İşte Terim'in Sistemi


İşte Terim'in sistemiSercan Yıldırım'ı kadrosuna katarak transferi tamamlayan Galatasaray'da gözler Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la oynanacak karşılaşmaya çevrildi. Lige odaklanan sarı kırmızılı takımda teknik direktör Fatih Terim'in sezon içinde ağırlıklı olarak kullanacağı sistemi 4 - 1 - 4 - 1 olarak belirlediği öğrenildi.Tecrübeli teknik adamın rakibe ve oyunun gidişatına göre zaman zaman sistem değişikliğine gidebileceği ancak orta sahayı kalabalık tutmayı hedeflediği belirtildi. Orta sahanın öneminin altını sık sık çizen Terim'in orta sahayı kalabalık tutarak orta sahanın savunmaya katkısını arttırmayı ve rakibe daha az pozisyon vermeyi hedeflediği belirtildi.Çok koşan, savaşan bir orta saha hedefleyen tecrübeli teknik adamın, önemli kozları Melo ve Selçuk İnan'la birlikte Sabri'yi de orta sahada kullanarak mücadele gücünü arttırmayı planladığı öğrenildi. Terim, kanatlarda da Kazım ve Riera'yla hücuma katkı sağlamayı amaçlıyor.Tecrübeli teknik adamın kafasındaki 11'de forvette Baros'u düşündüğü, ancak hazırlık kamplarındaki performansı nedeniyle de endişeli olduğu belirtildi. Elmander'i de sık sık kullanmayı planlayan Terim'in yeni transfer Sercan'ın hazır olması halinde takıma büyük katkı sağlayacağına inandığı vurgulandı.Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıklarını milli takımlarda bulunan oyuncularından yoksun sürdüren Galatasaray günü izinli geçirirken, milli takımımızın Kazakistan'la oynadığı karşılaşmada sakatlanan Selçuk İnan'ın tedavisinin sürdüğü belirtildi.Arka adalesinde sertleşme olan Selçuk'un durumunun ciddi olmadığı ve haftasonuna kadar hazır hale geleceği öğrenildi.

Ligtv.com.tr - VideoHaber - İşte Terim'in sistemi
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiFatih Terim maç içinde bir çok sisteme geçiş yapabilir...Ben böyle düşünüyorum kadroyu.. Ayrıca Kadir'in dediği gibi bu takım rahat 4-4-2'de oynar...

-----------------------MUSLERA (Ufuk-Aykut)--------------------------UFALİJİ (Sabri), ZAN (Semih Kaya), SERVET (Ceyhun), BALTA (Çağlar)-----------------------MELO (Ayhan)-----------------------------------EBOUE (Kazım), SELÇUK (Yekta), REİRA (Engin)----------------SERCAN BAROS (Elmander)----------------------
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi4-1-4-1 de şöyle oluyor sanırsam---------------Muslera----------------Sabri-----Ujfalusi-----Servet----Çağlar----------------F.Melo-----------------Eboue----Selçuk--------Engin-----Riera----------------M.Baros---------------eboue yerine kazım'ıda koyabilirsiniz oraya sabri'yi çıkarıp ona fazla takılmayın..
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi216648_Galatasaray_SK.jpg
 
Cevap: İşte Terim'in sistemisistemi önemli degilde,, umarim sabriyi orta sahada oynatmaz artik.ebueyi oynat, ama sabriyi oynatme be hoca.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemikalli gelip sabriyi direkt alt takıma göndermişti bi kalli çözdü sabrinin yetenek fakiri olduğunu hiçte zorlamadı adam ben onu adam ederim tribine girmedi kapı önüne koydu direkt kurtuluyoruz demiştim ama kurtulamadık
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi4-3-3 veya 4-1-4-1 gibi bir dizilişle oynayacaksak, Eboue ve Sabri ikilisinden birini orta sahada kullanacaksak, neden Eboue yerine gerçek bir orta saha alınmadı merak ediyorum. Sabri olmuyor orta sahada onu net bir şekilde gördük, Eboue de zamanında Arsene Wenger tarafından bir ara orta sahada denenmişti, olmayınca kendi pozisyonuna geri çekildi. Bu takıma en iyi 4-4-2 uyar.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiUlan bu kadar adam alındıktan sonra hala sabri ortasahada oynarsa vereceğim tepkiyi kestiremedim şimdi.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiSabri süper lig takımlarına karşı ortasahada başarıyla oynar, olmuyor diye birşey yok. Ligin kalitesi ortada, her hafta Real Madrid ile oynamıyoruz.

