İstifa İstifa İstifa! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstifa İstifa İstifa!

Gerek idari, gerek manevi gerekse de sportif olarak kulübe dip yaptıran bu şahıslar ile ilgili duruşumuz zaten bellidir. Yayınladığımız deklarasyon ile bu omurgasız, çapsız ve yönetimden bir haber zatlar hakkında zaten üste laf söylemeye gerek yok diye düşünüyorduk ancak şu son 2 günde yaşananlardan sonra daha ne olabilir dediğimiz noktada daha beteri ile karşılaşmak durumunda kaldık.

25 Martta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen kongre de devlet ile olan ilişkileri koz göstererek sportif ve maddi & manevi dibe vuruşa rağmen ibra alan yönetim, büyük bir plansızlık ve hesap hatası ile atmosferi iyi yönetemeyerek üzerine bir de Galatasaray'ın adını terör odakları ile bir arada anılmasına sebep olan ve iktidar kanadı tarafından Galatasaray markasının adeta lincine götüren bir sürece sebep olmuşlardır.

HADSİZ İTHAMLAR KARŞISINDA EL PENÇE DURAN YÖNETİM KENDİ KENDİNİ LAV ETMİŞTİR

Bütün bunların üzerine koz olarak sürdüğü siyasi kanadın da desteğini kaybeden, Galatasaray'ın otonom yapısına, özgür iradesine zarar verenler medyanın linci karşısında sus pus kalarak bir gol daha yemiş ve yönetme nosyonunu tamamen kaybettiğini bir kez daha göstermiştir.
Galatasaray büyüklüğünü içinde bulundukları maddi durum üzerinden değerlendirip kulübü gayrimenkul şirketi gibi yönetenlerin kavrayamadığı belki toprak sahada, belki mahalle arasında idman yapar bu takım ama eğer Tevfik Fikret duruşundan vazgeçerse 112 yıllık kültüründen vazgeçmiş demektir. Ve bu şartta hiç bir yönetimin devam etmesi söz konusu dahi olamaz.

GEÇMİŞİ SABIKALILARA MEZE EDENLERE HAD BİLE BİLDİREMEDİNİZ
İki gündür geçmişi FETÖ denen hain terör örgütünü ve şimdi hain diyerek şov yapanları yalamak ile geçenler tarafından utanmazca nerede ise darağacına götürülürken sus pus kalıp tek laf bile söyleyemeyen, kongre gününde ibra edilsin diye toplama getirdikleri ve satın aldıkları üyeleri İHRAÇ söz konusu olan saatte 10 dakikalık iş için el kaldırmak için bile orada tutmaktan aciz olan bu yönetim Galatasaray'ın sadece bugününü değil geleceğini de mahvetmeye ant içmişçesine ACZ, VE HIYANET içinde hareket etmiş ve bugüne gelene kadar yaşattığı skandalların da belki de en büyüğünü yaşatmıştır.

Şu aşamadan sonra durduğunuz her saniye Galatasaray markasına ailesine verilen büyük zarardır. O gün orada FETÖ'cü üyeleri ihraç edemeyip üzerine İzmir Marşı söyleyerek Atatürk ismine de hakaret eden ne kadar genel kurul üyesi varsa onları da alarak İSTİFA ETMENİZ belki de bugüne kadar yaptığınız TEK HİZMET olacaktır.

gitmeyecekler boşuna kasmayın.. ben bu konuda tek kelime etmeyi bile gereksiz enerji israfı olarak görüyorum..

hünkarımız bu adamın orada oturmasını istediği sürece taraftar çatlasa da patlasa da gitmez..

gitmeyecekler boşuna kasmayın.. ben bu konuda tek kelime etmeyi bile gereksiz enerji israfı olarak görüyorum..

hünkarımız bu adamın orada oturmasını istediği sürece taraftar çatlasa da patlasa da gitmez..

Geçiştirme işleri samimi gelmedi yönetimin aidat sebebi ile ihracı demiş kendisi.

Gerekli kurumlara gidip gerekçe olarak direkt FETÖ göstererek ihraç edebilirlerdi diye de eklemiş.

Bunu bile eline gözüne bulaştırdı Dursun. Aidat sebebi ile ihraç da edemiyorsun ayrıca tüzüğümüze göre. Son 5 yılı ödeyerek yeniden aktif olabiliyor üyeliği bu üyelerin.

Nereden baksan ahmakça. O kongreyi kontrol bile edemeyen, ne olacağını kestiremeyen bir zat var başımızda.

