İstiklâl Harbi’nin Başında Enver Paşa Olsaydı Perişan Olmuştuk - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İstiklâl Harbi’nin Başında Enver Paşa Olsaydı Perişan Olmuştuk

Tutuyorlar aç bak oku malum kişiler. Evet tüm muhalifleri erdoğanı neo osmanlıcı görmyor mu? dünya ihvancı demiyor mu? zaten erdoğan da müslüman kardeşleri ve abdulhamiti savunmuyor mu zırt pırt?
Yahu savunuyor da işine geldiği için konsolide edebilmek için savunuyor. Adamın hayatının da yaşayış şeklinin de İslam ile falan zerre alakası yok. Halkı açlıktan kırılırken alın varaklı saraylarda oturan İslamcı mı olur ? Baykuşu diline dolaması da uydurdukları alternatif tarihin bir parçası. Okuduğum kadarıyla kimse bunlarla bir tutmamış paşayı.

Yahu savunuyor da işine geldiği için konsolide edebilmek için savunuyor. Adamın hayatının da yaşayış şeklinin de İslam ile falan zerre alakası yok. Halkı açlıktan kırılırken alın varaklı saraylarda oturan İslamcı mı olur ? Baykuşu diline dolaması da uydurdukları alternatif tarihin bir parçası. Okuduğum kadarıyla kimse bunlarla bir tutmamış paşayı.
Tutuyorlar hatta baykuş dedim diye raporlayanlar bile oldu abdulhamiti bile savunan var ne ararsan

Hürriyet Kahramanı, Turan Orduları Komutanı, Şehid-i Âlâ ve Gâzî-i Namdar İsmail Enver Paşa'yı şehadetinin sene-i devriyesinde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. Kutlu tini şad, mekanı cennet olsun. "İttihatçılar ölür, ittihatçılık ölmez!"

Enver paşanın en büyük hatası, kafasını gereksiz derecede fazla bir şekilde islamcı düşünceyle doldurmuş olmasıydı. o kdr batmıştı ki bu düşünceye, çevresini objektif olarak gözlemleyemiyor, osmanlının en büyük darbeyi islam ülkelerinden yediğini görmüyordu.

Bu kdr saplanıp kalan birinin istiklal harbinin başında olması tabi ki perişan ederdi bizi. Bardakçıya katılıyorum yani.

Bana birini hatırlattı. Hayırlısı.

Ekli dosyayı görüntüle 87649
Alakam yok da bana duyduğun hayranlık ve kuyruk acının tüm mecralara taşması beni mutlu kılıyor 😘

Hayata karışmanı ve eksiklerini tamamlamanı salık veririm çalış da elin ekmek tutsun Galatasaray forumunda bu konuları açan hep sensin alakasız olarak sanki bir tartışma ve gereklilik varmış gibi

Galiba gerçek hayatta sözünü dinleyen yok da burada farklı sakilerle mahlasımdan ötürü rahatsız olanların desteğini kendi küçük aklınca kazanıp kendini mi gerçekleştiriyorsun 😂

Seni muhatap almıyorum da move on be 2.5 senedir ne ağrına gitmiş ben hayatımı yaşıyorum çok şükür bir sıkıntım yok herkes gibi sen de yaşa burada algı kasınca hakikatler değişmez yani bu kısır döngüden bilgili, alfa, mühim ve başarılı bir şahsiyet olarak çıkamazsın git gerçek hayatta bir rahatsızlığın varsa karşıtlık göster ya da zayıflıklarınla yüzleş 🥰hadi baş baş

Üst Alt