Benim çekincem Zan-Servet-Balta hattı. Umarım yan yana oynamazlar.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiDünya'da bekler çok çok önemli iken, biz de dünyanın en önemli sağ beklerinden birine sahipken ısrarla oraya başkalarını koyma gayretlerini anlayamıyorum. Tamam Sabri ortada kötü ama sağbekte de pek iyi değil. Eboue'de orjinal ortasaha değil. O yüzden bırakın Eboue sağdan Kazım ile aksın.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi4-1-4-1 oynayacaksak allah melo nun yardımcısı olsun. Bir zamanlar aurelio nun şb de oynarken ki performansını vermek zorunda kalacaktır. İnsallah yanılıyorumdur ama sabri kesin oynar.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiSabri orta sahada oynadıktan sonra sistem farketmez, hangi sistemle oynarsak oynayalım işlemez zaten.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi========Muslera==========Eboue==Ujfalusi==Servet==Balta===============Melo==========================Selcuk==================Kazim==============Riera============Sercan================Baros========
 
Cevap: İşte Terim'in sistemiİşte Terim'in sistemiSercan Yıldırım'ı kadrosuna katarak transferi tamamlayan Galatasaray'da gözler Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la oynanacak karşılaşmaya çevrildi. Lige odaklanan sarı kırmızılı takımda teknik direktör Fatih Terim'in sezon içinde ağırlıklı olarak kullanacağı sistemi 4 - 1 - 4 - 1 olarak belirlediği öğrenildi.Tecrübeli teknik adamın rakibe ve oyunun gidişatına göre zaman zaman sistem değişikliğine gidebileceği ancak orta sahayı kalabalık tutmayı hedeflediği belirtildi. Orta sahanın öneminin altını sık sık çizen Terim'in orta sahayı kalabalık tutarak orta sahanın savunmaya katkısını arttırmayı ve rakibe daha az pozisyon vermeyi hedeflediği belirtildi.Çok koşan, savaşan bir orta saha hedefleyen tecrübeli teknik adamın, önemli kozları Melo ve Selçuk İnan'la birlikte Sabri'yi de orta sahada kullanarak mücadele gücünü arttırmayı planladığı öğrenildi. Terim, kanatlarda da Kazım ve Riera'yla hücuma katkı sağlamayı amaçlıyor.Tecrübeli teknik adamın kafasındaki 11'de forvette Baros'u düşündüğü, ancak hazırlık kamplarındaki performansı nedeniyle de endişeli olduğu belirtildi. Elmander'i de sık sık kullanmayı planlayan Terim'in yeni transfer Sercan'ın hazır olması halinde takıma büyük katkı sağlayacağına inandığı vurgulandı.Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı hazırlıklarını milli takımlarda bulunan oyuncularından yoksun sürdüren Galatasaray günü izinli geçirirken, milli takımımızın Kazakistan'la oynadığı karşılaşmada sakatlanan Selçuk İnan'ın tedavisinin sürdüğü belirtildi.Arka adalesinde sertleşme olan Selçuk'un durumunun ciddi olmadığı ve haftasonuna kadar hazır hale geleceği öğrenildi.

Ligtv.com.tr - VideoHaber - İşte Terim'in sistemiKanat oyuncularımızın forvet özellikleri kısıtlı,skora fazla katlı yapamazlar,orta alanda Selçuk dışında yaratıcı oyuncumuz yok.umarım terim bu sistemi tercih etmez.en nihayetinde şampiyonlar liginde değil ligimizde manisaya samsuna karşı oynayacağız.bu kadro yapısına en uygun sistem 4-4-2dir.
 
Cevap: İşte Terim'in sistemi4-1-4-1 de şöyle oluyor sanırsam---------------Muslera----------------Sabri-----Ujfalusi-----Servet----Çağlar----------------F.Melo-----------------Eboue----Selçuk--------Engin-----Riera----------------M.Baros---------------eboue yerine kazım'ıda koyabilirsiniz oraya sabri'yi çıkarıp ona fazla takılmayın..Engin açık oyuncusu bildiğim kadarıyla,sol içte yeterli performansı verebilir mi?çift yönlü özelliklerin gerektiği zor bir mevkii çünkü
 
Üst Alt