Alpay sana bir sey sormak istiyorum ,aslinda genel bir soru bu

burada basliklar aciliyor , su yapilmali , bu olmali vs gibisinden

yanlis anlasilmasin dusuncelerin cogunda hemfikirim ama bu yazilar kimin dikkatine yaziliyor ? Onu cozemiyorum

mesela istifa diye hitap ettigin yonetim ise ,burada yonetim mi var okuyor da goruyor ?

birbirini tekrar eden su olmali bu yapilmali diye gereklilik kipi olan bir cok mesaj ve baslik goruyorum ama kime hitaben oldugu belli degil cunku muhattaplari bunu gormuyor etmiyor , burada makara kukara yapilip 2-3 gun sonra 2. 3. Sayfada yerini aliyor

Geçiştirme işleri samimi gelmedi yönetimin aidat sebebi ile ihracı demiş kendisi.

Gerekli kurumlara gidip gerekçe olarak direkt FETÖ göstererek ihraç edebilirlerdi diye de eklemiş.

Bunu bile eline gözüne bulaştırdı Dursun. Aidat sebebi ile ihraç da edemiyorsun ayrıca tüzüğümüze göre. Son 5 yılı ödeyerek yeniden aktif olabiliyor üyeliği bu üyelerin.

Nereden baksan ahmakça. O kongreyi kontrol bile edemeyen, ne olacağını kestiremeyen bir zat var başımızda.

o halde sevinmelisin çünkü dursun ancak hünkarımızı memnun edemezse gider.. başka türlü hayatta gitmez..

haa dursun gitse de bu dakikadan sonra bi şey değişmez çünkü dursun hünkarımızı memnun edemiyorsa, edecek olan birini bulup getirirler..

bağımsız Galatasaray ve hatta bağımsız Türk sporu bitmiştir..

Alpay sana bir sey sormak istiyorum ,aslinda genel bir soru bu

burada basliklar aciliyor , su yapilmali , bu olmali vs gibisinden

yanlis anlasilmasin dusuncelerin cogunda hemfikirim ama bu yazilar kimin dikkatine yaziliyor ? Onu cozemiyorum

mesela istifa diye hitap ettigin yonetim ise ,burada yonetim mi var okuyor da goruyor ?

birbirini tekrar eden su olmali bu yapilmali diye gereklilik kipi olan bir cok mesaj ve baslik goruyorum ama kime hitaben oldugu belli degil cunku muhattaplari bunu gormuyor etmiyor , burada makara kukara yapilip 2-3 gun sonra 2. 3. Sayfada yerini aliyor

Sosyal medyadan ve portaldan zaman zaman paylaşılıyor bu tarz haberler. Burada 10 kişi de okusa kardır.

Üye görüşü tagli konular kişisel fikir içeren ağırlıkta oluyor. Bir nevi forumun köşe yazısı. Yine ortak bir hafıza oluşması açısından da faydalı görüyorum.

Son olarak kulüp ile ilgili sportif açılacak haber dahi yokken malzeme de burdan çıkıyor. Forumu canlı tutabilmenin de bir nevi yolu bu.

Siyaset tüm kulüpleri elinin altına almaya çalıştı ve başardı. Şuan tüm kulüpler siyasetin elinde oyuncak. En son Galatasaray kalmıştı o da gitti.

Kısaca siyaset değişmeden bu düzen değişmeyecek.

Zaten bu yonetimin savunulacak bir yani yok idare ve sportif acidan ,tamam mali acidan bazi iyi isler var ama uzun vadeli isler

fikirlerin icerigi acisindan yazmadim bu dedigimi , sadece uye gorusu muhattabina ulasmiyor ki ,kendi aramizda kaliyor manasinda yazdim

Bir anlassaniz bir konuda nasil olur aceba ?

Galatasaray Kongresi hem hükümete tepki olarak, ihraci istenen Hakan Sükür ve Arif Erdem´i oy birligi ile ihrac etmeyerek, tepki olarak hükümete Izmir Marsi okuyor ?

Hemde satilmis Genel Kurul Erdogan´in adami dursunu, hükümeti yalamak adina takimin basinda tutuyor ?

Hangi paralel dünyada böyle bir denklem mümkün, aklimin ucundan bile gecmiyor.

Evet, tüm kulüpleri ele gecirmis siyaset, o yüzden

bilal_erdo_4946.jpg

Türkiye´nin en zenginlerinden olan Mehmet Ali Aydinlar´i, güclü bir yönetim ile destekleyip, Aziz Yildirim´i indirmesi icin, destegini mümkün oldugu kadar acik bir sekilde göstermek icin birde oglu Bilal´i genel kurula yollayan Erodgan´in, ugradigi hüsran hala hafizalarda.

-------------------------------------------------------

Abolutizim ile yönetilen Fenerbahce, ile Olgarsi ile yönetilen Galatasaray infiltre edilerek, ele gecirilebilecek yapilar degildir. Fenerbahce´yi ele geciren gecirmis, Galatasaray´i elinde tutanlarda belli. Disaridan DIREK bir müdahale olmadan, böyle birsey olmasi mümkün degil.

