İsviçre Kadrosu da Belli Oldu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İsviçre Kadrosu da Belli Oldu

Brezilya'da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası'nda E Grubu'nda yer alan İsviçre Milli Takımı'nın aday kadrosu açıklandı.

Dünya Kupası'nın ardından teknik direktörlük kariyerini sonlandıracak tecrübeli Alman çalıştırıcı Ottmar Hitzfeld'in hazırladığı 23 kişilik aday kadroda, Napolili futbolcu Gökhan İnler ve bir dönem Fenerbahçe forması giyen Reto Ziegler yer bulurken, iki sürpriz yaşandı.

Bayer Leverkusen formasıyla bu sezon fazla şans bulamayan golcü oyuncu Eren Derdiyok ve milli takımın Dünya Kupası elemelerinde iyi bir performans sergileyen Fulhamlı orta saha oyuncusu Pajtim Kasami, İsviçre'nin 23 kişilik aday kadrosunda yer almadı. Söz konusu oyuncular, aday kadroda herhangi bir sakatlık yaşanması halinde takıma çağrılacak 7 futbolcunun arasında gösterildi.

İsviçre'nin aday kadrosu şöyle:

Kaleciler: Diego Benaglio (Wolfsburg), Roman Buerki (Grasshoppers), Yann Sommer (Basel)

Defans: Johan Djourou (Hamburg), Michael Lang (Grasshoppers), Stephan Lichtsteiner (Juventus), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Fabian Schaer (Basel), Philippe Senderos (Valencia), Steve von Bergen (Young Boys), Reto Ziegler (Sassuolo)

Orta Saha: Tranquillo Barnetta (Eintracht Frankfurt), Valon Behrami (Napoli), Blerim Dzemaili (Napoli), Gelson Fernandes (Freiburg), Gökhan İnler (Napoli), Xherdan Shaqiri (Bayern Münih), Valentin Stocker (Basel)

Forvet: Josip Drmic (Nürnberg), Mario Gavranovic (Zürih), Admir Mehmedi (Freiburg), Haris Seferovic (Real Sociedad), Granit Xhaka (Borussia Moenchengladbach)

Herhangi bir sakatlık halinde kadroya çağrılacak 7 oyuncu şöyle:

Marwin Hitz (Augsburg), Timm Klose (Wolfsburg), Silvan Widmer (Udinese), Eren Derdiyok (Bayer Leverkusen), Fabian Frei (Basel), Pajtim Kasami (Fulham), Pirmin Schwegler (Eintracht Frankfurt)

Goal.com

Shaqiri

Benaglio

Ricardo Rrodriguez

Behrami

Josip Drmic

Stocker

sağlam oyuncular. İş yapar İsviçre gurubu ne hatırlamıyorum ama çıkarsa Çeyrek Final'e kadar gelebilir.

Takım defansı çok iyi bir takım.

Djourou, Lichtsteiner, Ziegler, Barnetta, Behrami, Inler, Shaqiri ve Xhaka haricindekileri tanımıyorum o yüzden iyi takım değil.

Üst Alt