktu.

BÜLENT YAVUZ "HABERTÜRK" (Penaltı yanlıştı!) Bünyamin Gezer, Gökhan Gönül-Ediz mücadelesinde beyaz noktayı gösterdi. Mücadelede Ediz’in elleri kafa hizasındaydı. Ancak elle oynama gayreti veya topu engelleme niyeti yoktu. Kanaatimce doğru bir karar değildi. Faul kararlarında yüksek karar isabeti olmasına rağmen penaltı kararı buna gölge düşürdü. Sarı kartlarının tamamı doğru olmasına rağmen Gökhan Gönül’e ve Ediz’e çok fazla tolerans tanıdı. İkisi de oyundan atılabilirdi. Ama hakem her ne hikmetse maçı kırmızısız tamamlama gayreti içerisinde oldu. Çok kritik bir maçı zaten 3-5 hakem yönetiyor. Bunlardan biri de Gezer ve çokça da Fenerbhçe maçlarına çıkıyor.

Karar doğru bence, Edizin kolu açık ve ona avantaj sağlıyor. İster bilerek yaptı deyin ister bilmeyerek sonuçta top kola değiyor. Hakem haklı beyler :)

Buna ancak bizim ülkede Fenerbahçe lehine penaltı çalarlar.Topun çarptığı yere bakarsak adamın ne eline ne de koluna çarpıyor,top geliyor adamın kolunun altına yani alakasız bir yere çarpıyor.Eli açık olması konusunda hem fikiriz, ama topun çarptığı nokta çok önemli, daha açık olmam gerekirse Ediz maça çolak çıkmış olsaydı o top Ediz'den yine geçmeyecekti ve Ediz'in kafasına çarpacaktı.Yani adam maç içinde elini münasip bir yerine sokmuş bile olsa o top Ediz'in kafasında patlayacaktı.Kolu açık olmasına rağmen topun çarptığı noktaya göre yorum yapmak gerekir, derseniz ki kolunu açmasaydı arkadaş, böylece kendisine avantaj sağlamış oluyor, pozisyon gereği bu şekilde elin açık olması gayet normal bir durum.Burda başka türlü kaymak zaten çok zor.İlla ki açık olacak el. Hakem bu kadar ince eleyip sık dokuyamaz maç içinde anlık bir karar olduğunu varsayarsak çok fazla büyütülcek bir şey değil benim gözümde ama bir pozisyon var ki kırmızı kartlık yine es geçildi.Topu yere vurarak hakemi protesto etmenin cezası nedir ?

Karar doğru bence, Edizin kolu açık ve ona avantaj sağlıyor. İster bilerek yaptı deyin ister bilmeyerek sonuçta top kola değiyor. Hakem haklı beyler :)

Topun kola çarpması net penaltı ama burda durum farklı orda o kol olmasaydı top nereye çarpacaktı? Düşün elin belinde ve şut pozisyonunda arkanı dönüyorsun top da geliyor eline çarpıyor.Hakem de verdi penaltıyı.Doğru bir karar mı ?

Topun kola çarpması net penaltı ama burda durum farklı orda o kol olmasaydı top nereye çarpacaktı? Düşün elin belinde ve şut pozisyonunda arkanı dönüyorsun top da geliyor eline çarpıyor.Hakem de verdi penaltıyı.Doğru bir karar mı ?

Top kafasına falan carpmayacaktı 34sn. görebilirsiniz bunu. Böyle açıklanacak olursa her penaltıyı masumhane yorumlayabiliriz sen prof. futbolcuysan elini orada o kadar açmayacaksın yüzüne falan siper ettiğide yok. ''Bence'' karar doğru.

Artı Ediz'in düştükten sonraki surat ifadesine iyi bakmanızı tavsiye ederim :)

Penaltıyı veren hakem de yardımcı hakem aynı hakem Gökhan Gönül'ün kendisini protesto ederken topu yere vurmasına seyirci kalıp Gökhan Gönül'ün oyunda kalmasına yardımcı olmuştur.

Herşeye tamam da bu nasıl penaltı. O hızla koşarken elini vücuduna yapışık tutacak veya topa kayrken arkada kalan eliyle topu kesme yeteneği olduğunu düşünen arkadaşları bütün bunları yapmaya davet ediyorum. Top vücudundan sekiyor işte.

Hakemler Fener maçlarında çok kritik anlarda rakibi inanılmaz sindiriyorlar.

Objektiflik ile alakası yok, kararları işimize geldiği gibi yorumluyoruz ona kızıyorum ben. Normalde X doğrudur dese etmediğimiz küfür kalmayan Çakar ve Toroğlu bu pozisyona penaltı değil dediler diye baştacı olabiliyor niyeyse.

Defans oyuncusu ceza sahası içinde yapacağı müdahalelerde eli vücuduna yapışık şekilde hareke etmeli. Sen elini uçacakmış gibi açıp adamın önüne kayarsan top da gelir çarpar hakem de orta noktayı gösterir.

Bir de işin şu tarafı var ona ben de katılıyorum, Buca aynı pozisyonu yaşasa verir miydi penaltıyı? Yan hakemin daha orta hekem bir şey demeden koştura koştura çizgiye gitmesi ne kadar doğru? Onlara diyecek sözüm yok...

Penaltı pozisyonuyla ilgili birşey demiyorum. Zira önceki mesajlara baktım da bana diyecek laf kalmamış. Amacını çarpıtmakta özgürsün tabii ona da lafım yok. Fakat şu beyni kıçında olan insanları benim mesajımla bağdaştırarak kullanmazsan sevinirim. Onların ne dediklerini umrumda değil ki burda tesadüfen görüyorum ne dediklerini.

Buna penaltı değil diyen futboldan bi gram anlamıyor, taraf tutmayı bırakın biraz tarafsız olun hep sizin gibiler yüzünden bu hallerde Türkiye futbolu.

Buna penaltı değil diyen futboldan bi gram anlamıyor, taraf tutmayı bırakın biraz tarafsız olun hep sizin gibiler yüzünden bu hallerde Türkiye futbolu.

Şahsen ben penaltı diyenlerdenin. Burada taraf tutulacaksa penaltı diyen feneri destekliyor demektir dediğine göre. Öyle bir hal tavır mı algılıyorsun?

Üst Alt