Ve su Izmir Marsi olayini da bir aciklayayim. Bu olay Fetöcüleri korumak oldugunu zannedip, ayni medyanin pompaladigi algiya ister istemez hizmet ediyoruz.

1. Hakan ve Arif fetöcu olduklari icin degil, Galatasaray´a üstün hizmetleri oldugu icin gönlümüzü kazanmistir. Burada muafaza edilen Hakan Sükür´ün sahsi degildir, onun ismidir. Hakan´in ismi sahsina ragmen korunmustur.

2. Izmir marsinin da okunmasindan anlasildigi gibi, burada siyasi bir tepki de var. Hükümetin cünkü bu konuda hissedilen bir baskisi var. O antidemokratik baskiya karsi da bir tepki olusturulmustur. Sadece siz istiyorsunuz diye, biz itaat edecek degiliz, mesaji verildi.

Galatasaray Camiasi fetullah Gülen yapilanmasina karsi mücadele yürütmüs tek camiadir. Fetullah Cemaatinin adamlari kulübümüze üye olamamasi her daim mücadele verilmistir, kabul edilmemislerdir. O yüzden kulübümüze üye olan örgütcüler son 40 yilda bir avucu bile gecememistir. Galatasaray camiasi bu yapiya ambargo koyarken, hatta o camianin ferdi olan kendi efsane oyuncularina bile her daim bir mesafe koymusken, bunlar ile kol kola gezenler asla Galatasaray´i suclayamazlar.

Simdi adem sanirim sana ilk kez ters dustugumuz bir fikirde cevap vermem lazim

oncelikle ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz sozu tam bu duruma uymasa da hakanin ozellikle ne oldugu bu olaylardan cook evvel belliydi

algi herseydir , elbette beyaz tv ,aspor gibi yamyam kanallarin GS aleyhtari propagandasina pabuc birakacak degiliz ama bu cemaatci futbolcular yapilanmasini en eskiden beridir ve MALESEF himaye eden bir camiayiz , bu net bir gercek ..

bugun hukumete biat edip o yapiyi terk edenler dahil en cok bu akimin zehirledigi insan potansiyeli bizdeydi ,bu gercegi reddedersek cikmaz sokaga gireriz ,once kabul edecegiz

"ama bunlarin yetenegini ve basarilarini da mi azonun dedigi gibi dualarla feto sagladi" sorusunu sorabilirsin ,elbette hayir .. ama zaten bu orgutlerin yapilarin en belirgin yontemi kulvarinda en iyileri bunyesine katmasidir

izmir marsi ornegin bir ataturkcu kemalist yazar hapse atilsa veya suclansa okunabilir mantigi olurdu ama sen cemaatci fetocu ihractan kurtulunca bunu kutlarcasina tam da o zamanda bu marsi okursan ,bu en hafif deyimle gaflettir diyelim hadi

yalniz tabi bu sacmaliklari yapan genel kurul uyelerini cadi avina tutup guc gosterisine girisen cakar ,rok vb leri de neye hizmet ediyor belli degil , hadi tam fetosaray icin ozur diliyorlar "acaba mi" diyoruz ,arkasindan bir baska sacmalik

burada ayrica ismailin ihrac edilip hakan "daha basarili donemin adami" diye kurtariliyorsa objektiflikten soz edemez genel kurul

ne yani ismail fetocu ama ortalama bir futbolcu ,katli vacip , ama hakan ondan cok daha net cemaatci , en onemlisi kacak , ama cok gol atti basari kazandirdi diye "yanginda ilk kurtarilacak" ... boyle bir sacmalik olabilir mi

Simdi adem sanirim sana ilk kez ters dustugumuz bir fikirde cevap vermem lazim

oncelikle ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz sozu tam bu duruma uymasa da hakanin ozellikle ne oldugu bu olaylardan cook evvel belliydi

algi herseydir , elbette beyaz tv ,aspor gibi yamyam kanallarin GS aleyhtari propagandasina pabuc birakacak degiliz ama bu cemaatci futbolcular yapilanmasini en eskiden beridir ve MALESEF himaye eden bir camiayiz , bu net bir gercek ..

bugun hukumete biat edip o yapiyi terk edenler dahil en cok bu akimin zehirledigi insan potansiyeli bizdeydi ,bu gercegi reddedersek cikmaz sokaga gireriz ,once kabul edecegiz

"ama bunlarin yetenegini ve basarilarini da mi azonun dedigi gibi dualarla feto sagladi" sorusunu sorabilirsin ,elbette hayir .. ama zaten bu orgutlerin yapilarin en belirgin yontemi kulvarinda en iyileri bunyesine katmasidir

izmir marsi ornegin bir ataturkcu kemalist yazar hapse atilsa veya suclansa okunabilir mantigi olurdu ama sen cemaatci fetocu ihractan kurtulunca bunu kutlarcasina tam da o zamanda bu marsi okursan ,bu en hafif deyimle gaflettir diyelim hadi

yalniz tabi bu sacmaliklari yapan genel kurul uyelerini cadi avina tutup guc gosterisine girisen cakar ,rok vb leri de neye hizmet ediyor belli degil , hadi tam fetosaray icin ozur diliyorlar "acaba mi" diyoruz ,arkasindan bir baska sacmalik

burada ayrica ismailin ihrac edilip hakan "daha basarili donemin adami" diye kurtariliyorsa objektiflikten soz edemez genel kurul

ne yani ismail fetocu ama ortalama bir futbolcu ,katli vacip , ama hakan ondan cok daha net cemaatci , en onemlisi kacak , ama cok gol atti basari kazandirdi diye "yanginda ilk kurtarilacak" ... boyle bir sacmalik olabilir mi

O dönemlerde Türkiye´nin bir cok önemli ve en iyi futbolcularindan bir cogu ya cemaatci, yada en azindan sempati duyan isimlerdi. Sonuc anlaminda bir grup anadolu gencine o dönemler maneviat sunan bir yapi seklindeydi.
Bu isimleri bünyemizde barindirdik, dogrudur. Ancak Türkiye tarihinin en iyi futbolculari arasinda oldugundan dolayi barindirdik onlari aramizda. Bizde futbolcuyken dahi gördükleri baskilar vardi camia icinden (Bakiniz Altayli) ideolojik nedenlerden dolayi, ama her daim onlara karsi cizilmis bir sinir vardi.

1. Hic bir tanesi kulüp ile olumlu bir ayrilik yasamadi, özellik ile de Hakan Sükür
2. Hic bir tanesine ne kulüpte yönetici olarak, ne de Teknik ekipte yer verilmedi

Ve Kongrede her daim bu oyunculara karsi bir sogukluk olmustur. Her daim beyin takimda yer almalari engellenmek istenmistir. Ve sen statülerini biraz hafife indirgemeye calisiyorsun, bunu cogu isimde görüyorum, ama bunlar öyle, böyle "basarili dönemin futbolculari" degil. Galatasaray´in en basarili dönemlerin kilit futbolcularidir !!! Normal futbol camialari, bu tip oyunculari el üstünde tutmaktadir.

Yani Galatasaray bu oyunculari cemaatci olduklarindan degil, cemaatci olmalarina ragmen sportif olarak gösterdigi basarilardan dolayi barindirmistir.

----------------------------------------------

Ve Kongre yapimiz cemaatler olsun, siyasi islam olsun, net olarak bunlarin karsisinda yer alan bir toplumdur. Kimse cikip orada hic bir zaman Gülen´i övemezdi, onu birak, Basbakan´a bile en ufak övgüde verilen tepki de daha dün vardi ortada.
(Bunu stratejik olarak dogru bulursun, yada bulmazsin) Hem Fenerbahce´de, hemde Besiktas´da cok daha fazla cemaatci üyeler vardir, ve bunlar yöneticilik de yapmistir. Yani beyin takiminda yer almistir.

------------------------------------------------------

Bunu anlatmakta biraz zorluk cekiyorum galiba Türkcede.

Arif ve Hakan disinda tüm isimler Fetö örgütü mensubu olduklari icin, kulüpten ihrac edilmislerdir. Arif ve Hakan ise Galatasaray tarihine gecmis isimler olduklari icin, isimleri Galatasaray Kongresinde muafaza edilmistir.

Bu karar adaletli degil, ancak demokratiktir.

1. Bunun hem bir manevi boyutu
2. Bir de Siyasi boyutu var

Izmir Marsi ise hükümetin antidemokratik tutumuna karsi verilen bir tepki.

Ki bunu yapanlar da burada öve öve bitirilmeyen, zihni acik ve parlak denilen genc üyeler idi. Bunlar Hakan´in cemaatci, yada cemaatin Atatürk karsiti oldugunu bilmeyecek kadar ahmak mi ?

Olaylari dogru yorumlamak lazim. Izmir Marsi´nin söylenmesi ihrac kararlarindan sonra söylense de, hakan ve arif bazinda degil, hükümetin antidemokratik tutumuna karsi bir tepkidir.

Galatasaray Kongresi o an, cogunluk olarak, iste sizin her istediginiz olmuyor dedi. Bu bir provokasyondur hükümete karsi.

Olaylari dogru yorumlamak gerekir.

Son düzenleme:
Üst Alt